عمومیکسب و کار برتر

شرکت موتوژن را بیشتر بشناسید

موتوژن چیست؟ آشنایی با برند موتوژن

یکی از با آوازه ترین شرکت ها در خاورمیانه شرکت موتوژن تبریز است که زمینه فعالیت این شرکت در تولید الکتروموتور و همچنین طراحی است. شرکت موتوژن تبریز فعالیت خودش را در چیزی حدود 45 سال پیش شروع کرد. در ابتدا این شرکت تحت عنوان گلد الکتریک اغاز به کار کرد ولی در سال 1354 به موتوژن تغییر نام پیدا کرد.

الکتروموتور موتوژن با پشتوانه 40 ساله خودش همراه با پرسنل با تجربه و متخصص و توانایی های تولیدی خود می تواند از انواع الکتروموتور سه فاز، الکتروموتور تک فاز و الکتروموتورهای خاصی جهت مصارف مختلف صنعتی و خانگی با توجه به نیاز مشتری طراحی و تولید کند، اگر برای شما هم مقایسه دو برند معروف الکتروژن یا موتوژن جذاب است مقاله الکتروژن یا موتوژن را مطالعه نمایید.

پلاک الکتروموتور موتوژن | قیمت الکتروموتور موتوژن تک فاز | قیمت الکتروموتور موتوژن دیجی کالا

معرفی شرکت موتـوژن

یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید الکتروموتور و دینام در سطح کشور، شرکت موتوژن است. این شرکت در سال 1352 هجری شمسی با نام گلد الکتریک آغاز به کارکرده و پس از 2 سال نام خود را تغییر داده و از سال 1354 هجری شمسی به نام موتوژن شهرت یافت. این شرکت از همان ابتدا (حتی زمانی که با نام گلد الکتریک راه‌اندازی شد) مشغول به ساخت و تولید الکتروموتورهای خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی بوده است. شرکت موتوژن با اتکاکردن به این سابقه دیرین و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، پرسنل و نیروهای مجرب و استفاده از نیرو و پتانسیل داخلی موفق به تولید بیش از 2 میلیون الکتروموتور سه‌فاز و تک‌فاز گشته است (جلوتر محصولات شرکت موتوژن را مورد بررسی قرار خواهیم داد).

دفتر مرکزی و کارخانه این شرکت در شهر تبریز واقع شده و یکی از قطب‌های تولید الکتروموتور باکیفیت در سطح کشور است. مدیریت و اعضا و نیروهای این شرکت سعی کرده‌اند با به کارگیری تکنولوژی و مهارت داخلی به تولید الکتروموتورهایی با کیفیت بالا و راضی‌کننده برای مشتریان خود تولید کنند که ابته باید گفت تا به اینجا در این راه موفق بوده‌اند. همین امر سبب شده است تا این شرکت مفتخر به کسب انواع گواهینامه‌ها و افتخارات داخلی و خارجی شود.

استانداردهای الکتروموتورهای شرکت موتوژن چیست؟

با توجه به اصول نوین صنعت و تولید و آزمایشات استاندارد توانسته گواهی ISO 9001 – 2008 را از سازمان SGS سويیس دریافت کند. شرکت موتوژن در حال حاضر بیشتر از 2 میلیون دینام سه فاز و تک فاز را براساس استانداد های بین المللی ماننده DIN و NEMA و IEC در صنعت و مصارف خانگی، تولید و به بازار های ایران و دیگر کشور ها ارایه میکند. شرکت موتوژن تا سال 1369 به صورت یک شرکت خصوصی به کار خود ادامه میداد اما بعد از این سال به بعد و با گسترده شدن و پیشرفت آن، به یک کمپانی با سهامی عام تبدیل شد و به صورت رسمی به ثبت رسید و هم اکنون در قسمت غربی شهر تبریز واقع شده است.

خصوصیات محصولات موتوژن

تنوع محصولات که این دو شرکت یکی از تفاوت های اصلی و مهم شرکت موتـوژن و الکتروژن است. شرکت موتـوژن الکتروموتورهای سه فاز صنعتی و دینام کولر و الکتروموتور تک فاز خانگی را تولید میکند تفاوت دیگر این شرکت ها در قسمت صادرات است که شرکت موتوژن در زمینه صادرات پیشرو است و به خوبی توانسته است که سهم مناسبی از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد همچنین دارای سابقه و قدمت بیشتری نسبت به شرکت الکتروژن است.

شاید خیلی از کسانی که به دنبال جهیزیه هستند نمی توانند به دلیل هزینه زیاد تمام محصولات را بصورت نقد بخرند پس بهترین راه برای شما فروش اقساطی است زیرا با کمترین سود به شما کمک می کنیم محصول دلخواه خود را تهیه کنید .

محصولات شرکت موتوژن

همان طور که گفته شد، شرکت موتوژن از توان و ظرفیت تولید بالایی برخوردار بوده و انواع الکتروموتورهای صنعتی و نیمه صنعتی را تولید می‌کند. از همین رو محصولات این شرکت متنوع و متفاوت بوده و برای کارهای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این قسمت قصد داریم به ذکر و بررسی محصولات شرکت موتوژن پرداخته و آن‌ها را برای شما بیان کنیم. محصولات شرکت موتوژن عبارتند از:

1- الکتروموتورهای سه فاز صنعتی: الکتروموتورهای سه فاز صنعتی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند. ای سه دسته عبارتند از:

 • الکتروموتورهای سه فاز تک دور
 • الکتروموتورهای سه فاز دو دور دالاندر با فریم آلومینیومی
 • الکتروموتورهای سه فاز اینورتر دیوتی

2- الکتروموتورهای خانگی: الکتروموتورهای خانگی به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شوند. این چهار دسته عبارتند از:

 • الکتروموتورهای کولری دو سرعته اسپلیت فاز یا معمولی
 • دسته موتورهای خانگی
 • الکتروموتورهای کولری دو سرعته با خازن‌های دائم
 • الکتروموتورهای کولری دو سرعته با خازن‌های راه‌انداز و دائم

3- الکتروپمپ‌ها: الکتروپمپ‌های این شرکت به چهار دسته کلی تقسیم می‌شوند. این چهار دسته عبارتند از:

 • الکتروپمپ‌ سه فاز صنعتی تک دور
 • الکتروپمپ‌ تک فاز صنعتی تک دور
 • الکتروپمپ‌ آب کولر
 • الکتروپمپ‌ خانگی

4- الکتروموتورهای تک فاز: الکتروموتورهای تک فاز به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند. این دو دسته عبارتند از:

 • الکتروموتورهای تک فاز دو خازنه
 • الکتروموتورهای تک فاز تک خازنه

5- الکتروموتورهای ضدانفجار

6- الکتروموتورهای فوق سنگین از توان 630 کیلووات تا توان 1 مگاوات در فریم 450

7- الکتروموتورهای مشعل گازی و گازوئیلی

ویژگی های الکتروموتور های شرکت موتورژن

 • دارا بودن انواع گوناگون هستند که می توانند هر گونه نیاز شما را به الکتروموتور را این شرکت تامین نماید.
 • دارای کیفیت ساخت بالایی هستند.
 • به راحتی راه اندازی می شوند.
 • با توجه به اینکه تولید داخل هستند از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر الکتروموتور های خارجی موجود در بازار به صرفه تر هستند.
 • به صورت دائم کار هستند.
 • راندمان بالا
 • پروژه هایی که به دور و گشتاور یکنواخت نیاز دارند، الکتروموتور های موتوژن مناسبه این پروژها است.
 • دارا بودن استانداردهای بین المللی همانند DIN و NEMA و IEC

پوسته دینام موتوژن ارتباط با سایز فریم دارد به صورتی که اگر سایز فریم کمتر از 160 باشد پوسته آلومینیومی است و برای سایز های بیشتر از پوسته چدنی است، در نتیجه پوسته های الکتروموتور موتوژن معمولا از جنس آلومینیوم و چدنی است. اگر طبق شرایط کاری تعیین شده از الکتروموتور موتوژن استفاده بشود، سرویس کردن آن طبق برنامه، عملکرد آن به ندرت با مشکل مواجه میشود اما در صورتی که احتیاج به تعمیر پیدا کرد با توجه به علاقه مندی به این محصول و تیراژ تولید آن، قطعات و تجهیزات مورد نیازبه راحتی پیدا میشود و تعمیرکاران توانمندی برای آن وجود دارند.

موتوژن دارای واحد تحقیق و توسعه است که با هدف تامین احتیاج صنعتگران، با کمک و همکاری دانشگاه های برتر درحال فعالیت مستمر است و تمام تلاش خودش را بر کیفیت و توسعه آنها قرار داده است. در همین ارتباط مجهز به ازمایشگاه های الکترونیک، مترولوژی و کالیبراسیون، متالوژی و نویز و ارتعاشات با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز به صورت مستمر درحال توسعه محصولات و ارزیابی خطوط تولید است.

دکمه بازگشت به بالا