استفاده از برش لیزر؛ بهترین راهکار برای برش آلومینیوم

با وجود پیشرفت فناوری‌های ‌برش لیزر در سال‌های ‌اخیر، بسیاری از شرکت‌های ‌برش لیزر، قادر به برش آلومینیوم نیستند. زیرا بدون برخورداری از دانش و مهارت کافی و همچنین تجهیزات مناسب، برش آلومینیوم کار دشواری است. رفلکتیویته این فلز می‌‌‌تواند به دستگاه لیزر آسیب وارد کند و موجب اختلال در عملکرد آن شود. ازاین‌رو، یکی از مهم‌ترین نکات در برش لیزری آلومینیوم انتخاب تجهیزاتی مناسب برای این کار است. در این مطلب با دستگاه‌های ‌خوب لیزر برش آلومینیوم موجود در ایران آشنا می‌‌‌شویم.

انواع دستگاه‌های ‌مورد استفاده در برش لیزر آلومینیوم

دستگاه‌های ‌برش لیزر فایبر می‌‌‌توانند ورق‌های ‌فلزی از جمله آلومینیوم با ضخامت پایین را برش دهند. هرچند در برش با دستگاه برش لیزر کربن دی اکسید، ضروری است که سطح ورق فلزی را پوشش دهید تا از آسیب نور بازتابیده شده به دستگاه لیزر جلوگیری کنید. از طرفی دستگاه پیشرفته برش لیزری فایبر می‌‌‌تواند به‌طور مستقیم برای برش فلزات مانند آلومینیوم نیز به کار رود.

آلومینیوم می‌‌‌تواند توسط انواع مختلفی از دستگاه‌ها، برش داده شود؛ از جمله لیزر، پلاسما، واترجت یا دستگاه‌های ‌مکانیکی برش. در مقایسه با دستگاه‌های ‌سنتی برش آلومینیوم، مزیت اصلی دستگاه برش لیزری سرعت و کیفیت بالای آن است و در نتیجه قطعات با سطوحی صاف‌تر تولید می‌‌‌شوند و ضایعات تولید نیز در این روش کمتر است.

در سال‌های ‌اخیر با ورود ایده‌ها نوآورانه در فناوری‌های ‌لیزر، فرآیند برش انواع فلزات از جمله آلومینیم با تحولاتی چشمگیری روبرو بوده است که از جمله آن‌ها سرعت بالای برش لیزری ورق‌های ‌آلومینیومی است. در واقع تکنیک‌های ‌نوین برش لیزر به‌طورکلی کارآمدتر از تکنیک‌های ‌سنتی برش صنعتی هستند. رایج‌ترین تجهیزات برش لیزری موجود در بازارهای داخلی و جهانی که می‌‌‌توانند ورق‌های ‌آلومینیومی را برش دهند، در سه دسته زیر قرار می‌‌‌گیرند:

 • دستگاه برش لیزری CO2
 • برش لیزری فایبر
 • دستگاه برش لیزری lamp pumped

بهترین دستگاه‌های ‌برش لیزر آلومینیوم در مجموعه روتک

اگر شما هم برای افزایش بهره‌وری واحد صنعتی خود به دنبال خریداری جدیدترین مدل‌های ‌دستگاه‌های ‌برش لیزر آلومینیوم هستید، مجموعه روتک می‌‌‌تواند این نیاز شما را به بهترین شکل برآورده کند. در ادامه بهترین مدل‌های ‌دستگاه‌های ‌برش لیزر آلومینیوم این مجموعه معتبر صنعتی را بررسی می‌‌‌کنیم.

برای آشنایی با برش لیزر آلومینیوم به لینک زیر مراجعه کنید.

https://rotecgroup.com/products/application/iron-steel-steel-copper/

دستگاه برش لیزر آلومینیوم مدل RT1530G3

دستگاه برش مدل RT1530G3 از جدیدترین فناوری لیزری، یعنی فایبر استفاده کرده است. این مدل از دستگاه در موارد خاصی به کار می‌‌‌رود که دقت و کیفیت محصول نهایی از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. از جمله مزایای این دستگاه می‌‌‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • این دستگاه برش، دارای سازه‌ای مستحکم با بدنه‌ای قوی است. وجود چنین سازه‌ای سبب شده است که دستگاه بدون اینکه فشار چندانی را تحمل کند، انواع ورق با هر ضخامتی را برش دهد
 • دستگاه طوری طراحی شده است که صرف‌نظر از حجم و ساعات کار، در برابر سخت‌ترین شرایط کار مقاوم باشد. چرا که عملیات برش در فلزات مختلف از جمله آلومینیوم، با تولید گرما همراه است

دستگاه برش لیزر آلومینیوم مدل RT530A3

دستگاه برش RT530A3 برای برش فلزات مختلف از جمله فولاد و آلومینیوم کاربرد دارد. این دستگاه این قابلیت را دارد که ورق‌های ‌با ضخامت 25 میلی‌متر را به ‌راحتی برش بزند. همچنین این دستگاه در عین دقت بالا، عملیات برش را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام می‌‌‌رساند. مهم‌ترین مزایای این دستگاه در ادامه آمده است:

 • تیغه‌های ‌مستحکم مانع از آسیب رسیدن مواد مذاب به میز کار دستگاه می‌‌‌شود. همچنین، با توجه به اینکه جنس این تیغه از ورق گالوانیزه است، مواد مذاب به آن نمی‌چسبند
 • از آنجا که این دستگاه به دو میز کار مجهز است، سرعت برش نیز افزایش می‌‌‌یابد
 • در این دستگاه از هد RayTools استفاده شده است که یکی از برندهای مطرح در حوزه تولید سیستم‌های ‌لیزری به شمار می‌‌‌آید
 • تکنولوژی کوره به ‌کار رفته در این دستگاه، هنگام کار، تنش را در بدنه کاهش می‌‌‌دهد

دستگاه برش لیزر آلومینیوم مدل RT1530H3

دستگاه مدل RT1530H3 از فناوری نوین فایبر استفاده کرده است. این دستگاه برای برش متریال‌های ‌سختی مانند فلزات به کار می‌‌‌رود و با توان 1 تا 6 کیلو وات، قادر است ورق‌هایی تا ضخامت 25 میلی‌متر را نیز برش دهد. از آنجا که این دستگاه از نوع برش لیزری فایبر است، نسبت به دیگر دستگاه برش لیزری از جمله پلاسما، واترجت، YAG و کربن دی اکسید، هم بهره‌وری بیشتری دارد و هم هزینه‌های ‌تعمیر و نگهداری آن نیز پایین‌تر است. البته این مدل، جزو گران‌ترین مدل‌های ‌دستگاه‌های ‌برش لیزری حال حاضر است

دستگاه برش لیزر آلومینیوم مدل RT2060H5

یکی دیگر از بهترین مدل‌های ‌برش لیزر آلومینیوم، دستگاه مدل RT2060H5 است که با توان 8 تا 20 کیلووات می‌‌‌تواند انواع متریال‌های ‌سخت و با ضخامت بالا از جمله فلزات را برش دهد. بدنه دستگاه روی یک شاسی مستحکم و ثابت قرار گرفته است که از این لحاظ برای برش قطعات سنگین بسیار مناسب است. دریچه زیرین میز دارای ساختاری از آلیاژ گرافیت و مس است که از دستگاه در برابر برخورد پرتوهای برش و حرارت ایجادشده، محافظت می‌‌‌کند. از جمله موارد کاربرد این مدل دستگاه برش آلومینیوم می‌‌‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • صنعت خودرو
 • تولید مبلمان
 • کشتی‌سازی
 • سازه‌های ‌فولادی

پیشرفته‌ترین تجهیزات برش لیزری آلومینیم در دسترس شماست

فناوری برش لیزری نسبت به سایر روش‌های ‌مشابه، به دلیل کارآمدی بیشتر، به محبوبیت رسیده است. شما می‌‌‌توانید با برش لیزری ورق‌های ‌فلزی از جمله آلومینیوم را با سرعت و دقت بالا برش بزنید. متریال‌ها در برش لیزری دچار اعوجاج نمی‌شوند و حتی سطوح نازک و ظریف نیز هیچ آسیبی نمی‌بینند. ولی آنچه مهم است، استفاده از بهترین دستگاه‌های ‌برش لیزری موجود در بازار است که عمدتا از سه نوع فایبر، CO2 و YAG هستند که دراین‌بین دستگاه‌های ‌برش لیزری فایبر از فناوری پیشرفته‌تری برخوردار هستند.

ازاین‌رو، اگر شما هم قصد دارید جدیدترین مدل‌های ‌این دستگاه صنعتی پرکاربرد را خریداری کنید، می‌‌‌توانید از وب‌سایت روتک دیدن کنید. این مجموعه معتبر صنعتی، همواره ارائه‌دهنده بهترین تجهیزات و ابزارهای برش لیزری در بازارهای داخلی بوده است.

دکمه بازگشت به بالا