عمومیکسب و کار برتر

فوم بسته بندی چیست؟

یونولیت بسته بندی چیست؟

یونولیت بسته بندی امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارد. بسیاری از شرکت ها که محصولات آنها آسیب پذیر است در زمان ارسال آن را در یک بسته بندی مناسب قرار می دهند. این بسته بندی باعث می شود که کالا زمانی که به دست مشتری میرسد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشتریان ناراضی نشوند. جهت خرید عمده فوم بسته بندی با کارشناسان ما در فومیران تماس بگیرید.

خرید فوم eva | خرید فوم اسباب کشی | خرید لوازم بسته بندی اسباب کشی

تعریف علمی

همان طور که گفتیم یونولیت بسته بندی به دلیل ویژگی هایی که دارد در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به وسیله انبساط دانه های پلی استایرن به وجود می آید. مراحل تولید فوم بسته بندی بسیار پیچیده و تخصصی است. دلیل اصلی که از دانه های پلی استایرن برای تولید فوم بسته استفاده می شود ویژگی های خاص این ماده است. این فوم می تواند در مقابل حرارت، سرما، ضربه و صوت به صورت یک عایق بسیار عالی عمل کند. بهتر است بدانید که از پلی استایرن به شکل ورق یونولیت در ساختمان سازی نیز استفاده می شود که به طور معمول منجر به به وجود آمدن ارزش های بسیاری برای صاحبان خانه و مهندسان و انبوه سازان می شود.

فوم بسته بندی چیست؟

برای بسته بندی محصولات، روش های متنوعی وجود دارد. یکی از دغدغه های مهم و اساسی تولید کنندگان سالم رسیدن مواد و محصولات تولید شده از محل تولید به محل مصرف می باشد و روش های مختلفی مانند کیسه های پلاستیکی حبابدار، کیسه های بسته بندی بادی، بسته بندی با اسفنج و ابر و … . وجود دارد، اما ایمن ترین روش برای بسته بندی محصولات استفاده از فوم بسته بندی می باشد. بنابراین فوم ها و یونولیت هایی که برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی و برقی و الکترونیکی و به طور کلی مواد ظریف و حساس استفاده می شود را فوم بسته بندی گویند. هر چقدر فوم های بسته بندی با کیفیت تر و مرغوب تر باشند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند.

به فوم بسته بندی فوم محافظ نیز گفته می شود و این نوع فوم به عنوان بهترین نوع بسته بندی محصولات حساس و شکننده انتخاب شده است. در صورتی که فوم های بسته بندی از ضخانت و چگالی و سختی مناسبی برخوردار نباشند به مرور زمان کاربرد خود را از دست داده و تغییر حالت می دهند.

فوم های بسته بندی چه خصوصیاتی دارند؟

فوم های بسته بندی دارای خصوصیات و مزایایی می باشند که آن ها را پرکاربردتر می نماید. از جمله این خصوصیت ها  می توان به سبک و کم وزن بودن آن اشاره کرد که این خصوصیت باعث می شود تا جنس مورد نظر متحمل وزن اضافی نشود. از خصوصیت های دیگر می توان به رنگ بندی متنوع و جذب شوک به آن اشاره کرد. فوم های بسته بندی همچنین ضد آب و ضد رطوبت و مقاوم در برابر سرما و گرما نیز می باشند. فوم های بسته بندی امکان تولید در قالب سفارشی مشتری را دارند.

علاوه بر این ها فوم های بسته بندی باید دارای خاصیت ضربه پذیری بسیار بالایی باشند تا زمانی که متحمل فشار می شوند و یا در هنگام حمل زمانی که بیفتند مقاوم باشند و به محصول مورد نظر ضربه و صدمه وارد نشود، بنابراین ضخامت فوم های بسته بندی به کار رفته در محصولات مختلف متفاوت میباشد و به ظریف و حساس بودن و نوع کاربرد محصولات مختلف متفاوت می باشد.

کابرد فوم بسته بندی

فوم بسته بندی به دلیل ویژگی های خاصی که دارد می تواند در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد. این کاربردهای فوم بسته بندی در صنایع مختلف عبارتند از:

  • بسته بندی لوازم شکستنی
  • بسته بندی انواع بلوریجات
  • بسته بندی لوازم خانگی مثل یخچال، هود، بخاری و …
  • نگهداری و بسته بندی محصولات دارویی، نمونه های آزمایشگاهی و …
  • بسته بندی و نگهداری لوازم کشاورزی و صنعتی و خوراکی

یکی از مواردی فوم بسته بندی در آن بسیار کاربرد دارد بسته بندی لوازم خانگی و بقیه وسایل است. اما سوال اساسی این است که چه مسئله ای باعث می شود یونولیت بسته بندی برای ارسال لوازم خانگی مناسب باشد؟ ما در ادامه مطلب به پاسخ این سوال ریشه ای می پردازیم.

