عمومیکسب و کار برتر

سریع ترین و ساده ترین روش نصب سینک ظرفشویی روکار اخوان

سینک روکار اخوان با رعایت استانداردهای بین المللی با سعی و تلاش کارکنان متخصصان و با کیفیتی بالا تولید می شود و از جنس استیل ضد آب است و با توجه به کیفیت ساخت بالایی که دارند می‌توان از آنها مدت زمان بسیار زیادی استفاده کرد و هیچ نگرانی بابت آسیب دیدن یا زنگ زدن سینک روکار نخواهید داشت. در ادامه ویژگی های سینک‌ زیر کار و نحوه نصب سینک ظرفشویی روکار اخوان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قبل از مطالعه ی این مقاله پیشنهاد میکنیم در صورتی که قصد خرید انواع سینک توکار، روکار و زیرکار اخوان را داشتید به سایت رسمی نمایندگی اخوان در تهران سری بزنید.

انواع سینک های ظرفشویی از لحاظ نحوه نصب سینک

سینک‌های ظرفشویی از نظر نصب در چهار دسته بندی ارائه شده‌اند که سینک‌های زیر صفحه و سینک‌های هم سطح نامیده می شود. هر یک از این سینک‌ها طبق دستورالعمل خاصی نصب می‌شوند. در ادامه ویژگی های سینک‌ زیر کار و نحوه نصب سینک روکار اخوان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ویژگیهای سینکزیرکار و نحوه نصب سینک کورین

سینک‌های زیر کار به نام سینک‌های کورین یا سینک‌های زیر صفحه‌ای نیز شناخته می‌شوند. این سینک‌ها مانند دیگر مدل سینک ها دارای قابلیت‌های مخصوص به خود هستند.

پیشنهاد مطالعه: 7 مدل از بهترین های سینک زیر کار اخوان

این مدل سینک های زیرصفحه ای دارای لگن‌های بسیار عمیق هستند و هنگام شستشوی ظروف درون آن­ها آب به محیط بیرون راه پیدا نمی‌کند.

طریقه نصب سینک های زیر صفحه ای

برای باید بین کابینت‌های آشپزخانه برشی ایجاد کنید و سپس سینک را از زیر به کابینت نصب کنید. این نحوه نصب سینک کورین ، سینک را با بدنه کابینت‌های هماهنگ نشان می‌دهد.

نمای آشپزخانه با وجود این سینک‌های زیبا و کارآمد جذاب‌تر به نظر خواهد رسید. به همین دلیل افرادی که علاقه‌مند هستند خانه‌ای با دکوراسیون شیک و مدرن داشته باشند همیشه این  را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند.

آموزش نصب سینک زیر کار و کورین

زیرآب‌های بزرگی که برای این نسل از سینک‌های زیر صفحه ای در نظر گرفته شده به خوبی آب درون سینک را به سمت لوله فاضلاب هدایت می‌کند. هنگام شستشوی ظروف مشکلی از این بابت که درون سینک آب جمع شده باشد نخواهید داشت.

از جمله ویژگی­های سینک‌های زیر کار یا کورین که در نحوه نصب سینک زیر کابینتی نیز تاثیرگذار است می‌توان به این نکته اشاره کرد که این سینک‌ها مانند سینک‌های روکار نیستند که روی کابینت‌ها قرار بگیرند.

نحوه نصب سینک زیر کار و مراحل نصب آن

تطبیق دادن اندازه سینک با کابینت

قبل از این که نحوه نصب سینک زیر کار را بررسی کنید، باید موقعیت محیطی که می‌خواهید سینک را در آن قرار دهید به دقت ارزیابی نمایید؛ زیرا سینک‌های زیر صفحه ای مانند سینک‌های روکار نیستند و نمی‌توانید فضای اطراف سینک را که پس از نصب خالی مانده با سنگ یا چوب پر کنید.

