ورزشی

پیش بینی وزش باد شدید در شرق و مناطقی از مرکز کشور تا هفته آینده

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده، کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را توضیح داد و گفت: برای امروز سه شنبه 22 خرداد و طی 24 ساعت آینده، در استان های آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل گیلان، غرب مازندران، زنجان، قزوین، البرز و بخش هایی از تهران وزش باد شدید موقتی و بارش باران را خواهیم داشت که گاهی نیز همراه با رعدوبرق خواهد بود.

وی در ادامه گفت: همین شرایط جوی طی فردا نیز برای شمال غرب کشور، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می رود.

این کارشناس هواشناسی افزود: در روز پنج شنبه شمال غرب و بخش های از غرب کشور و استان هایی مانند تهران، البرز، قزوین، سمنان، خراسان شمالی و سواحل دریای خزر نیز دارای بارندگی خواهند بود.

رفیعی ادامه داد: در روزهای جمعه و شنبه نیز علاوه بر شمال غرب و غرب کشور، دامنه های البرز و زاگرس از جمله استان های اصفهان، قم، مرکزی و شمال و غرب سمنان و سواحل دریای خزر این سامانه بارشی فعال خواهد بود.

وی توضیح داد: همچنین برای پنج روز آینده در شرق کشور و مناطقی از مرکز کشور وزش باد شدید خواهد بود و در مناطق مستعد این شرایط سبب خیزش گردوخاک نیز خواهد شد. علاوه بر این آب های شرقی دریای عمان نیز برای سه روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت جوی تهران نیز گفت: تهران امروز در برخی از ساعات افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد داشت و در برخی مواقع نیز وزش باد در تهران شدید خواهد شد. بیشینه دمای تهران نیز برای امروز 35 درجه سانتیگراد پیش بینی شده و کمینه دما هم 22 درجه گزارش شده است.

انتهای پیام/

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا