عمومیکسب و کار برتر

گوگل بک لینک های سایت های ذخیره شده را بازنشسته می کند و کاربران

به گزارش بکلینو گوگل رسماً ویژگی بک لینک «کش شده» را که به کاربران اجازه می‌داد به نسخه‌های پشتیبان آرشیو شده وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشند، بازنشسته کرد. پیوندهای ذخیره شده در حافظه پنهان یکی از عناصر اصلی جستجوی گوگل بودند و به عنوان راهی برای مشاهده صفحات وب در دسترس یا تغییر یافته عمل می کردند. گوگل چنین اعلام کرده است : “این برای کمک به مردم برای دسترسی به صفحات در زمان بازگشت بود، شما اغلب نمی توانید به بارگذاری صفحه وابسته باشید.

این روزها اوضاع خیلی بهتر شده است. بنابراین، تصمیم گرفته شد که آن را بازنشسته کنیم سالیوان به امکان مشارکت گوگل با ماشین راه‌اندازی بایگانی اینترنت برای نمایش نسخه‌های تاریخی صفحات وب در ویژگی «درباره این نتیجه» گوگل اشاره کرد. اما وی تصریح کرد که این گفتگوها ادامه دارد و هرگونه همکاری تایید نشده است. برای صاحبان وب‌سایت‌ها و توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند ببینند خزنده Google چگونه صفحات آن‌ها را تفسیر می‌کند، سالیوان استفاده از ابزار URL Inspector در کنسول جستجوی Google را توصیه می‌کند که همچنان به عنوان یک منبع در دسترس است.

هزینه ذخیره سازی داده ها

پیش از این، بک لینک کش شده از طریق منوی کشویی در کنار هر نتیجه جستجو قابل دسترسی بودند. هنگامی که خزنده وب گوگل اینترنت را ایندکس می‌کرد، از وب‌سایت‌ها نسخه‌های پشتیبان تهیه می‌کرد – که به میزان آرشیو بسیاری از محتوای اینترنت می‌شد.

با توجه اخیر گوگل به صرفه جویی در هزینه، حذف این داده های حافظه پنهان منابع محاسباتی را آزاد می کند. ویژگی پیوند کش در چند ماه گذشته به طور پراکنده ناپدید شده است. در حال حاضر، هیچ لینک حافظه پنهان در نتایج جستجوی Google قابل مشاهده نیست حتی اگر برای خرید بک لینک آن قیمت زیادی را در گذشته هزینه کرده باشید ! تمامی صفحات پشتیبانی گوگل در رابطه با پیوندهای کش نیز حذف شده اند.

نقش فزاینده آرشیو اینترنت

با بازنشستن پیوندهای کش شده توسط گوگل، آرشیو کردن وب سایت ها تا حد زیادی در اختیار آرشیو اینترنت و ماشین Wayback آن قرار می گیرد. افزونه‌های مرورگر مانند برنامه افزودنی رسمی Wayback Machine به کاربران اجازه می‌دهد کپی‌های آرشیو شده سایت‌ها را به راحتی مشاهده کنند. افزونه Wayback Machine ویژگی هایی را برای ذخیره صفحات وب، بازیابی صفحات از دست رفته، خواندن کتاب های دیجیتالی، اشتراک گذاری پیوندهای آرشیو شده در رسانه های اجتماعی و موارد دیگر ارائه می دهد. اکثر ویژگی ها بدون نیاز به حساب کار می کنند.

ایجاد پیوندهای کش شخصی

یک جایگزین برای کاربرانی که هنوز مایل به دسترسی به صفحات کش شده هستند وجود دارد. تایپ کردن “cache:” به همراه یک URL در جستجوی Google همچنان می تواند برخی از نسخه های کش را نشان دهد. علاوه بر این، می‌توانید با افزودن یک URL وب‌سایت به «https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:» پیوندهای حافظه پنهان خود را ایجاد کنید.

با نگاه به آینده

تصمیم گوگل برای توقف سرویس کش وب خود نشان دهنده تغییر در نحوه ذخیره و در دسترس قرار گرفتن محتوای آنلاین در طول زمان است. با حذف این ویژگی توسط گوگل، مسئولیت حفظ نسخه های قدیمی صفحات وب و دست نخورده نگه داشتن تاریخچه اینترنت بیشتر بر دوش گروه هایی مانند Internet Archive است. از آنجایی که دنیای آنلاین به سرعت در حال توسعه است، نهادهایی مانند آرشیو که به طور عمدی حافظه های پنهان وب سایت ها و داده ها را نگهداری می کنند، فقط برای حفظ سابقه ای از گذشته اینترنت اهمیت بیشتری پیدا می کنند. امیدوارم از دیگر خبرهای بک لینک به ادرس backlino.ir همواره همراه ما باشید

دکمه بازگشت به بالا