عمومیکسب و کار برتر

کاربردهای توری سرندی چه مواردی هستند؟

توری سرندی چیست ؟ انواع توری سرندی و کاربرد آن

توری سرندی از سیم‌های فولادی با دوام و محکم ساخته شده‌اند که به صورت الکترونیکی به صورت کاملا منظم به هم جوش داده می‌شوند که در نهایت منجر به یک ماده فوق العاده قوی و کارا تبدیل می‌شوند. استفاده از توری‌هاس سرندی با توجه به جنس بدنه‌ای که دارند متفاوت است اما توری‌های گالوانیزه محکم را می‌توان جزو پرفروش‌ترین‌ها دانست.توری سرندی مانند یک ورق مشبک، از ترکیب مفتول های بافته شده ایجاد می شود. فضاهای خالی ایجاد شده از بافته شدن مفتول ها، چشمه نام دارند. وجود چشمه ها، باعث ایجاد انعطاف پذیری در توری می گردد.

همچنین موج دار بودن مفتول های استفاده شده در توری در دستگاه ماسه ساز دو طرفه، مقاومت توری و یکنواختی چشمه ها را افزایش می دهد. برای ثابت ماندن توری سرندی، افزایش استقامت، استحکام و حفظ یکنواختی چشمه ها، مفتول ها را به یکدیگر جوش می دهند. بارزترین کاربرد توری سرندی، سرند و غربال کردن است. توری سرندی برای انجام کارهای مختلف مانند جداسازی و فیلتراسیون مواد مورد استفاده قرار می گیرد ، در ادامه با ره گستر همراه باشید

  برای تولید این محصول از مفتول ها استفاده می شود مانند توری گابیون ، توری مرغی ، توری فرنگی ، توری پرسی ، توری حصاری ، مفتول ها در توری های سرندی نیز در یکدیگر تابیده می شوند ، این نوع از مفتول ها ضخامت های مختلفی دارند ، یکی از موارد مهم در انتخاب توری سرندی سایز چشمه و نوع استفاده آن در رولیک نوار نقاله می باشد. برای مشاهده قیمت انواع توری به قسمت محصولات ره گستر مراجعه نمایید. این نوع توری در جنس ها و با سایز‌ چشمه های مختلف تولید می شود که برای مصارف متنوع، متفاوت هستند. به عنوان مثال، برای غربال گری دانه های قهوه، از توری سرندی با چشمه های مناسب دانه قهوه استفاده می شود.

توری سرندی | توری سرندی ارزان قیمت | توری سرندی استیل

انواع توری سرندی رول

توری سرندی در انواع و جنس های مختلفی تولید می شود. مفتول های استفاده شده در توری سرندی معمولا گالوانیزه (مفتول سیاه) هستند. توری سرندی از جنس های استیل، مس، آلومینیوم، برنج، نیکل و غیره تولید می شود. در بین توری های سرندی، توری های سرندی فولادی، استیل، گالوانیزه و مس محبوبیت و کاربرد بیشتری نسبت به دیگر جنس ها دارند. نا گفته نماند که توری سرندی پلاستیکی نیز موجود است که از مواد نایلون، پلی اتیلن، پی وی سی و پلی پروپیلن تولید می گردد .

به طور کلی توری های سرندی به انواع زیر دسته بندی می شوند :

  توری سرندی آهنی : ضخامت توری های آهنی ۱.۵ میلیمتر می باشد. به همین دلیل به عنوان سرندهای ایستاده یا کرکره ای استفاده می‌ شوند و در ساختمان سازی و سایر موارد عمرانی و صنعتی کاربرد دارند .

توری سرندی گالوانیزه : توری های سرندی گالوانیزه در ابعاد ۸، ۱۰ و ۱۵ میلیمتر موجود هستند. این نوع از توری ها به واسطه ی قیمت پایین، مورد استفاده بسیار بالایی دارند .

توری سرندی فولادی : توری های سرندی فولادی از مفتول های پرکربن، در ضخامت های استاندارد تولید می شوند. استقامت توری های سرندی با دستگاه های اتوماتیک خم و زیگزاگ، تست شده و سپس به بازار عرضه می شوند. از کاربردهای این نوع از توری می توان به استفاده ازآن در ساخت پانل های ۳ بعدی اشاره کرد.

کاربرد انواع توری سرندی

توری سرندی و یا  Chain link wire mesh  نوعی شبکه فلزی لوزی است که بافتش  به صورت زنجیری بوده و بسته به نیاز و کاربرد آن جنس سیم آن متغییر می باشد.کاربرد عمده این توری های فلزی(توری سرندی و یا  Chain link wire mesh ) برای ساخت سرند های ایستاده در ساختمان سازی است.این توری ها خود به دو نوع گالوانیزه و آهنی تقسیم می شوند.این توری ها رولی هستند.

نوع گالوانیزه :

در حال حاضرتوری سرندی از سیم مفتول گالوانیزه نمره 20 بافته می شود.رول بافته شده آماده 30 متری است و با دو چشمه – در حالت آماده – یافت می شود.یکی با چشمه 15 میلیمتر- درشت- که مخصوص شن و ماسه است و دیگری چشمه 8 تا 10 میل که ریزتر است.

نوع آهنی:

نوع دوم توری سرندی که آهنی است ضخیم تر است و با سیم مفتول آهنی نمره 1/5 بافته می شود – اکثر سرند های ایستاده از این نوع توری ساخته می شوند.این توری بصورت رولی است و بر حسب وزن فروخته می شود.هر یک متر مربع این توری حدود 4 کیلو گرم است.توری سرندی آهنی از مفتول آهن تولید می شود کاربرد آن در مصارف ساختمانی و کارخانجات، ساخت فنس های مقاوم و دیگر موارد عمرانی و صنعتی می باشد.

کاربردهای توری سرندی

1-سرند شن و ماسه ، معادن ، ساختمان ها و کارخانجات

2-ساخت قفس های مقاوم برای حیوانات وحشی

3-در مصارف صنعتی ، ساختمانی ، بهداشتی ، پتروشیمی ، ورزشی ، کشاورزی

4-استفاده در پروژه های عمرانی و ساختمانی

5-حفاظ در مناطق حساس پادگان ها ، فرودگاه ها ومناطق نظامی

6-استفاده جهت مقاوم سازی دیوارهای طلا فروشی و سرافی ها

7-جداسازی و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی و کشاورزی

سایر کاربردهای توری سرندی

توری سرندی کاربردهای زیادی در صنایع دارد و در بسیاری از صنایع مانند کشاورزی، ساخت و ساز، حمل و نقل و خرده فروشی‌ها و باغبانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم از کاربردهای این توری در سطح استفاده روزمره خانگی بگوییم. می‌توان از توری سرندی به عنوان یک حصار مقرون به صرفه استفاده کرد، همچنین از این توری‌ها برای پنجره ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد که اینکار باعث جلوگیری از ورود حشرات به داخل ساختمان می‌گردد.  کاربرد توری سرندی علاوه بر مصارف خانگی در بسیاری از صنایع شناخته شده است در زیر کاربردهای متداول این توری را نام بردیم:

  • به عنوان روکش و محافظ در و پنجره
  • نرده و قفس
  • راه پله و نرده
  • استفاده از راهروهای صنایع مختلف
  • پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ
  • قفسه بندی
  • تله های ماهیگیری
  • آرماتور بتن
  • سرند کردن مصالح ساختمانی
  • استفاده در صنایع غذایی مانند حبوبات

قیمت توری سرندی

قیمت توری‌سرندی بر اساس مشخصات فنی و ویژگی‌های این محصول متفاوت است. به طور مثال، این نوع توری در کنار استحکام در چشمه‌های متنوعی نظیر؛ 7 چشمه یک میلی‌متری، 8 چشمه 1.2 میلی‌متری، 10 چشمه 1.5 میلی‌متری، 12 چشمه 1.5 میلی‌متری، 15 چشمه 2 میلی‌متری و 20 چشمه 2.5 میلی‌متری تولید می‌شود که از نظر قیمت متفاوت می‌باشند . این نوع توری، براساس نیاز مشتری، ضخامت و نوع کارایی آن لحاظ می‌شود.

بر اساس نوسانات بازار آهن و مفتول، توری‌ها دچار تغییرات قابل توجهی خواهند شد. اما آنچه مسلم است عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت این محصول شامل قطر مفتول و قطر شبکه آن می‌باشد. برای مثال توری سرندی با قطر یک میلی‌متر و قطر شبکه 1×1 سانتی‌متر قیمت پایین‌تری نسبت به توری با قطر دو میلی‌متر و قطر شبکه 6×6 سانتی‌متر خواهد داشت. هم‌چنین توری قطر نازک برای ساخت پالت یا حفاظ و توری گالوانیزه برای ساخت کرکره و امور صنعتی دیگر می‌باشد. طبیعتا هر کدام از این محصولات قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت. توری های سرندی از مفتول های گالوانیزه، آهنی و غیره، در ابعاد و اندازه های متفاوت تولید می شوند. مهم ترین کاربرد این توری، مانند توری پرسی، عملیات جداسازی و فیلتراسیون می باشد .

کاربرد های مهم توری سرندی

توری سرندی در صنایع مختلف مانند پالایش نفت، حفاظت از محیط زیست، باستان شناسی، کاغذ سازی، هوا فضا، معدن، صنایع الکترونیک، صنایع دارویی، متالورژی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این توری ها بسته به ضخامت مفتول ها و یک سری عوامل دیگر متفاوت است . برای آشنایی بیشتر با محصولات و استعلام قیمت می توانید با کارشناسان ره گستر تماس حاصل نمایید .

دکمه بازگشت به بالا