بررسی مکان مناسب سینک زیر کار

برای نصب این سینک‌ های زیر کار باید مکانی که قرار است سینک در آن قرار بگیرد، اندازه‌ای مطابق با ابعاد سینک داشته باشد تا بتوانید محل قرارگیری سینک را به خوبی برش زده و سینک را در آنجا نصب کنید.

بنابراین اولین مرحله در نصب سینک‌های زیر صفحه‌ای بررسی موقعیت مکان مورد نظر برای نصب سینک و تطبیق انداز سینک با فضایی است که برای قرار دادن آن انتخاب کرده‌اید.

برش دادن مکان نصب سینک زیر کار

دومین مراحله که برای باید به آن بپردازید، برش دادن کابینت‌ها به اندازه سینک مورد نظر است. با توجه به این که قرار دادن سینک روی کابینت و ایجاد برش مورد نظر مقداری سخت به نظر می‌رسد.

برای راحتی انجام این مرحله به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مقوای بزرگ و ضخیم یا یک کارتن که با ابعاد سینک تناسب داشته باشد را انتخاب کنید.

الگوی برش سینک کورین یا زیر کار

سپس سینک زیر کار را روی مقوا قرار داده و دورتا دور آن را با مداد یا خودکار علامت بزنید. این الگو طراحی شده به شما کمک می‌کند تا محل را دقیقاً متناسب با ابعاد سینک برش بزنید.

پس از آماده شدن الگو باید آن را روی کابینت‌ها بگذارید و اطراف الگو را خط بکشید. حال مکانی که قرار است سینک در آن نصب شود علامت خورده است و با دریل و … می‌توانید این مکان را برش زده و قسمت اضافی را جدا کنید.

توجه داشته باشید که برش کاری محل نصب سینک در نحوه نصب سینک زیر کار بسیار مهم است؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در این مرحله سبب می‌شود که مکان نصب سینک با ابعاد آن تناسب نداشته باشد و موقع نصب سینک یا آبکاری آن دچار مشکل شوید.

توصیه می‌کنیم در این مرحله محل قرار گرفتن بست های سینک را نیز مشخص کنید تا هنگام نصب سینک مشکلی وجود نداشته باشد.

آموزش نصب سینک زیر کار و آبکاری اطراف آن

پس از این که محل قرار دادن سینک آماده شد، باید سینک را نصب کرده و بست های آن را برای محکم شدن آن ببندید. سپس باید با کمک چسب آکواریوم تمام قسمت‌های اطراف سینک را آبکاری کنید.

توجه داشته باشید که این مرحله از نحوه نصب سینک زیر کار نیز بسیار مهم است؛ زیرا با توجه به این که سینک را در بین کابینت‌ها نصب می‌کنید، اگر آبکاری آن به درستی انجام نشده باشد آب به درون کابینت‌ها راه پیدا خواهد کرد.

به همین دلیل پس از چند مدت استفاده از سینک، متوجه می‌شوید که کابینت‌های آشپزخانه ورم کرده‌اند یا دچار پوسیدگی شده‌اند. به همراه سینک‌های زیر کابینتی ، و و نوار آب بندی نیز ارائه شده است.

با استفاده از این نوارها می‌توانید عایق بندی سینک را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و نگرانی از بابت این که سینک هنگام استفاده نشتی آب داشته باشید نخواهید داشت.

افرادی که از این مشکل گلایه دارند، آبکاری سینک را به درستی انجام نداده‌اند؛ بنابراین اگر درباره اطلاعات کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از متخصصین این امر کمک بگیرید تا نصب سینک و آبکاری آن به درستی انجام شود

طریقه نصب انواع سینک های ظرفشویی توکار

سینک ظرفشویی بخشی جدا ناشدنی از کابینت آشپزخانه است و نصب سینک هم برای علاقه مندان به کابینت کاری گاهی با دشواری هایی همراه بوده است. سوالات زیادی در مورد نحوه نصب سینک پرسیده شده بود که بر این شدیم آموزشی قدم به قدم نصب سینک بر روی صفحه کابینت ۶۰ سانتی متری تهیه کنیم . امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گیرد.

