عمومیکسب و کار برتر

بهترین فصل برای نصب ایزوگام برای پشت بام چه موقع است؟

نکات طلایی در خرید ایزوگام پشت بام

اگر افراد دیرتر اقدام به تعویض ایزوگام بام کنند، رطوبت به سقف نیز نفوذ خواهد کرد و دردسرهای بزرگ تری به همراه خواهد داشت. در خرید ایزوگام باید نکاتی رعایت شود که تعدادی از آن ها را بیان می کنیم:

بهتر است برای عایق سازی پشت بام از ایزوگام های دولایه استفاده شود؛ این ایزوگام ها نسبت به سایر عایق ها مقاومت و طول عمر بیشتری دارند.

یکی از نکات مهم در خرید ایزوگام پشت بام، توجه به برچسب استاندارد و مشخصات ایزوگام است.

قبل از خرید افراد حتما باید دقت کنند که ایزوگام دارای لایه تیشو و لایه پلی استر باشد.

بعضی از تولید کنندگان، ایزوگام را با وزنی کم تر 37 کیلوگرم تولید می کنند، اما هر کدام از رول های ایزوگام باید حدود 40 کیلوگرم وزن داشته باشد.

از نکات مهمی که در خرید ایزوگام باید در نظر گرفته شود، میزان ضخامت آن است. ضخامت ایزوگام در تمامی نقاط باید حدود 5/3 تا 4 میلی متر به صورت یکنواخت باشد.

تمام نقاط ایزوگام پشت بام باید مورد بررسی قرار بگیرد، زیرا هر گونه شکستگی و پارگی در بدنه و پایه ایزوگام باعث نفوذ رطوبت و آب خواهد شد.

نشان استاندارد یکی از مهمترین شاخص های سنجش یک ایزوگام درجه یک و خوب است، زیرا این نشان تنها با آزمایش هایی که بر روی مقاومت آن انجام شده است بر روی محصول قرار می گیرد؛ محصولی که مقاومت کافی در برابر عایق کاری سطوح را نداشته باشد طول عمر کمی دارد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید ایزوگام پشت بام به آن دقت کرد، بوی ایزوگام است. ایزوگام های بی کیفیت معمولاً بوی شبیه گازوئیل و یا اسید دارند، اما ایزوگام های با کیفیت بوی قیر می دهند.

اگر لایه خارجی را لمس کنید در صورتی که باشد، هیچگونه رنگ به دست پس نمی دهد، اما اگر ایزوگام از نمونه بی کیفیت آن باشد، دست را سیاه می کند.

ایزوگام هایی که کیفیت بالایی دارند انعطاف پذیری آن ها بالا است؛ ان ها سطحی صاف و یکدست دارند، اگر قسمتی از آن را تا کنید ترک بر نمی دارد و نمی شکند.

قیمت بهترین ایزوگام چند است؟

عواملی مانند نوع قیر، کیفیت الیاف تیشو و پلی استر و وزن و ضخامت هر رول ایزوگام و تعداد لایه های تشکیل دهنده در نحوه تعیین قیمت یک رول ایزوگام تاثیرگذار است.
علاوه بر آن نوع اصلاح کننده های قیر که محصولی وارداتی است هم در کیفیت و هم در لحاظ می شود. قیمت بهترین ایزوگام برای پشت بام و سقف و یا برای مصارف عمده در پروژه های تخصصی بر همین مبنا تعیین می شود.

جهت مشاوره و خرید  عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

خرید عایق ایزوگام با کیفیت بالاتر و مقاومت بیشتر، قطعاً اطمینان خاطر برای شما به همراه خواهد داشت. ایزوگام باکیفیت مانند ایزوگام شرق مشهد، نیاز به تعمیر و تعویض را در کوتاه مدت کاهش میدهد.

بهترین کفپوش برای پشت بام

با تلفیق علم و تکنولوژی و استفاده از منابع طبیعی تغییر شکل داده شده و با تخصص های متنوع توانسته ایم در برابر هجوم بخشی از طبیعت، مکان ها را در امان نگه داشته و آرامش و آسایش را به همراه امنیت به ارمغان بیاوریم.
پس از اتمام ساختمان و اندود کردن پشت بام و ایجاد یک بستر و یا سطح صاف و دارای شیب بندی مناسب در جهت انتقال آب های سطحی حاصل از بارندگی ذوب شدن برف و یا حتی نشت آب از کولر و احتمالا از شیرهای آب، بهترین راهکار اجرای ایزوگام است.

ایزوگام برای پشت بام با استفاده از مواد اولیه مرغوب و سازگار با محیط زیست، با کیفیت بالا و ماندگاری طولانی، با قابلیت اتصال و چسبندگی محکم، تولید می شود. به طور یقین می توانیم بگوییم که در حال حاضر بهترین پوشش برای سقف و پشت بام، استفاده و نصب انواع ایزوگام است.

نکات ایمنی اجرای ایزوگام پشت بام

در هر کاری باید نکات ایمنی در اولویت باشد، در غیر این صورت خسارات جانی جبران ناپذیر به دنبال خواهد داشت. در ایزوگام پشت بام باید از بروز هر گونه مشکل جلوگیری شود که کار به بهترین وجه انجام شود. در ادامه تعدادی از این نکات عنوان می کنیم:

برای نصب و چسباندن ایزوگام به یک کپسول نیاز است، بنابراین نحوه کار با کپسول و اتصال شیلنگ حتماً باید مورد توجه قرار بگیرد و به دقت بررسی شود.

در زمانی که افراد کپسول را جا به جا می کنند، باید حتماً به اتصال شلنگ کپسول اطمینان حاصل کنند، زیرا اگر جدا شود ممکن است خطرات بسیاری را به دنبال داشته باشد.

به دلیل وجود خطر آتش سوزی در زمان ایزوگام پشت بام حتما باید قبل از شروع کار اب، کپسول آتش نشانی و یا ماسه در محل وجود داشته باشد که در صورت بروز آتش سوزی به راحتی آتش مهار شود و از هرگونه خسارت جلوگیری کند.

افراد اجرا کننده برای جلوگیری از سوختگی دست بهتر است که از دستکش و لباس های مخصوص برای این کار استفاده کنند.

یکی دیگر از نکات ایمنی که باید در اجرای ایزوگام پشت بام رعایت شود، کفش مناسب و صاف است، زیرا افراد باید تعادل خود را بر روی پشت بام حفظ کنند و بتوانند عایق بندی را به بهترین وجه انجام دهند.

تاثیر آب و هوا بر روی عمر ایزوگام پشت بام

یکی از نکاتی که باید در خرید ایزوگام پشت بام رعایت کرد، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و انتخاب آن شرایط است. شرایط آب و هوایی و اقلیمی بر روی عمر مفید ایزوگام بسیار تاثیرگذار است. معمولاً مناطقی که سردسیر هستند و یا اینکه در ان ناحیه رطوبت و باران در سال بیشتر است، از ایزوگام های ضخیم تر و مخصوص استفاده می شود. در مناطقی که آب و هوای خشک دارد و تابش نور آفتاب طولانی است، از ایزوگام مخصوص اتفاده می شود. در ادامه ایزوگام ها را نسبت به شرایط آب و هوایی معرفی می کنیم که افراد بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

ایزوگام پشت بام مخصوص مناطق سردسیر

همان طور که می دانید برای اجرای ایزوگام پشت بام در جاهایی که هوا سرد است و یا رطوبت و بارندگی در طول سال بیش از هوای آفتابی است، باید ایزوگامی انتخاب شود که از نظر استقامت بیشتر بتواند از نفوذ رطوبت و آب به داخل سقف جلوگیری کند. معمولاً در این مناطق از ایزوگام های استفاده می شود که جنس قیر پلیمری الاستیکی از گروه C باشد.

این ایزوگام ها دوام بیشتری نسبت به سایر زبان ها دارند، همان طور که کمی پیش عنوان کردیم تمام رول های ایزوگام باید دارای نشانه های استاندارد باشند. ایزوگام های مخصوص مناطق سردسیر نیز استانداردهای مختص به خود را دارند، افراد باید در زمان خرید این ایزوگام ها به استانداردهایBPP  و یا   BOF توجه کنند.

ایزوگام پشت بام مخصوص مناطق گرمسیری با آب و هوای خشک

برای ایزوگام پشت بام در مناطق گرمسیری به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و حرارت بالا معمولاً باید از عایق هایی استفاده شود که مقاومت بالایی دارند. ایزوگام های مخصوص مناطق گرمسیری از نوع H هستند؛ ویژگی این ایزوگام ها این است که در دمای بالا نرم و یا به اصطلاح دفرمه نمی شوند. از خاصیت این ایزوگام این است که قبل از نصب نیز انعطاف پذیری آن ها نسبت به سایر ایزوگام ها کم است.

با کیفیت ترین نوع ایزوگام پشت بام

معمولاً از ایزوگام ها که نوعی از قیرهای پلیمری هستند؛ به منظور عایق کردن سقف ساختمان ها استفاده می کنند. در بازار به وفور انواع ایزوگام وجود دارد که بعضی از آن ها را می توان در فضاهای داخلی و برای عایق کردن سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها، پی ساختمان ها، استخرها، حوض ها و… استفاده می شود.

معمولا برای زیرسازی ساختمان ها از بهره گرفته می شود؛ این لایه ها از نفوذ نم  و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کنند برای این منظور باید از مهمترین و بهترین نوع ایزوگام پشت بام استفاده می شود. مطمئناً افراد به ندرت ایزوگام داخلی ساختمان را تغییر می دهند، اما بدون تردید هر چند سال یکبار باید ایزوگام های پشت بام تعویض شوند.