    بالا بودن میزان مقاومت در برابر ضربه، فشار، سرما، گرما و رطوبت

    قابلیت فشرده سازی محصولات

    وزن بسیار سبک، طوری که هیچ وزنی را به محصول مورد نظر اضافه نمی کند.

    قابلیت بازیافت

    سهولت در برش دادن

    امکان تولید در انواع سایزها و طرح ها

    محافظت محصول از هرگونه آسیب احتمالی از جمله شکستگی و فاسد شدن

دقت داشته باشید که کیفیت هر کدام از این موارد می تواند در قیمت یونولیت بسته بندی تاثیر گذار باشد.

چرا باید از پلاستفوم بسته بندی استفاده کنیم؟

فرض کنید که شما با پرداخت هزینه قابل توجهی یک محصول را که بسیار دوست دارید خریداری کرده اید و منتظر هستید تا به به دست شما برسد. اگر زمانی که شما درب بسته را باز می کنید با شکستگی هایی قابل توجه در وسیله مورد نظرتان رو به رو شوید به طور طبیعی حال خوبی نخواهید داشت.

محصول مورد نظر شما مسیر قابل توجهی را طی می کند که ممکن در این مسیر آسیب هایی اساسی ببیند. بسیاری از شرکت های برای جلوگیری از این آسیب ها پلاسفوم بسته بندی را به عنوان یک محافظ در بسته های ارسالی شان قرار می دهند.

شما عزیزان در مواردی مثل اسباب کشی هم می توانید از ورق یونولیت برای بسته بندی اشیا حساس استفاده کنید تا در جا به جایی ها آسیب نبیند. این مسئله نشان می دهد که استفاده از فوم بسته بندی فقط مخصوص شرکت های بزرگ نیست و همه شما عزیزان می توانید از آن با توجه به نیازتان استفاده کنید. البته مناسب بودن قیمت فوم بسته بندی در افزایش استفاده آن در هر زمینه ای نقش بسیار مهمی دارد.

با توجه به رقابتی که امروزه در کسب و کارها وجود دارد، همه در تلاش هستند تا بخش بیشتری از بازار را در اختیار خود بگیرند و برای همین موضوع خیلی ها تلاش می کنند خدمات خود را تا میزان قابل توجهی برای مشتریان ارتقا دهند. ارسال بسته و شیوه بسته بندی محصول یکی از موارد قابل توجه در این زمینه است. خیلی از فروشگاه ها مشتریانی دارند که می خواهند محصولاتشان به درب منزل ارسال شود که درست در این زمان استفاده از پلاستفوم بسته بندی می تواند دغدغه آسیب دیدین محصول را برای مشتری و صاحب کسب و کار از بین ببرد.

خیلی از مشتریان کسب و کارهای مختلف در شهرها و کشورهای مختلفی هستند و درخواست محصول دارند که صاحبان کسب و کار با استفاده از فوم بسته می توانند به راحتی سفارش آنها را به دستشان برسانند. دقت داشته باشید که اگر شما محصول را به شیوه ای درست در فوم بسته بندی قرار ندهید می تواند باعث آسیب دیدن آن شود. متاسفانه در بسیاری از موارد افرادی که قصد ارسال یک را دارند فکر می کنند که فقط قرار دادن ورق یونولیت می تواند باعث آسیب ندیدن آن شود که این باور به طور کلی اشتباه است.

کاربردهای مختلف پلاستفوم بسته بندی

بسیار از افراد این باور را دارند که فقط وسایل شکستنی نیاز به بسته بندی با استفاده از فوم  دارند. اما بهتر است بدانید که حوزه استفاده از این نوع بسته بندی بسیار گسترده است که عبارتند از:

  • لوازم برقی
  • مواد غذایی
  • لوازم صنعتی
  • پزشکی
  • و …

همه این موارد باید برای رسیدن به دستان مشتری مسیر زیادی را طی کنند که پلاستفوم بسته بندی می تواند از آنها محافظت کند. یونولیت بسته بندی می تواند به عنوان یک عایق بسیار عالی در مقابل دما، رطوبت و … عمل کند که این مسئله باعث شده است در آمایشگاه ها و یا داروخانه های در بعضی از دارو ها و یا مواردب که نیاز به مراقبت زیادی دارند از این بسته بندی ها استفاده شود.

شما عزیزان می توانید با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت یونولیت بسته بندی آن را در هر اندازه ای که مد نظرتان است سفارش دهید. این موضوع نیز از عواملی است که باعث شده این محصول در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

اهمیت قیمت یونولیت بسته بندی

قیمت فوم بسته بندی از مواردی است که در خرید و رواج آن در صنایع مختلف تاثیر بسیار زیادی دارد. میزان دانسیته می تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت فوم های بسته بندی داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که در قیمت این محصول مهم است میزان اندازه و ابعاد آن می باشد. پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام برای خرید این محصول حتما در مورد مزایا و معایب آن تحقیقات لازم را از چند منبع معتبر و مختلف انجام دهید تا در نهایت خرید خوبی را تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا