ورزشی

چرخش فدراسیون تیروکمان در همکاری بامربی خارجی/هو ایران را ترک کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، جذب مربی خارجی مهمترین اقدامی بود که فدراسیون تیروکمان سال گذشته در رابطه با تیم های ملی کامپوند و ریکرو و بهبود شرایط و تسریع روند برای دست یابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این تیم ها انجام داد.

این اقدام اما به خاطر تغییر برخی شرایط که برخواسته از مسائل مالی و تنگاهای مرتبط با آن می باشد، در میانه راه دستخوش تغییراتی شده که چه بسا باعث نصف و نیمه ماندن آن بشود.

«هونگ سو هو» مربی کره ای است که از ابتدای مهرماه به صورت رسمی به عنوان سرمربی تیم ملی تیروکمان در ایران آغاز به کار کرد. قرار داد همکاری این مربی کره ای و فدراسیون ایران تا پایان بازی های المپیک ۲۰۲۴ بود اما در عین حال قرارداد کوتاه مدتی هم میان طرفین منعقد شد که اعتبار آن تا پایان اسفندماه سال ۱۴۰۱ بود.

این قراردادکوتاه مدت در شرایطی به پایان رسید که مهمترین برنامه پیش بینی شده برای آن به سرانجام نرسید و همین مسئله جرقه تغییر شرایط برای ادامه همکاری را موجب شد.

چرخش فدراسیون تیروکمان در همکاری بامربی خارجی/هو ایران را ترک کرد

مرحله نخست قرارداد همکاری «هونگ سونگ هو» با فدراسیون تیروکمان در شرایطی به پایان رسید که تمدید آن در هاله ای از ابهام قرار دارد

قرار بود ملی پوشان ریکرو و کامپوند اسفندماه در مرحله نخست کاپ آسیا شرکت کنند؛ این اعزام به عنوان اولین برنامه مرزی از زمان حضور سرمربی کره ای در ایران، مصوب شده بود تا اینگونه هم وضعیت کماندارن بعد از چندماه تمرین زیر نظر «هونگ سونگ هو» مشخص شود و هم وضعیت کارنامه کاری این مربی در مرحله نخست همکاری مورد ارزیابی قرار بگیرد.

با وجود همه پیگیری ها و رایزنی ها اما این اعزام در نهایت به خاطر مسائل مالی منتفی شد و اینگونه قرارداد کوتاه مدت فی مابین «هونگ سونگ هو» و فدراسیون تیروکمان بدون حضور درهیچ رویدادی به پایان رسید.

مشکلات مالی که فدراسیون تیروکمان این روزها درگیر آن است اما تنها به لغو حضور در کاپ آسیا منجر نشده است چراکه شرایط ادامه همکاری با مربی کره ای را هم تغییر داده است تا آنجا که فدراسیون به وی پیشنهاد ادامه همکاری تا پایان بازی های آسیایی – به جای بازی های المپیک- را مطرح کرده است.

این پیشنهاد خیلی مورد استقبال مربی کره ای قرار نگرفته طوریکه بدون پاسخ دقیق و شفاف به آن تصمیم به ترک ایران گرفته است. او امروز (سه شنبه اول فروردین ماه) به کره جنوبی بازگشت با این وعده که پیشنهاد جدید فدراسیون ایران را بررسی کرده و نهایت تا دو سه هفته بعد، پاسخ خود را اعلام کند.

دکمه بازگشت به بالا