در بازار ایزوگام های بی کیفیت و ارزان نیز وجود دارد، اما هزینه ایی که انجام می شود مجدداً بعد از یک سال باید تمدید شود، زیرا سقف در معرض هوای سرد و گرم و تابش مستقیم نور خورشید و بارش های فصلی است، بنابراین کیفیت عایق در این قسمت مهمتر از سایر قسمت های ساختمان است. بهتر است در ابتدا هزینه بیشتری به این کار اختصاص داد شود تا در دراز مدت هزینه های اضافی را در بر نگیرد. نباید در زمان ایزوگام پشت بام به هزینه ها توجهی نکرد، زیرا یک روزنه کوچک می تواند خسارات بسیاری را برای ساختمان به همراه داشته باشد.

افراد معمولاً هر چند سال یکبار هزینه کمی برای عایق کردن پشت بام می کنند، اما در آن چند سال با خیالی آسوده می توانند زندگی خود ادامه می دهند اجرای ایزوگام باکیفیت در برابر ماندگاری و دوام آن بسیار کم هزینه است.

موارد استفاده از ایزوگام در جاهای مختلف ساختمان

همان طور که می دانید از این عایق برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان استفاده می شود، بنابراین در هر جایی که لوله آب و فاضلاب تعبیه شده باشد حتماً باید عایق بندی انجام شود. معمولا در ساختمان های مسکونی ایزوگام پشت بام، کف حمام و دستشویی، آشپزخانه، تراس، دورلوله های فاضلاب و لوله کشی ساختمان، پارکینگ، زیرزمین و … استفاده می شود. امروزه در منازلی که از پکیج ها و سیستم گرمایشی کف استفاده می شود، تمامی لوله ها را با عایق می پوشانند. نحوه انجام هر عایق در قسمت های مختلف منزل با یکدیگر متفاوت است.

قیمت نصب ایزوگام پشت بام

برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام از آن ها کیفیت و انواع مختلفی از عایق ها را ارائه می کنند. کیفیت ایزوگام علاوه بر منسوجات استفاده شده در آن، به نحوه نصب و اجرای آن نیز بستگی دارد. به طور کلی 30 درصد مواد و 70 درصد نحوه اجرا در یک عایق بندی دخیل هستند.

قیمت اجرای ایزوگام پشت بام در سطوحی که متراژ بیشتری دارند، بسیار مقرون به صرفه تر است. به دلیل سختی کار و تعداد رول های مصرفی، قیمت ان مورد محاسبه قرار می گیرد، البته دستمزد نصاب برای تمام ایزوگام ها یکسان است. باید بدانید که هزینه خرید خود ایزوگام هیچگونه تاثیری بر روی نصب آن نخواهد داشت، اما بر روی کیفیت عایق بندی پشت بام تاثیر گذار خواهد بود.

نحوه نصب ایزوگام پشت بام

بعضی ازافراد قصد دارند اجرای عایق کاری را خود انجام دهند و نحوه کار را یاد بگیرند؛ هر چند که اجرای ایزوگام نیاز به فردی متخصص دارد، اما افراد به راحتی می توانند خود نیز برای این کار اقدام کنند. در فصول سرد سال و هنگام بارش باران بسیاری از افراد دغدغه ایزوگام پشت بام را دارند و در صورتی که با رطوبت و بارش باران مواجه شوند و سقف را نم زده می بینند، به فکر آوردن نصاب ایزوگام می افتند، اما نحوه عایق بندی و ایزوگام کردن پشت بام کاری راحت است.

اگر افراد بتوانند به دقت این کار را انجام دهند هزینه نصب را نمی پردازند. یکی از مهمترین نکات ایزوگام پشت بام، انتخاب یک ایزوگام با کیفیت و استاندارد است، زیرا اگر ایزوگام نامرغوب باشد عمر مفیدی ندارد و کمتر از یک سال دوام می آورد؛ این موضوع هزینه های بعدی را نیز به همراه خواهد داشت. در ادامه نحوه ایزوگام کردن پشت بام را عنوان می کنیم:

معمولاً برای عایق بندی پشت بام ها به وسایلی مانند یک کپسول گاز مایع، چراغ های تک شعله یا چند شعله، کمچه و ماله، تیغ موکت بر فلزی، فندک جرقه ای، دستکش نسوز، تیغه لاستیکی دسته دار، جارو و لباس های ایمنی استفاده می شود.

برای پشت بام حتماً باید از دستکش نسوز استفاده شود تا در زمان حرارت دادن عایق دچار سوختگی نشود، بهتر است قبل از شروع به کار تمامی نکات ایمنی رعایت شود

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت https://ayeghkhalijfars.com/ که در این زمینه به صورت مستمر فعالیت دارند مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا