عمومیکسب و کار برتر

علت اصلی زرد شدن برگ درختان در بهار + بررسی دقیق

هنگامی که برگ های درخت در بهار زرد می شود یا می ریزد، ممکن است به دلایل مختلفی باشد. گاهی اوقات، کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما، در بسیاری از موارد، زرد شدن برگ‌های بهاری ناشی از حشرات یا بیماری‌ها، عوامل محیطی یا کارهایی است که شما روی درخت خود انجام داده‌اید (یا انجام نداده‌اید!) که همگی می‌توانند منجر به خشکی و عدم رشد شوند.

افتادگی برگ‌های زرد | زرد شدن برگ درخت | زرد شدن برگ درختان چه تغییری است

برای اینکه بدانیم آیا برگ های زرد روی درخت شما در بهار یک مشکل جدی است یا خیر، جزئیاتی را در مورد اینکه چرا برگ ها زرد می شوند، به چه علائمی باید توجه کرد، چه چیزی احتمالاً باعث ایجاد مشکل می شود و چه باید کرد، به اشتراک می گذاریم.

زرد شدن معمولی برگ بهاری درختان

هر برگ عمری دارد، حتی روی یک درخت همیشه سبز. در حالی که درختان برگریز هر سال برگ های سالانه خود را می ریزند، درختان همیشه سبز برنامه متفاوتی دارند. برخلاف تولید سالیانه برگ درختان برگریز و ریزش هر ساله آن­ها، متوسط طول عمر برگهای همیشه سبز پهن برگ یا سوزنی برگ سه سال است.

زرد شدن برگها در درختان همیشه سبز:

گیاهان همیشه سبز بسته به گونه و الگوی رشد خود می توانند در طول سال برگ یا سوزن­های خود را بریزند. پس از اینکه گیاه همیشه سبز در طول بهار یا تابستان به اندازه کافی برگ های جدید بیرون آورد، می تواند با خیال راحت برگ های قدیمی را بدون تهدید ذخایر انرژی یا توانایی تولید انرژی بیشتر از طریق فتوسنتز دور بریزد.

گیاهان همیشه سبز در نهالستان­ها مانند درختان کاج و درخت درختان در اواخر تابستان یا اوایل پاییز برگ های سوزنی مانند خود را می ریزند، در حالی که سرخدارها برگ های سه ساله خود را در اواخر بهار و تابستان می ریزند.

زرد شدن برگها در درختان برگریز:

برگریزها هر بهار، پس از سپری شدن خواب زمستانی و هوای سرد، برگ های جدیدی در می آورند. رشد برگ‌های جدید و جوان بهاره آنها ممکن است زرد یا سبز مایل به زرد باشد، اما وقتی این برگ‌ها در تابستان بالغ می‌شوند رنگ کامل و سالم خود را به دست می‌آورند.

مگر اینکه درخت شما رقمی باشد که برای شاخ و برگ زرد یا چارتروس انتخاب شده است، برگهای تابستانی درختان برگریز باید سبز باشند.

افتادگی برگ‌های زرد | زرد شدن برگ درخت | زرد شدن برگ درختان چه تغییری است

علائم زردی غیرعادی برگ ها در بهار:

برای درختان همیشه سبز و برگریز، باید مراقب اتفاقات غیرعادی بود مانند:

  1. رشد برگ های جدید ممکن است به جای سبز، زرد است.
  2. برگ های بهاری سبز رنگ هستند، سپس به طور جزئی یا کاملاً زرد می شوند
  3. ریزش بیش از حد برگ زرد
  4. افتادگی برگ‌های زرد

اینها نمونه‌هایی از برگ‌های زرد هستند که نیاز به توجه دارند، زیرا نشان می دهند که درخت شما در حال مبارزه است.

علل زرد شدن برگ های بهاری

 علت زرد شدن برگ درخت هلو در بهار می تواند ناشی از عوامل زنده یا غیر زنده باشد.

  1. عوامل بیولوژیک موجودات زنده ای هستند که روی درخت تأثیر می گذارند، مانند:
  • آفات حشرات
  • آفات حیوانی
  • باکتری ها
  • قارچ
  1. عوامل غیر زنده رویدادها یا شرایط خارجی هستند که بر درخت تأثیر می گذارند، مانند کمبود مواد معدنی، خشکسالی و دما.

حشرات، آفات و بیماری هایی که باعث زرد شدن برگ ها می شوند:

این موجودات ممکن است به برگ‌ها و شاخه‌های درخت یا سیستم داخلی آن که آب و مواد مغذی را به برگ‌ها منتقل می‌کند آسیب برساند و منجر به زرد شدن برگ‌ها شود.

آسیب حشرات زمانی اتفاق می­افتد که بافت برگ آسیب می بیند و شیره برگ خارج می شود، مانند کرم ها، شته ها و کنه های عنکبوتی می تواند باعث زردی شود.

آفات ساکن زمین می توانند به سیستم ریشه درخت آسیب بزنند. استرس ریشه های از دست رفته با کاهش جذب مواد معدنی و آب ترکیب می شود و در نتیجه برگ ها به دلیل کلروز زرد می شوند.

زرد شدن برگ­ها بعلت آلودگی با باکتری­ها و قارچ­ها:

باکتری ها و قارچ ها می توانند سطح فتوسنتز، آب و مواد مغذی درخت را کاهش دهند.

به عنوان مثال، سفیدک پودری سطح برگ را می پوشاند و میزان نور خورشید را که به سطح برگ می رسد محدود می کند و پژمردگی سیستم عروق داخلی درخت را مسدود می کند و از انتقال آب و مواد معدنی به برگ ها جلوگیری می کند. این بیماری‌ها و سایر بیماری‌ها باعث می‌شوند که برگ‌های آسیب‌دیده کوتاه‌قد، زرد یا پژمرده شوند.

افتادگی برگ‌های زرد | زرد شدن برگ درخت | زرد شدن برگ درختان چه تغییری است

کلام آخر

 آفات و بیماری های زیادی وجود دارد که می تواند درختان شما را تحت تاثیر قرار دهد. تشخیص دقیق آفات و بیماری های حشرات برای باغدار می تواند دشوار باشد.

 کارکنان آموزش دیده مجموعه نهال فروشی ما می توانند این موجودات زنده مضر را شناسایی و درمان کنند، بنابراین اگر نگران آسیب به درختان خود هستید، برای مشاوره مراقبت از درخت با ما تماس بگیرید.

علاوه بر این برای خرید نهال میوه و دریافت قیمت نهال میوه می­توانید با ما در ارتباط باشید.

تماس با پالیز نهال: 09144501003

تماس با برتر نهال:  09141832393

دکمه بازگشت به بالا