نگاهی به فیلم‌های پایان هفته سیما/ فیلم‌های هندی در اولین هفته تابستان

تلویزیون برای اولین آخر هفته تابستان، فیلم‌هایی از آمیتاب باچان، استیون سیگال و نیکلاس کیج را در جدول پخش دارد.

به گزارش مجله خانواده، شبکه‌های سیما در اولین هفته تابستان ۱۴۰۳ برای پخش ۲۹ فیلم تدارک دیده‌اند که ۱۲ عنوان آن ایرانی و ۱۷ عنوان دیگر آن خارجی است.

در این ایام فیلم‌های شاخصی چون «شماره ۱۰» و «ریو ۲» و آثاری از فیلمسازان شاخصی مثل محمد بزرگ‌نیا و اتو پرمینجر در جدول پخش قرار دارد.

در حالی در این آخر هفته، فیلم سینمایی «کشتی آنجلیکا» محصول ۱۳۶۷ به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا روی آنتن می‌رود که آخر هفته گذشته، نیز فیلم «راه آبی ابریشم» محصول ۱۳۸۷ دیگر ساخته این کارگردان پیشکسوت پخش شده بود. جز کارگردانی بزرگ‌نیا فیلمساز گزیده‌کار سینمای ایران، وجه مشترک مهم این دو اثر آن است که بخش قابل توجهی از هردو در آب و روی کشتی ساخته شده است. بزرگ‌نیا البته دو فیلم «جنگ نفتکش‌ها» و «طوفان» را نیز در دهه ۷۰ با همین حال‌وهوا ساخت.

عجیب آن که فیلم «منصور» ساخته سیاوش سرمدی درباره شهید منصور ستاری، با وجود پخش در آخر هفته گذشته از شبکه یک، بار دیگر در برنامه پخش تلویزیون قرار گرفته و این مرتبه روی آنتن شبکه نمایش خواهد رفت. این فیلم اوایل خرداد نیز پخش شده بود تا طی یک ماه، سه بار از شبکه‌های تلویزیون بازپخش شود.

در این هفته، روابط عمومی سیما نسبت به پخش سه فیلم جدید اطلاع‌رسانی کرده که دو عنوان از آن‌ها شامل فیلم ایرانی «ضد» و پویانمایی خارجی «عصر دیناسورها: تماشای خورشیدگرفتگی» جدید نیستند و پیش از این روی آنتن رفته‌اند.

بنابراین فیلم سینمایی «ورای قانون» به کارگردانی جیمز کولن که قرار است پنج‌شنبه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش شود، تنها فیلم جدید این آخر هفته است. این اثر با بازی استیون سیگال که در سال ۲۰۱۹ ساخته شده، آخرین فیلم نمایش‌داده‌شده این ستاره ۷۲ ساله و سابق سینمای اکشن به شمار می‌رود.

جالب است که اولین فیلم کارنامه بازیگری استیون سیگال، اثری به نام «فراتر از قانون» بود و آخرین اثرش فیلمی است که نامش یادآور فیلم اول اوست.

او که در سال‌های اخیر، آثار محبوبی نداشته و اغلب فیلم‌هایش حتی در سالن‌های سینما اکران نمی‌شود و مستقیما به نمایش خانگی می‌رسد، با این اثر نیز نتوانست نمره‌ای بهتر از ۳.۷ از آی‌ام‌دی‌بی دریافت کند. هیچکدام از ۱۰ فیلم آخر سیگال به نمره ۴ آی‌ام‌دی‌بی نرسیدند تا مشخص شود دوران این هنرپیشه کهنه‌کار خیلی وقت است که تمام شده است. سیگال حتی پس از این فیلم گفت دستمزدش برای آن به قدری پایین بوده که تنها می‌توانسته با پولش، یک یخچال بخرد!

در این آخر هفته سینمای هند سه نماینده روی آنتن تلویزیون خواهد داشت که «طلا» و «عملیات رانیگانج» با حضور آکشای کومار در نقش اصلی ساخته شده است.

«زنده باد ناراسیما ردی» سومین فیلم هندی این آخر هفته، از حضور کوتاه آمیتاب باچان بهره می‌برد. این فیلم حماسی تاریخی، دومین اثر پرفروش تالیوود (سینمای تلوگو زبان هند) در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود که در بازارهای مختلف سینمای این کشور، بیش از ۳۰ میلیون دلار فروخت و یک موفقیت چشمگیر تجاری را رقم زد.

«زنده باد ناراسیما ردی» مانند «خیزش، غرش، آتش» فیلم بسیار موفق سال ۲۰۲۳، اثری ملی‌گرایانه و ضداستعماری است که برشی از زندگی ناراسیما ردی مبارز ضد استعمار کمپانی هند شرقی را تصویر می‌کند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا