عمومیکسب و کار برتر

معرفی افزونه واسط سامانه مودیان حسابدار اَپ

در مهر ماه سال 1398، یک قانون جدید با عنوان “پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان” تصویب شد، هدف اصلی آن ایجاد شفافیت در امور اقتصادی و جلوگیری از تقلب در فاکتورها و فرار مالیاتی بود. براساس این قانون، همه افراد مشمول می بایست در سامانه مودیان ثبت نام کرده و پس از عضویت در سامانه، صورت حساب های الکترونیکی خود را از طریق کارپوشه های اختصاصی در سامانه مودیان ارسال کنند. این صورت حساب ها می توانند توسط شرکت های مالیاتی معتمد، افزونه سامانه مودیان یا نرم افزار حسابداری که قابلیت اتصال به سامانه مودیان را دارد، ارسال شوند. در ادامه، با هر یک از این روش ها و مزایا و معایب هر کدام آشنا خواهیم شد.

اپلیکیشن حل مسائل حسابداری | اپلیکیشن مشاور مالی من | حسابدار اپ

انواع روش ارسال اطلاعات به سامانه مودیان مالیاتی

روش اول: نرم افزار واسط سامانه مودیان

نرم افزار واسط سامانه مودیان یک ابزار است که به اشخاص مشمول قانون مودیان اجازه می دهد اطلاعات مربوط به صورت حساب های خود را مستقیماً به سامانه مودیان ارسال کنند. برای استفاده از این سامانه، شرکت ها باید یک توکن سخت افزاری را برای امضای صورت حساب ها تهیه و سپس آن را به سامانه ارسال کنند. نرم افزار واسط سامانه مودیان امکان اتصال به سامانه را از طریق اینترنت فراهم می کند و با فعال کردن چند گزینه، ارسال تمامی صورت حساب های الکترونیکی را به راحتی انجام می دهد. همچنین، افراد می توانند پس از ثبت فاکتور الکترونیکی، وضعیت صورت حساب های خود را از طریق نرم افزار سامانه مودیان استعلام کنند.

شرکت حسابدار اپ یکی از شرکت های ارائه دهنده ی نرم افزار سامانه مودیان می باشد، که در طراحی آن تمامی مشکلات مودیان را مرتفع نموده است از قابلیت های این نرم افزار کاربردی می توان به ایمپورت و اکسپورت اکسل ، استعلام از وضعیت صوتحساب ها ،مدیرت کالا و خدمات ، امکان درج لوگو در فاکتور ، پشتیبانی 24 ساعته و آموزش رایگان کار با نرم افزار اشاره کرد.

روش دوم : از طریق شرکت های معتمد مالیاتی

شرکتهای معتمد مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی انتخاب می شوند و طبق خدماتی که می توانند ارائه دهند ، درجه بندی می شوند.این کار از طرف سازمان امور مالیاتی برای افرادی که قادر به ارسال صورتحساب به صورت الکترونیکی نمی باشند به دلیل عدم آگاهی و یا عدم زمان کافی صورت گرفته است تا بهانه ای برای عدم ارسال فاکتور به سامانه مودیان نداشته باشند و در صورت عدم ارسال مشمول جریمه مالیاتی می شوند.

ارسال صورتحساب از طریق شرکت های معتمد مالیاتی بایت خدماتی که ارائه می دهند هزینه در پی خواهد داشت همچنین اطلاعات مالیاتی شما در اختیار شرکت ها قرا خواهد گرفت به همین دلیل توصیه ی ما استفاده از روش مستقیم و یا ارسال فاکتور توسط خود مودی با استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان می باشد.

روش سوم : از طریق نرم افزارهای حسابداری

بعضی از نرم افزارهای حسابدرای این قابلیت را دارند که به سامانه مودیان به متصل شوند البته تعداد این نرم افزارها محدود می باشند و اکثریت نرم افزارهای حسابداری چنین قابلیتی را ندارند.بنابراین باید یا از نرم افزار سامانه مودیان و یا از شرکت های معتمد مالیاتی بهره مند شد.

نرم افزار ارسال صورت حساب الکترونیک به سامانه مودیان

با توجه به اینکه ارسال فاکتورهای فروش و خدمات به سامانه مودیان برای اشخاص حقوقی و حقیقی الزامی است، توصیه می شود که این افراد ابتدا در سامانه مودیان ثبت نام کنند و سپس نرم افزار سامانه مودیان را خریداری کنند. با استفاده از این نرم افزار، افراد می توانند به طور مستقیم فاکتورهای الکترونیکی خود را ارسال کنند. ارسال فاکتورهای الکترونیکی از طریق نرم افزار فاکتور فروش نسبت به سایر روش ها مقرون به صرفه تر است.

کلام آخر

با تصویب قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی، اشخاص مشمول این قانون ملزم به ارسال صورت حساب های الکترونیکی به سامانه مودیان شده اند. در غیر اینصورت، آن ها با جریمه های مالیاتی مواجه خواهند شد. به همین دلیل، افراد باید از سه روش زیر برای ارسال فاکتورهای الکترونیکی به سامانه مودیان استفاده کنند، که انتخاب هر یک از این روش ها به شرایط هر فرد بستگی دارد:

  1. استفاده از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی
  2. خرید نرم افزار سامانه مودیان
  3. استفاده از نرم افزارهای حسابداری که قابلیت ارسال فاکتورهای الکترونیکی را دارند

از سه روشی که می توان به وسیله ی آنها اقدام به ارسال الکترونیکی فاکتور نمود ، خرید نرم افزار سامانه مودیان راهکاری جذاب و کارآمدتر است. با استفاده از این نرم افزار، مودیان گرامی می توانند به سادگی و در کمترین زمان ممکن، صورت حساب های خود را به صورت الکترونیکی ثبت و ارسال کنند، بدون نیاز به خدمات شرکت های معتمد مالیاتی

شرکت حسابدار اپ با ساخت و طراحی نرم افزار تخصصی سامانه مودیان، برای ثبت الکترونیکی صورت حساب های فروش و خدمات به صورت مکانیزه، قدمی موثر برداشته است.  شما می توانید با خرید نرم افزار سامانه مودیان از حسابدار اپ، در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به خدمات شرکت های معتمد مالیاتی، صورت حساب های مالیاتی خود را ثبت و به سامانه مودیان ارسال کنید.

منبع : حسابدار اپ.

دکمه بازگشت به بالا