کسب و کار برترورزشی

آموزش بالا بردن قدرت بازیکنان در فیفا 23

راهنمای فیفا 23؛ نکاتی برای پیشرفت در فیفا 23

1- راهنمای فیفا 23 در چیدن ترکیب

از اولین نکاتی که در هنگام شروع بازی های اکانتی ps4 باید به آن توجه کنیم، شخصی سازی تاکتیک‌ها و آرایش‌ هاست. از جمله جدیدترین آنها می‌توان به سیستم جدید 5-1-2-2 اشاره کرد. در ادامه به شما سه نوع آرایش پیشنهاد می‌کنیم: سیستم تدافعی، سیستم متعادل و سیستم هجومی. بهتر است برای راهنمای فیفا 23 از سیستم ها شروع کنیم.

برای یک سیستم تدافعی بهتر است که به ترکیباتی با 2 CDM روی بیاورید مانند 4-2-3-1 که همیشه در نسخه‌های مختلف FIFA موثر و کارساز بوده است. همچنین نباید از سیستم‌های 4-1-2-1-2 (2) و 4-1-2-1-2 غافل شد زیرا که هر دو ترکیبات خوب و متعادلی هستند با این تفاوت که در یکی شما آرایش فشرده‌تری دارید و به جای LM/RM دو LCM/RCM دارید.

پس از خرید اکانت پلی استیشن ۵ و شروع بازی، یک ترکیب تهاجمی مانند 4-4-2 Flat برای پرس کردن در هنگام باخت بسیار مفید است. مهم‌ترین نکته این ترکیب ایجاد تنوع در بازی است: تاکتیک‌ها را روی Balanced نگه دارید و سپس بر اساس میل و نیاز خود تغییر دهید. به عنوان مثال اگر 4-4-2 بیش از حد برای شما تدافعی بود، می‌توانید یک حالت مخصوص دفاع مانند «Pressure on Heavy Touch» اضافه کنید، عمق بازی خود را افزایش دهید و یا حتی به CM های خود دستور اضافه شدن به حملات را بدهید. باید تشخیص بدهید که چه چیزی برای سبک بازی شما کار می‌کند و سپس باید آنقدر امتحان کنید تا به ترکیب ایده‌آل خود برسید.

آموزش بالا بردن قدرت بازیکنان در فیفا ۲۲ | ریتینگ بازیکنان منچستر سیتی در فیفا 23 | قدرت بازیکنان در فیفا 22

2- سوییچ کردن بازیکنان چگونه کار می‌کند؟

تعویض بازیکن به موقع از جمله رازهای دفاع کردن در FIFA بوده و با این حال موردی است که همه اقشار بازیکنان با آن درگیر هستند، از بازیکنان سطح 10 گرفته تا حرفه‌ای ترین‌ها!

ویژگی جدیدی به FIFA 23 اضافه شده که «Adaptive Right Stick Switching» نام دارد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا با نگه داشتن آنالوگ سمت راست برای مدتی بازیکن خود را روی یکی از بازیکنانی که در فاصله دور قرار دارد سوییچ کنید. اگر با این ویژگی مشکل دارید می‌توانید در تمرینات و یا در بازی‌های دوستانه با FIFA Trainer روشن از مرجع بصری بالای سر بازیکنان استفاده کنید تا بدانید که دقیقا روی کدام بازیکن قرار خواهید گرفت.

 3- سرعت به طرز شگفت انگیزی مهم است!

در راهنمای خرید فیفا ۲۳ برای ps5 سرعت یکی از اساسی‌ترین و محوری‌ترین فاکتورها در FIFA 23 خواهد بود، به خصوص این که Running Jockey امسال به شدت تضعیف شده پس حالا مهاجمان حریف هنگامی که به سمت یک توپ خیز برمیدارند خطرناک‌تر هم هستند.

علاوه بر این، برخی از بازیکنان در کنسول‌های نسل نهمی دارای سه نوع شتاب جدید هستند: 1. کنترل شده 2. طولانی 3. انفجاری. در شتاب انفجاری بازیکن شتاب وحشتناکی در ثانیه‌های اولیه دارد، در شتاب طولانی مدت بازیکن در مسافت به شتاب بیشتری می‌رسد و شتاب کنترل شده شتاب معمولی یک بازیکن است. بازیکنان بر اساس نوع شتابشان در دسته‌های خاص قرار می‌گیرند. هنگام بررسی آمار و امتیازات بازیکنان می‌توانید آن‌ها را بر اساس شتابشان طبقه بندی کنید.

4- راهنمای فیفا 23 در بر هم زدن نظم دفاعی حریف در نبردهای 1 در مقابل 1

هنگامی که برای اولین بار FIFA 23 بازی کنید، متوجه خواهید شد که در این نسخه هم کمی دستی‌تر شده و هم کمی منفعل‌تر. این اتفاق به خاطر تضعیف running jockey رخ داده و حالا سرعت دویدن بازیکنان به میزان هوشیاری دفاعی آن‌ها هم بستگی دارد.

سعی کنید تا هر طور شده با CM/CDM های خود توپ را بربایید – به هیچ وجه با بازیکنان خط دفاعی جلو نروید –و زمانی که برای دفاع به حمایت نیاز دارید، خط هافبک خود را به عقب بازگردانید. خط دفاعی باید همیشه شکل و نظم خود را حفظ کند و این مورد در راهنمای فیفا 23 اهمیت مضاعفی دارد. جلو رفتن خط دفاعی باعث می‌شود تا حریف شما به آسانی عمق دفاع را هدف بگیرد و به راحتی به دروازه شما برسد.

اگر می‌بینید که همیشه توپ‌ها عمقی به پشت دفاعتان ارسال می‌شود سعی کنید تا با بازیکنان به سمت دروازه خودی بازگردید به این ترتیب شما هم از سرعت حریفتان کاسته اید و هم زاویه را برای او تنگ کرده اید. نکته مهم دیگر در راهنمای فیفا 23، بیرون آوردن دروازه بان (مثلث یا Y) در تک به تک‌هاست. با بیرون آمدن گلر زاویه برای حریف تنگ و تنگ‌تر می‌شود و به سختی دروازه‌تان فرو می‌ریزد.

 5- راهنمای فیفا 23 در حمله کردن

حملات در این نسخه از FIFA ممکن است کمی متفاوت باشد و در کل به دو عامل بستگی دارد: سرعت بازی و آنالوگ چپ و دریبل زدن. امسال سرعت گیم پلی بازی کاهش یافته و ممکن است بسیاری تلاش کنند از سرعت بازیکنان خود بهره ببرند، اما پیشنهاد می‌کنم شما این اشتباه را نکنید. به طور کلی بازی ترجیح می‌دهد که روند کندتری را در پیش بگیرید، بازی سازی کنید و تا لحظه درست برای پاس دادن صبر کنید.

از L1/LB استفاده کنید زیرا که یک-دو کردن از جمله بهترین راه‌ها برای خلق موقعیت در حمله‌هاست. چهار Skill Move جدید به بازی اضافه شده که می‌تواند در یک سوم دفاعی حریف اثرگذار باشد و کمک کند که بازی را به داخل محوطه جریمه بکشانید. اگر باز هم به در بسته خوردید، پیشنهاد می‌‌کنم به سراغ Power Shot جدید بازی بروید و از راه دور دروازه رقبا را باز کنید.

6- راهنمای فیفا 23 در سیستم دریبل زدن

مسلما بزرگترین تغییر امسال دریبل زنی با آنالوگ چپ است به ویژه در کنسول‌های نسل نهمی. این سیستم جدید که Technical Dribbling نام دارد به طرز عجیبی دریبل زنی را تغییر داده، پس صبور باشید و تا انتها ما را دنبال کنید.

دریبل زدن نسبت به سال گذشته سخت‌تر شده، با این حال اما نکته کلیدی چرخاندن آنالوگ سمت چپ است. این موضوع اهمیت زیادی در حفظ مالکیت توپ دارد و شما نمی‌توانید به آسانی حفظ توپ کنید، پس حتما باید از L2/LT استفاده کنید تا بازیکنتان با قدرت بدنی حفظ توپ کرده و یا بعضا خطا بگیرد.

در 18 قدم حریف از دریبل‌های نرم استفاده کنید. برای افزایش مهارت و یادگیری این دریبل‌ها، پیشنهاد می‌کنم سری به بخش تمرینات بازی بزنید. این سیستم دریبل زنی جدید به بازیکن اجازه می‌دهد تا هنگام حرکت در مسیر از دریبل‌هایی استفاده کند که قبلا قادر به اجرای آنها نبودید.

 7- ناحیه سانتر کردن گسترش یافته است

امسال همچنین شاهد گسترش منطقه مناسب برای ارسال هستیم. پیش از این شما معمولا فقط از گوشه‌ها و محوطه نزدیک کرنر می‌توانستید ارسال کنید، اما EA تصمیم گرفته تا در FIFA 23 این منطقه را تا حد زیادی گسترش دهد.

منطقه مناسب سانتر پیش از محوطه جریمه افزایش یافته است. با کمک این قابلیت می‌توانید توپ را برای بازیکنانی که در حال دویدن به سمت محوطه جریمه هستند ارسال کنید و یک گل زیبا به ثمر برسانید. نکته سانتر با بیرون پا انجام می‌شود و می‌تواند نقاط کور دفاع حریف را حدف بگیرد. برای اینکه از این کار مطمئن شوید سانتر را با قدرت بیشتری انجام دهید.

8- چگونه از Power Shot استفاده کنیم؟

راهنمای فیفا 23 Power Shot از جمله ویژگی‌های جدید و قدرتمند FIFA 23 است که ضربه‌ای سهمگین و دقیق را روانه دروازه حریفان می‌کند و شانس خوبی هم برای گل شدن دارد. اجرای این شوت واقعا ساده است: L1/LB + Shoot + R1/RB. تفاوت در این جاست که باید جهت شوت را دستی و با آنالوگ چپ تنظیم کنید.

در راهنمای فیفا 23 نکته طلایی هدف گیری به سمت دروازه‌بان است، زیرا هدف گیری در این نوع ضربات کاملا حساس و حیاتی است. با کمی تمرین و تکرار می‌توانید مهارت لازم و کافی برای اجرای این ضربات را بدست آورید و سپس فریادزنان مراسم خوشحالی پس از گل را اجرا کنید. فراموش نکنید که مدتی طول می‌کشد تا انیمیشن واقعا به توپ شلیک کند پس زمانی از این شوت استفاده کنید که هیچ یک از بازیکنان حریف در اطراف شما وجود ندارد.

 9- راهنمای فیفا 23 در شوت‌های زمینی

اگر شما از جمله شوت‌زن‌های ماهر و قدیمی FIFA بوده باشید متوجه شده اید که دکمه Power Shot با دکمه شوت زمینی سال گذشته یکسان است. البته نگران نباشید! شوت زمینی قرار نیست از بازی حذف شود و شما هنوز در 6 قدم حریف و یا در لبه محوطه جریمه می‌توانید از این نوع شوت‌ها استفاده کنید. برای این کار تنها کافیست هر نوع ضربه را با قدرت کمتر از 40% اجرا کنید. شوت‌های زمینی برای موقعیت‌های 1 در مقابل 1 بسیار کاربردی هستند.

10- راهنمای فیفا 23 در بهتر زدن پنالتی

پنالتی‌ها به طور کامل در FIFA 23 اصلاح شده اند. حالا یک حلقه آرامش بازیکن وجود دارد که بسته به خونسردی پنالتی‌گیر بزرک و کوچک می‌شود. نکته کلیدی این است که وقتی حلقه خونسردی در کوچک‌ترین اندازه خود قرار دارد، بهترین زمان ممکن برای ضربه زنی است و شوت شما بیشترین دقت ممکن را خواهد داشت.

تغییر بعدی در هدف گیری است. در FIFA 23 دیگر نیازی نیست تا آنالوگ سمت چپ را تا لحظه ضربه زدن روی نقطه هدف نگه دارید. هدف شما در تیرهای دروازه تنظیم می‌شود و نه فراتر از آن! پس تقریبا غیرممکن است که یک ضربه را از دست بدهید مگر اینکه از حداکثر قدرت استفاده کنید و یا در زمان اشتباه حلقه آرامش ضربه بزنید.

مطمئن شوید که حلقه آرامش در کوچک‌ترین اندازه خود قرار دارد، حدودا شوت را 90% پر کنید و ضربه را به گوشه بزنید. این کار توپ را به تور کناری می‌فرستد و باعث می‌شود که حتی اگر دروازه بان جهت را به درستی تشخیص دهد به سختی بتواند توپ را مهار کند.

دکمه بازگشت به بالا