عمومیکسب و کار برتر

فایروال فورتی نت و فورتی گیت + لایسنس اتوماتیک

فایروال فورتی گیت با 18 ماه گارانتی معتبر

برای بسیاری از کاربران، دغدغه اصلی هنگام قیمت آن است. قیمت فایروال فورتی گیت نیز به مدل فایروال فورتی گیت بستگی دارد. یکی از نقاط قوت فایروال فورتی نت تنوع محصولات آن در بازه های مختلف قیمتی است. فروشگاه افرا فناوری ایکاد انواع فایروال فورتی گیت در رده های مختلف سازمانی، فراسازمانی و … را با بهترین قیمت و همراه با 18 ماه گارانتی معتبر به شما عرضه می کند.

Fortigate 100f فایروال | Fortigate 1100e قیمت | آموزش fortigate pdf

عرضه فایروال فورتی نت با مشاوره تخصصی رایگان

برای خرید فایروال فورتی نت FortiGate FG-100F به همراه لایسنس آفلاین و آنلاین اتوماتیک می توانید از تجربه متخصصین افرا فناوری ایکاد استفاده کنید. کارشناسان ما راهنمایی های لازم در زمینه قیمت فایروال فورتی گیت و مسائل مختلف فنی در راستای خرید این فایروال را با شما مطرح می کنند. در ادامه راهنمای خرید فایروال فورتی گیت خدمت شما ارائه می شود. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت یا که یکی دیگر از محصولات امنیتی پرقدرت در دنیای شبکه است، روی لینک کلیک کرده و محصولات این برند را بررسی کنید. با ما همراه باشید.

فایروال فورتی گیت چیست؟

یکی از راه‌حل‌های پیشرفته محافظت از زیرساخت‌های سازمانی، فایروال فورتی نت FortiGate FG-100F یا همان فایروال فورتی گیت است که توسط شرکت فورتی نت ارایه می‌شود. فایروال‌های نسل بعدی فورتی گیت (NGFW) عملکرد بالا، امنیت پیشرفتۀ چند لایه و دید بهتر برای محافظت از زیرساخت‌ها در برابر حمله‌های سایبری را ارائه کرده و سعی می‌کنند با انتزاعی کردن مکانیزم‌های امنیتی، پیچیدگی را کاهش دهند. فایروال‌ fortigate به‌طور هدفمند با پردازنده‌های امنیتی تولید می‌شوند تا فایروال‌ها در کوتاه‌ترین زمان فرایند بازرسی و بررسی بسته‌ها را انجام دهند و علاوه بر این از مکانیزم ترافیک رمزگذاری شده با SSL نیز پشتیبانی می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده فایروال فورتی نت مورد توجه سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار گیرد امکان استقرار انواع فایروال فورتی گیت در لبه شبکه (edge) است. به این ترتیب، متخصصان می توانند دید کاملی در ارتباط با هرگونه فعالیت در شبکه به‌دست آورند، زیرا فایروال های فورتی گیت قابلیت ترکیب شدن با معماری‌ها و راه‌حل‌های مختلف شبکه و امنیت را دارند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهند به مزیت‌های رقابتی زیر دست پیدا کنند:

 • دستیابی به امنیت فوق‌العاده سریع (Ultra-fast) به ویژه در ارتباط با نقاط پایانی.
 • پیاده‌سازی مکانیزم‌های محافظتی بلادرنگ همراه با خدمات FortiGuard.
 • بهبود بهره‌وری عملیاتی و گردش کار خودکار فرایندهای بازرسی.

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده فایروال fortigate مورد توجه سازمان‌ها قرار گیرد عدم وابستگی به محصولات منفرد، تثبیت قابلیت‌های شبکه و امنیت، کاهش هزینه‌ها و پیچیدگی‌های طراحی است. برای این منظور فایروال fortigate از مکانیزم‌های بازرسی لایه سوکت امن (SSL) مثل TLS 1.3، فیلتر کردن وب و پیشگیری از نفوذ (IPS) برای ارائه دید کامل و محافظت از تجهیزات مستقر در لبه استفاده می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های مهمی که در انتخاب و خرید فایروال فورتی گیت موثر است و فروش fortinet را بسیار بالا برده، ارائه دید دقیق در ارتباط با برنامه‌ها، کاربران و تجهیزات اینترنت اشیا با هدف شناسایی سریع فعالیت‌های مشکوک است. فورتی گیت در وب‌سایت رسمی خود به این نکته اشاره دارد که سرویس‌های امنیتی مستقر در آزمایشگاه‌های FortiGuard به‌طور مستمر تهدیدات امنیتی را بررسی می‌کنند و در تعامل با فایروال های فورتی نت از سازمان‌ها در برابر اکسپلویت‌ها و بدافزارهای رمزنگاری شده، وب‌سایت ها و بات‌نت‌های مخرب و باج‌افزارها و حملات ناشناخته محافظت می‌کنند.

اولین نکته‌ای که هنگام خرید فایروال فورتی گیت باید به آن دقت کنید ابعاد شبکه‌ای است که قرار است فایروال fortigate در آن مستقر شود. با توجه به این‌که، فورتی گیت محصولات متنوعی به بازار عرضه می‌کند، هنگام خرید باید به ابعاد شبکه و کلاینت‌هایی که قرار است به شبکل متصل شوند دقت کنید. فورتی نت این محصولات متنوعی را ارائه کرده تا بتواند به نیازهای شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی، مراکز داده، شرکت‌های فعال در زمینه ارائه خدمات ابرمحور و سازمان‌هایی که قصد پیاده‌سازی شبکه‌های درون سازمانی را دارند پاسخ دهد، بنابراین توصیه می‌کنیم این راهنما را تا انتها دنبال کنید تا خرید مقرون به‌صرفه‌ای داشته باشید.

دومین نکته محافظت از منابع به صورتی‌ست که عملکرد شبکه افت محسوسی پیدا نکند. به‌طور مثال، اگر قرار است از فایروال فورتی گیت در محیط‌های ابرمحور استفاده کنیم، باید برآوردی در ارتباط با حجم ترافیکی که قرار است فایروال، ارزیابی و بررسی کند به‌دست آورید.

‌ویژگی های فایروال فورتی گیت

فایروال سخت افزاری fortigate به دلیل ارائه قابلیت‌های کارآمدی که برای پیشگیری از بروز مشکلات امنیتی ارائه می‌کند یک سروگردن بالاتر از رقبا قرار دارد. با توجه به این‌که امروزه تهدیدات سایبری شکل پیچیده‌ای به خود گرفته‌اند، یک فایروال به تنهایی توانایی مقابله با تهدیدات بدافزاری را ندارد و ضروری است از فایروال همراه با مکانیزم‌های امنیتی دیگری مثل آنتی ویروس ها، ضدهرزنامه‌ها و سایر ابزارهای امنیتی استفاده کنیم.

با توجه به این‌که فایروال فورتی گیت در گروه محصولات UTM یا همان سامانه یکپارچه مدیریت تهدیدات قرار می‌گیرد به سازمان‌ها اجازه می‌دهد با خرید یک محصول هزینه‌های عملیاتی و پیچیدگی‌ها را کاهش دهند. جالب آن‌که فایروال fortigate در این زمینه با فاصله زیادی از رقبایی قدرتمند مثل CheckPoint قرار دارد. از مهم‌ترین قابلیت‌های فایروال fortigate می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. پیشگیری از ورود ترافیک مخرب به شبکه

فایروال‌ fortigate داده‌های ورودی و خروجی را با استفاده از قواعد از پیش تعیین شده بررسی می‌کند و تعیین می‌کند که آیا ترافیکی که قصد ورود یا خروج از شبکه را دارد معتبر است یا خیر. به‌طور معمول، شبکه‌های سازمانی دارای نقاط خاصی هستند که از طریق پورت‌ها امکان تبادل اطلاعات با دنیای خارج را دارند. این مکان‌ها دارای پورت‌های بازی هستند که همواره در حال گوش دادن هستند. به عنوان مثال، درگاه ترافیک تلفن VoIP معمولاً باز است. سرپرستان شبکه می‌توانند برای فایروال فورتی گیت قاعده‌ای را تنظیم کنند که تنها ترافیکی که از ارائه‌دهنده VoIP می‌آید وارد این پورت شود، در حالی که فایروال از سایر ترافیک‌ها صرف نظر کند. همچنین این امکان وجود دارد که گزینه رد همه (Deny All) را انتخاب کنید، برای مواقعی که ضروری است هیچ ترافیکی به شبکه وارد نشود. ویژگی فوق هنگامی مفید است که کسب‌وکارها در حال ارتقاء سامانه‌ها هستند و احتمال بروز حمله‌های سایبری در چنینی مواقعی بالاست.

2. هشدار درباره فعالیتهای مخرب

فایروال فورتی گیت تنها آدرس‌های آی‌پی را ردیابی نمی‌کند، بلکه نشانه‌ها را برای شناسایی خطرناک بودن فعالیت یک کاربر یا برنامه بررسی می‌کند. این نشانه‌ها به‌نام امضاء‌ها (signatures) شناخته می‌شوند. به‌طور مثال، امضاهای شناسایی شده ممکن است بیان‌گر این موضوع باشند که قرار است یک حمله DDoS به شبکه انجام شود یا نشانه‌ای از تلاش هکرها برای تزریق بارداده‌های مخرب به شبکه وجود دارد. در صورت شناسایی موارد مشکوک، فایروال نه تنها آن‌ها را مسدود می‌کند بلکه به شما گزارش می‌دهد.

بزرگترین مزیت فایروال‌ fortigate برای کسب‌و‌کارها این است که اگر یک فعالیت هکری مداوم علیه شبکه انجام شود، می‌تواند بلافاصله به شما اطلاع دهد تا تیم امنیت سایبری تهدید را خنثی کرده و از شبکه محافظت کند.

3. مسدودسازی دادههایی که قرار است از شبکه خارج شوند

در صورتی که فایروال و استراتژی دفاعی شما برای دور نگه داشتن هکرها کافی نباشد، فایروال fortigate می‌تواند مانع خروج داده‌ها شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، فایروال به عنوان دری یک طرفه عمل می‌کند. در این حالت، امکان ورود بسته‌های اطلاعاتی به شبکه وجود دارد اما امکان ارسال داده‌ها به خارج از شبکه وجود ندارد. رویکرد فوق به‌ویژه زمانی مفید است که قصد دارید منشا بروز فعالیت‌های مشکوک در شبکه را شناسایی کنید. با توجه به این‌که فایروال fortigate قابلیت کار با آدرس‌های آی‌پی و امضاها را دارد این‌کار با دقت زیادی انجام می‌شود.

4. محافظت در برابر حملات فیشینگ

فایروال‌های تجاری و پیشرفته فورتی گیت می‌توانند تشخیص دهند که آیا سایت یا کانال ارتباطی که قصد ارتباط با آن‌را دارید با یک بردار حمله مهندسی اجتماعی مثل فیشینگ مرتبط است یا خیر. اگر چنین باشد، فایروال فوراً تمام داده‌های خروجی را مسدود می‌کند و به شما هشدار می‌دهد. علاوه بر این، فایروال دارای گزینه‌هایی مانند فیلتر کردن ایمیل است که ایمیل‌های دریافتی را از نظر مشکوک بودن به فیشینگ تجزیه و تحلیل می‌کند و مانع رسیدن ایمیل‌های مشکوک به صندوق ورودی کاربر می‌شود.

5. فیلتر محتوا

با کمک یک فایروال، می‌توانید کنترل کنید که کارمندان باید به چه نوع محتوایی دسترسی داشته باشند و چه محتوایی باید مسدود شود. با فیلتر کردن سایت‌های مخرب (به یاد داشته باشید که بسیاری از وب‌سایت‌های آنلاین حاوی بدافزار هستند) یا آن‌هایی که کاربردی نیستند، عملکرد و بهره‌وری کارمندان را بهبود می‌دهید.

برای مثال، اگر فیلتر محتوا فعال باشد، فایروال می‌تواند ترافیکی که از یک وب‌سایت غیرمجاز از طریق آدرس‌های IP می‌آید را شناسایی و دسترسی به آن را مسدود کند. در این حالت، کاربران هنگام بازدید از وب سایتی مشکوک، پیغامی شبیه به این مورد را مشاهده می‌کنند که بازدید از آن امن نیست (unsafe to visit).

امکانات فایروال فورتی گیت

موارد زیر از مهم‌ترین امکاناتی هستند که فایروال fortinet در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد:

 • ایمن‌سازی دسترسی از راه دور از طریق FortiClient که به کاربران راه دور اجازه می‌دهد تا به بخشی از شبکه، برنامه‌ها یا منابع سازمانی از هر نقطه‌ای از جهان دسترسی داشته باشند.
 • فایروال نسل بعدی FortiGate بهترین مدیریت یکپارچه تهدیدات امنیت سایبری را در اختیارتان می‌گذارد تا مطمئن شود دید جامعی در اختیار دارید و کنترل کاملی بر فعالیت‌های کاربران اعمال خواهید کرد. علاوه بر این، ترافیک ساده را به‌گونه‌ای رمزگذاری می‌کند که شاهد هیچ‌گونه نتیجه منفی بر عملکرد شبکه نباشید.
 • فناوری‌های FortiWifi و FortiAP (نقطه دسترسی) اجازه می‌دهند یک مکانیزم دسترسی بی‌سیم ایمن در سازمان پیاده‌سازی کنید. دستگاه‌های FortiAP را می‌توان در مکان‌های مختلفی از سازمان قرار دارد تا تیم‌ها بتوانند به بهترین شکل با یکدیگر در تعامل باشند.
 • FortiManager یک پنل مدیریت متمرکز است که به تیم‌های مدیریت امکان می‌دهد بر تمام فعالیت‌های کاربری و تهدیدات امنیتی نظارت کرده و مدیریت یکپارچه‌ای را اعمال کنند.
 • FortiAnalyzer با مدیریت امنیت سایبری و گزارش مبتنی بر تجزیه و تحلیل، محافظت بیشتری در برابر تهدیدات و نقض‌ها ارائه می‌کند.
 • FortiSandbox یک محیط بسته امن به‌وجود می‌آورد و به کاربران اجازه می‌دهد محتوا و برنامه‌های مشکوک و غیر ایمن را آزمایش کنند. علاوه بر این، موارد مشکوک به وجود بدافزار و سایر تهدیدها را تجزیه و تحلیل می‌کند تا یک محیط امن برای کاربر به‌وجود آورد.
 • از دیگر امکانات ارائه شده توسط این فایروال باید به امنیت انتها به انتها (End-to-End)، ادغام ساده با ابرهای مختلف، اعمال مدیریت متمرکز در ابرهای مختلف و… اشاره کرد.

انواع فایروال فورتی گیت

فایروال‌ fortigate در رده‌های مختلفی ساخته و روانه بازار شده تا کسب‌وکارها متناسب با حجم کاری و تعداد کاربرانی که دارند گزینه مناسب را خریداری کنند. در حالت کلی، فایروال fortigate به سه سطح ابتدایی، میان‌رده مانند FortiGate 60d و FortiGate 100d و پیشرفته مثل FortiGate 1000 تا سری FortiGate 7000 طبقه‌بندی می‌شود. هنگامی که صحبت از انواع فایروال فورتی گیت به‌میان می‌آید، شرکت‌ها بر مبنای تجربه‌ای که در زمینه استقرار این تجهیزات داشته‌اند، اقدام به طبقه‌بندی محصولات این شرکت می‌کنند. معمولا فایروال‌ fortigate را بر مبنای عملکرد می‌توان به سه گروه زیر تقسیم کرد:

فایروال های سطح ابتدایی که شامل سری های زیر است:

 • FortiGate 30 series
 • FortiGate 50 series
 • FortiGate 60 series
 • FortiGate 90 series

فایروال های سطح میانی که شامل سری های زیر است:

 • FortiGate 100 series
 • FortiGate 200 series
 • FortiGate 300 series
 • FortiGate 400 series
 • FortiGate 500 series
 • FortiGate 600 series
 • FortiGate 700 series
 • FortiGate 800 series
 • FortiGate 900 series

فایروال های سطح بالا که شامل سری های زیر است:

 • FortiGate 1000 series
 • FortiGate 2000 series
 • FortiGate 3000 series
 • FortiGate 5000 series
 • FortiGate 7000 series

فایروال سری ۱۰۰ و ۲۰۰

این سری از فایروال فورتی گیت از جدیدترین پردازنده‌های امنیتی استفاده می‌کنند و توان عملیاتی بالا و قابل قبولی دارند. علاوه بر این، دسترسی به پورت‌های ۱GE و ۱۰GE را نیز ارائه می‌کنند. این فایروال ها گزینه مناسبی برای کسب‌وکارهایی در ابعاد متوسط هستند.

فایروال سری ۳۰۰ تا ۵۰۰

این فایروال ها تا ۵ گیگابیت بر ثانیه توان عملیاتی پیشگیری از تهدید و ۵.۷ گیگابیت بر ثانیه توان عملیاتی بازرسی SSL را ارائه می‌کنند و همانند دیگر محصولات این شرکت پورت‌های ۱GE و ۱۰GE در اختیار سرپرستان شبکه قرار می‌دهند. این مجموعه که ترکیبی از عملکرد، تراکم پورت و امنیت یکپارچه است به سازمان‌ها کمک می‌کند زیرساختی منجسم برای شعب مختلف پیاده‌سازی کنند.

فایروال ۶۰۰ و ۸۰۰ و ۹۰۰

این مجموعه، تا ۷ گیگابیت بر ثانیه توان عملیاتی پیشگیری از تهدید و ۸ گیگابیت بر ثانیه توان بازرسی مبتنی بر پروتکل SSL را دارند و پورت‌های ۱۰GE در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند.

فایروال سطح بالا سری ۷۰۰۰ و محصولاتی مثل FortiGate 7121F

این محصولات بالاترین استاندارد صنعتی را که از یک فایروال نسل بعدی (NGFW) انتظار دارید، ارائه می‌دهند. این فایروال ها با ارائه رابط‌های پر سرعت از معدود فایروال‌های NGFW هستند که اتصال ۴۰۰G و تراکم پورت بسیار بالا را فراهم می‌کنند تا ارتباطات بین مرکز داده فوق‌العاده سریع و ایمن انجام شده و دسترسی به بالاترین توان عملیاتی به ویژه در لبه سازمانی فراهم شود.

به بیان دیگر، فایروال سری ۷۰۰۰ گزینه مناسبی برای استقرار در لبه سازمانی، در ستون فقرات مراکز داده ترکیبی و بخش‌های داخلی یک سازمان هستند. برای آن‌که سازمان‌ها بتوانند به بهترین شکل گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند، فورتی گیت فایروال را بر مبنای معیارهای مختلفی طبقه‌بندی کرده که برای کمک به شما در انتخاب گزینه مناسب به مهم‌ترین طبقه‌بندی‌ها اشاره‌ای می‌کنیم.

دکمه بازگشت به بالا