عمومیکسب و کار برتر

بررسی بازی اسپایدرمن 2 (Spider-Man 2) نقاط قوت و ضعف

استودیو اینسامنیاک بازی مرد عنکبوتی 2 را با نام کامل Marvel Spider Man 2منتشر کرد و این اثر اقتباسی همانطور که پیش بینی می شد با استقبال گسترده ای از جانب بازیکنان مواجه شد. سازندگان این بازی علاقه زیادی به شخصیت اسپایدرمن و همچنین دیگر شخصیت های موجود در این بازی دارند و همین موضوع باعث شده است از هیچ تلاشی برای رقم زدن یک بازی داستانی فوق العاده فرو گذاری نکنند. اگر شما نیز عاشق شخصیت مرد عنکبوتی هستید و می خواهید در مورد بازی اسپایدرمن 2 اطلاعاتی کسب کنید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا  اگر قصد خرید اکانت ظرفیتی spider man 2 را دارید با هم به بحث و بررسی در مورد این بازی جذاب بپردازیم.

حجم بازی spider man 2 برای ps5 | خرید spider man 2 | خرید اکانت اسپایدرمن ps4

بررسی بازی اسپایدرمن 2

بررسی بازی اسپایدرمن 2 کار آسانی نیست چراکه اگر بخواهیم به تمام موارد و سورپرایزهای این بازی اشاره کنیم، بازی اسپویل می شود و ارزش خود را از دست می دهد و اگر بخواهیم از گفتن آنها چشم پوشی کنیم، بخش زیادی از جذابیت بازی مورد توجه قرار نگرفته است. به هر حال ما تصمیم گرفتیم به این دست مسائل اشاره کنیم به صورتی که داستان اسپوبل نشود اما شما با تاثیر آن در حین بازی آشنا شوید.

نتیجه بررسی های بازی اسپایدر من 2 به شرح زیر است:

داستان پردازی و شگفتانه ها

داستان از آنجایی شروع می شود که مایلز مورالز و پیتر پارکر همکار هستند و پیتر به دنبال شغلی مطمئن با درآمدی ثابت می گردد و از طرفی هم قصد دارد رابطه خود را با مری جین به شکل جدی تری پیش ببرد.

مایلز نیز پیگیر نوشتن انگیزه نامه برای ورود به دانشگاه می باشد. همه چیز خوش و خرم است که ناگهان یک نبرد ناگهانی برای پیتر و مایلز رخ می دهد که در پایان این نبرد متوجه می شوند خطر بزرگی آنها را تهدید می کند. بدین وسیله آرامش اولیه داستان از بین رفته و یک مسیر پرهیجان و پرخطر در سیر داستان به وجود می آید…

اگر خیال کرده اید که در نسل جدید گیم پلی اسپایدرمن 2 قرار نیست اتفاق خاصی رخ بدهد و فقط انتظار یک گیم پلی کمی روان تر را دارید باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. بهتر است این دیدگاه را کنار گذاشته و خود را برای اتفاقات غیرمنتظره بازی آماده کنید. اگر داستان این بازی را به دو قسمت تقسیم کنیم، قسمت اول بیانگر یک دنباله قابل قبول است و قسمت دوم این موضوع را به رخ می کشد که ما با یک دنباله شاهکار روبرو هستیم. بنابراین داستان و گیم پلی سورپرایزهای خوبی را برای شما در قالب اسپایدرمن 2 گنجانده اند.

جذابیت های بازی برای بازیکنان

از آنجایی که جزئیات شهر نیویورک در اسپایدرمن 2 بسیار بیشتر شده است و تارزنی نیز بسیار روان تر شده است شما در این بازی دوست دارید ساعت ها در آسمان نیویورک تار بزنید و پرواز کنید و لذت ببرید. اما از طرفی نیز پیش بردن داستان برای شما جذاب است. به همین دلیل ماموریت ها و رخدادها را یکی پس از دیگری انجام می دهید. همچنین ارتباط بین شخصیت های مختلف داستان که باعث شکل گرفتن خط اصلی داستان و جلو رفتن آن می شود نیز مورد توجه علاقه مندان قرار می گیرد. این موضوع باعث می شود فیلم هایی که در جریان بازی به آن بر می خورید و دیالوگ های موجود، نه تنها حوصله شما را سر نبرد بلکه خود شما شخصا مایل به تماشای آنها و استخراج ارتباطات داستانی باشید.

بررسی باس فایت ها

بسیاری معتقد هستند که خط داستانی در اسپایدرمن 2 سریع است. این نقد به این بازی وارد است اما اساس در این گیم بر کیفیت مبتنی است و کمیت در اولویت بعدی قرار دارد. برای مثال شاید در سراسر این بازی کلا کمتر از 10 باس فایت وجود داشته باشند اما هرکدام از آنها چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ نوع مبارزه منحصر به فرد هستند و این بدان معناست که برای طراحی هر باس فایت وقت زیادی صرف شده است.

به عبارتی، باس فایت ها در این بازی هر کدام داستانی مفصل و شخصیتی پیچیده و قابل تعریف دارند و فقط یک ضد قهرمان خالی نیستند که در مقابل شخصیت اصلی قرار گرفته است. همین جزئیات است که نشان می دهد سازندگان بازی برای پلیرها ارزش قائل شده اند و اثری تولید کرده اند که روی قسمت های مختلف آن کار شده است. توانایی های باس فایت ها نیز بالا است و اگر درجه سختی بازی روی amazing باشد، احتمالا بارها در مقابل آنها شکست خواهید خورد.

نقاط قوت و ضعف Marvel Spider Man 2

بازی اسپایدرمن 2 ویژگی های مخصوص به خود را دارد که برخی از آنها مثبت و برخی دیگر منفی هستند. در ادامه می خواهیم بدون نگاه طرفدارانه و با بررسی ای منتقدانه به نقاط قوت و ضعف این بازی اشاره کنیم:

نقاط قوت Marvel Spider Man 2

 • مبارزه ها به زیبایی نمایش داده می شوند و اجرا و تماشای آنها لذت خوبی به بازیکن منتقل می کند.
 • شخصیت مرد عنکبوتی چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ شخصیتی به درستی تعریف شده است که این موضوع نشان از درک درست سازنده از این شخصیت دارد.
 • فضاها و خیابان کشی ها بسیار زیبا طراحی شده و با کیفیت فوق العاده ای به نمایش درآمده اند.
 • تارزنی مرد عنکبوتی حتی نسبت به نسخه های قبلی نیز ارتقا پیدا کرده است و پرواز فوق العاده ای را بر فراز نیویورک رقم می زند.
 • شخصیت های منفی به خوبی طراحی شده اند و ابهت مورد نیاز در ظاهر آنها وجود دارد.
 • قدرت شخصیت های منفی مقدار درستی دارد و بیش از اندازه زیاد یا خیلی کم نیست. همچنین تناسب قدرت در مراحل مختلف بازی به خوبی رعایت شده است.
 • ساندترک نسبت به نسخه های قبلی بهبود یافته است و تنوع بیشتری پیدا کرده است.
 • امکان شخصی سازی گیم پلی برای معلولین که این قابلیت برای سایر افراد نیز کمک کننده است.
 • فریم ریت ثابت و پرفورمنس قابل قبول بازی

نقاط ضعف Marvel Spider Man 2

 • سیر داستان سرعت زیادی دارد و برای همین زمان مورد نیاز برای شخصیت پردازی دو شخصیت شرور اصلی داستان وجود ندارد و این امر به خوبی رقم نمی خورد.
 • همین سرعت بالای خط داستان و کمبود زمان باعث می شود رابطه ونوم و میزبانش خیلی سرسری و خلاصه وار به تصویر کشیده شود.
 • طراحی گیم پلی مبارزات نمره قابل قبولی دریافت نمی کند چرا که اولویت بندی ابیلیتی ها و گجت ها هیچ جایگاه تعریف شده ای ندارد و دکمه ها فقط به صورت نا منظم و بی قاعده در مبارزه های فشرده می شوند.
 • مکانیک پری از یک پنجره زمانی بسیار طولانی و غیر منطقی برخوردار است که با فشار دادن پشت سر هم آن دکمه می توان آن را دور زد که فلسفه وجودی اش را از بین می برد.
 • دو برابر شدن نقشه، تبلیغی بود که خیلی ها به آن دل بسته بودند اما باید گفت محیط های اضافه شده تاثیر چندانی روی بازی ندارند.

حجم بازی spider man 2 برای ps5 | خرید spider man 2 | خرید اکانت اسپایدرمن ps4

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله، اکنون شما اطلاعات لازم را که پیش از اقدام به بازی نیاز داشتید، کسب کرده اید. اگر از علاقه مندان فیلم سازی مارول و به ویژه شخصیت اسپایدرمن هستید، به هیچ عنوان فرصت انجام این بازی را از دست ندهید. شما می توانید با خرید اکانت ظرفیتی PS5 اقدام به انجام این چنین بازی ها کنید. همچنین داشتن اکانت قانونی Marvel Spider Man 2 می تواند امنیت بازی شما را رقم بزند تا با خیالی آسوده در بستری مناسب فقط روی پیش بردن بازی خود تمرکز داشته باشید.

منبع: گیم پردایس

دکمه بازگشت به بالا