عمومیکسب و کار برتر

سرور HP مناسب کسب‌و کار من چیست؟

راهنمای خرید سرور اچ پی + قیمت سرور HP

سرورهایی مانند “سرور HP DL380 G10 هسته اصلی زیرساخت فناوری اطلاعات هر شرکتی هستند و انتخاب سرور مناسب برای یک کسب و کار می‌تواند تجربه سخت و پیچیده‌ای باشد. تصمیمات اشتباه می‌تواند هزینه سنگینی را به یک شرکت وارد کند. هنگام خرید سروریک‌سری پارامتر و معیار وجود دارد که اگر در ابتدا توجه کافی به این موارد داشته باشید، می‌توانید بهترین گزینه‌ها را برای نیازهای تجاری خود خریداری کنید. در ادامه مقاله همراه ما در رسام سرور باشید تا شما را برای خریدی بی‌دردسر یاری کنیم.

استعلام قیمت سرور hp | سرور hp g11 | سرور اچ پی

قدم اول: درک درست از عملکرد سرور

سرورها خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند و کاربر به‌راحتی می‌تواند با استفاده از سرور وظایف حیاتی سازمان را انجام دهد. شاید برای شما این سوال پیش آید که سرورها در کجا استفاده می‌شوند؟ در زیر تعداد کمی از کاربردهایی که سرور دارد را بیان کرده‌ایم:

اگر درک درستی از وظایف سرور داشته باشید، می‌توانید یک زیر ساخت بی نقص ایجاد کنید.پس اولین قدم این است که اولویت‌های فعلی و اولویت‌هایی که ممکن است در آینده ایجاد شود را بررسی کنید. در این‌صورت می‌توانید با توجه به نیازهای سازمان‌تان یک سرور ایده آل را خریداری کنید. با مثال این مورد را برایتان توضیح می‌دهیم:

اگر شرکت شما قرار است تا دوسال آینده دوبرابر شود، باید این نکته را حتما در نظر داشته باشید و چشم انداز آینده کسب و کار خود را مجسم کنید. با داشتن اهداف بلند مدت تجاری و برنامه‌ریزی درست می‌توانید در هزینه و زمان خود صرفه‌جویی کنید. حداقل نیازهای سیستم را بر اساس سطح وظایفی که اکنون یا آینده باید لنجلم دهید، شناسایی کنید. در این‌صورت بهتر می‌توانید تشخیص دهید که برای پردازش داده‌ها به مقدار فضای ذخیره سازی، پردازنده حافظه رم و… نیاز دارید.

قدم دوم: آیا فضای کافی برای نگهداری از سرور دارید؟

یکی دیگر از نکات کلیدی برای خرید سرور مناسب کسب و کار است این است که شما چه مکانی را برای نگهداری از سرور در نظر گرفته‌اید. سرورها باید در جای امنی نگهداری شوند و در صورت عدم نگهداری به‌صورت ایمن می‌توانند برای شما خطراتی داشته باشند. پس حتما در نظر داشته باشید که باید یک اتاق مخصوص سرور خود داشته باشید.اگر شرکت کوچک یا متوسطی دارید، توصیه ما به شما خرید سرورهای Tower است.

هنگام خرید سرورهای Blade این نکته را در نظر داشته باشید که سرورهای بلید نیاز به مراقبت و تجهیزات تخصصی دارند. همچنین می‌توانید از دیتا سنترها استفاده کنید که خدمات پشتیبانی و نگهداری در محل را ارائه می‌دهند.در انتخاب یک دیتاسنتر معتبر برای سرورهای خود نهایت دقت را داشته باشید. تجهیزات شبکه شما تنها درصورتی می‌توانند به‌خوبی کار کنند و ایمن باشند که به‌طور صحیح نگهداری شوند.

اگر از یک دیتاسنتر قابل اعتماد استفاده نکنید، ممکن است که خطر بیشتری برای نقض امنیت و خدمات ضعیف داشته باشید. به انعطاف پذیری و مقیاس پذیری دیتاسنتری انتخابی خود نیز دقت کنید تا در آینده مشکلی برای گسترش تجارت خود نداشته باشید.

قدم سوم: بودجه خود را محاسبه کنید.

مهمترین عامل تعیین کننده بودجه خرید سرور، وظایفی است که باید توسط سرور انجام شود. هر چه وطایف پیچیده‌تر باشد، شما به بودجه بیشتری برای خرید سرور نیاز دارید.

در چه صورت به بودجه بیشتری نیاز داریم؟

چگونه می‌توانیم بودجه تجهیزات سخت افزاری خود را کاهش دهیم؟

برای کاهش هزینه‌های مربوط به ابتدا با کارشناسان ماهان شبکه ایرانیان تماس بگیرید. سپس نوع کسب و کار، چشم اندازه آینده و قابلیت‌های مورد انتظار از سرور را با کارشناسان در میان بگذارید. ما با بررسی دقیق توان خرید شما، بهترین پیشنهاد را به شما می‌دهیم. بنابراین بابت و قطعات آن جای هیچگونه نگرانی نیست!

قدم چهارم: انتخاب مناسب‌ترین سرور برای شما

سرورهای اچ پی انواع مختلفی دارند، در این قسمت چند مدل از پرفروش ترین سرورهای HP را برای شما قرار داده‌ایم. ابتدا نگاهی به این لیست انداخته و سپس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

سرورها در سه نوع رکمونت، تاور و بلید تولید می‌شوند. اگر بودجه، سیستم موردنیاز، اهداف بلند مدت تجاری و مکان نگهداری سرور خود را به‌طور کامل ارزیابی کرده‌اید، اکنون انتخاب نوع سرور، کار سختی نیست! پیشنهاد ماهان شبکه ایرانیان این است که اگر کسب و کار کوچکی دارید یکی از مدل‌های تاور را انتخاب کنید.

سرورهای تاور از مقرون به‌صرفه‌ترین سرورهای اچ پی هستند که نیازی به مکان مناسب نگهداری سرور و تجهیزات خنک کننده تخصصی ندارند.

البته توجه کنید با اینکه سرورهای Tower گزینه اقتصادی به‌شمار می‌آید ولی قدرت پردازش بسیار بالایی دارند و از مجازی سازی پشتیبانی می‌کنند. علاوه‌بر این، می‌توانید سرورهای تاور مانند را به یک سرور رکمونت تبدیل کنید!

سرورهای رکمونت به یک اتاق اختصاصی نیاز دارند و خرید آن‌ها معمولا برای شرکت‌هایی که در حال رشد هستند و نیاز به سیستم‌های قوی دارند، توصیه می‌شود.

سرورهای Blade هم برای شرکت‌های بزرگ توصیه می‌شود. این نوع سرورها قدرت پردازش بالایی دارند و مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند زمان کمتری را برای مدیریت زیرساخت صرف کنند.

دکمه بازگشت به بالا