مشخصات صفحه کابینت مورد نظر جهت نصب سینک توکار

برای قسمت میز اوپن باید از صفحه های دو لب گرد استفاده کنید اما برای باکس های چسبیده به دیوار ، میتوان از صفحه های یک لب گرد استفاده کرد. نکته ای که باید توجه داشت این است که محیط آشپزخانه معمولا با رطوبت درگیر است و همین رطوبت صفحه های کابینت را با مشکل مواجه خواهد کرد. از این رو بهتر است در کابینت های چسبیده به دیوار هم از صفحه های دو لب گرد استفاده کنید تا از قسمت صاف . برش خورده صفحه ، رطوبت جذب نشود.

نکاتی قبل از نصب سینک ظرفشویی آشپزخانه

صفحه های کابینتی که در حال حاضر در بازار موجود هستند در اندازه های ۶۱ ، ۶۳ ، ۶۵ و ۷۰ سانتی متری به فروش میرسد . اگر طبق استاندارد های روز قرار است کابینت طراحی کنید ، باید حداقل اندازه مورد نظر را بر اساس عرض صفحه ی کابینت شصت سانتی متری در نظر بگیرید تا برای نصب سینک، نصب گاز، نصب هود و … با مشکل مواجه نشوید.

نحوه آب بندی سینک ظرفشویی توکار هنگام نصب

بیشتر نصاب ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به ام دی اف ، از چسب آکواریوم بیرنگ استفاده میکنند.با توجه به خطاهای ممکن در زمان چسب کاری امکان دارد قسمت هایی خالی از چسب بماند. پس پیشنهاد ما این است که در کناره های دیوار هم از صفحه های دو لب گرد استفاده کنید. نگران نباشید، فضای خالی مانده به واسطه لبه های قوس داری که به دیوار چسبیده است را می توانید با قرنیز های کابینتی، پوشش دهید.

اندازه گیری دقیق کابینت جهت برش نصب سینک

خب با توجه به توضیحات داده شده بهتر است به سراغ نصب سینک برویم. برای شروع هر کاری در نجاری و ام دی اف کاری باید دست به متر شوید و اندازه های مورد نظر را پیدا کنید. در اینجا ابتدا باید بدانیم اندازه دقیق سینک چقدر است. اندازه های معمول ۶۰ ، ۹۰ و ۱۲۰ سانتی متر است و معمولا کابینت کارها باکس سینک را به اندازه بزرگترین سینک طراحی میکنند تا دستشان در اجرای کار باز باشد. سینک ها معمولا به شکل های مستطیل یا منحنی طراحی می شوند که در داخل جعبه ی آن شابلون استاندارد کارخانه ای برای نصب قرار دارد.

الگوی برش سینک های توکار جهت نصب آن

اما متاسفانه گاهی پیش می آید که در جعبه ی سینک، شابلون وجود ندارد و قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. در سینک های قرینه اگر شابلون وجود نداشت ایرادی ندارد.می توانید بدون نیاز به شابلون سینک را روی صفحه قرار دهید و نقاط مورد نظر را برش دهید. اما اگر به عنوان مثال سینک پروانه ای داشتید و دو طرف قرینه نبود، طبق معمول باید دست به ابتکار بزنید و راه حلی بیاندیشید .

ما برای این کار از کارتن تلویزیون استفاده کردیم . کارتن را به اندازه سینک برش دهید و سینک را به صورت برعکس بر روی کارت قرار دهید . سپس با استفاده از مداد یا خودکار، دور تا دور سینک را خط کشی کنید. پس از آن با متر فاصله ی بست تا لبه سینک را مشخص کنید و بر اساس آن یک خط در راستای خط اولی در قسمت داخل بکشید. این شیوه سریعترین و ساده ترین روش نصب سینک ظرفشویی روکار اخوان است. در ادامه می توانید پیشنهادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا