کدام سرمایه گذاری با سود 30 درصد را در سال جدید انتخاب کنیم؟

با افزایش فشارهای اقتصادی و کاهش مداوم ارزش ریال در برابر پول های خارجی، سرمایه گذاران به دنبال روش های سرمایه گذاری با سود 30 درصد به بالا هستند. با سود سی درصد یا بیشتر در شرایط فعلی بسیار دشوارتر از گذشته شده است. این در حالی است که به دلیل افزایش قیمت دارایی ها، خیلی از سرمایه گذاران نمی توانند وارد بازارهایی مثل مسکن، خودرو یا طلا شوند. با این حال هنوز یک راهکار باقی مانده که با استفاده از آن می توانید همین الان یک سود 30 درصدی را تجربه کنید.

فهرست محتوا

سرمایه گذاری با سود بالای 30% به عوامل مختلفی بستگی دارد که میزان سرمایه شما، ریسک پذیری و تنوع در پرتفو از مهم ترین آنها هستند. اگر می خواهید در این بازار آشفته رازهای کسب سود بالای 30 درصد از سرمایه گذاری را بدانید، در ادامه با ما همراه باشید. عوامل موثر بر سرمایه گذاری را بررسی می کنیم و شما را با روشی آشنا می کنیم که با کمترین میزان پول می توانید از سرمایه تان درآمد داشته باشید.

اینکه همین الان چقدر پول دارید و اینکه چقدر از این پول به شکل نقد در دسترس شماست و چه میزانی از آن را می توانید به فرصت های سرمایه گذاری اختصاص دهید، سه پرسش جداگانه هستند که در شروع هر سرمایه گذاری باید به آن توجه داشته باشید. بهترین نوع سرمایه گذاری با سود بالای 30 درصد را وقتی می توانید پیدا کنید که پاسخ این سه پرسش را بدانید.

یکی از انواع دستگاه های تیوپ پر کن، دستگاه تیوپ پرکن دستی است.این دستگاه از مهمترین ماشین آلات صنعتی و تولیدات ماشین سازی است.

بنابراین در ابتدا باید بدانید میزان نقدشوندگی دارایی های شما چقدر است که بتوانید آن را سرمایه گذاری کنید. مثلا اگر یک خانه قدیمی در یکی از محله های جنوب شهر دارید، میزان نقدشوندگی این دارایی پایین است و این باعث می شود تا بخشی از فرصت های سرمایه گذاری با سود بالای 30 درصدی را از دست بدهید.

حالا فرض کنید که دارایی شما به شکل پول نقد است، سوال بعدی این است که «چقدر از پولم را باید سرمایه گذاری کنم»؟ سرمایه گذاران حرفه ای هیچ وقت با مبالغ زیاد شروع نمی کنند. افرادی مثل «وارن بافت» اگر از همان ابتدا تمام دارایی شان را سرمایه گذاری کرده بودند، بدون تردید الان اسمی از آنها باقی نمانده بود! بنابراین توصیه عمومی این است که سرمایه گذاری با سود بالای 30 درصد را با کمترین پول ممکن شروع کنید و با پیروی از یک استراتژی پله ای در صورت کسب سود، در فرصت های سرمایه گذاری بعدی میزان آورده را افزایش دهید.

البته خیلی ها هم به اشتباه فکر می کنند با پول کم نمی توانند به فکر سرمایه گذاری باشند و کسب 30 درصد سود و بالاتر از سرمایه کم برای آنها بیشتر شبیه داستان های تخیلی است. اما در ادامه این مقاله خواهیم دید که با وجود روش هایی مثل کرادفاندینگ یا سرمایه گذاری جمعی، شما خیلی راحت می توانید با 500 هزار تومان سرمایه، یک سود 30 درصد به بالا داشته باشید.

قدرت ریسک پذیری در روشی که برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید بسیار مهم است. میزان ریسک پذیری هم در آدم های متفاوت کمتر یا بیشتر است. مثلا یک پدر بازنشسته که یک حقوق معمولی بازنشستگی را دریافت می کند و حتی مجبور است گاهی اوقات در تاکسی های اینترنتی کار کند و ماشین را از یک صاحب خودرو اجازه کرده، درصد ریسک پذیری بسیار پایین تری دارد.

در نقطه مقابل یک برنامه نویس فریلنسر پایتون که همزمان با چند شرکت مختلف کار می کند و مجبور به پرداخت قسط وام های بانکی نیست، با آغوش باز تری ریسک های یک سرمایه گذاری با سود بالای 30 درصد را می پذیرد.

به طور کلی افراد در سنین بالاتر علاقه کمتری به ریسک کردن دارند و نمی خواهند ثبات نسبی زندگی شان تحت هیچ شرایطی به هم بخورد. اما در سنین پایین افراد این توانایی را دارند تا از منطقه امن شان خارج شوند و باز به آن برگردند.

نوع سرمایه گذاری هم در میزان ریسک پذیری تاثیرگذار است. سرمایه گذاری با رویکرد کوتاه مدت، به این معنی است که شما تحمل ریسک های سنگین را ندارید و می خواهید در سریع ترین زمان پول تان را چند برابر کنید. در رویکرد بلند مدت اما ریسک های مقطعی شما را نگران نمی کند و در عوض آرامش شما را افزایش می دهد.

به هر حال بازارهای طلا، سکه و دلار معمولا ریسک بیشتری را به سرمایه گذاران تحمیل می کنند در حالی که روشی مثل کرادفاندینگ با ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری، امکان مدیریت ریسک ها را آسان تر می کند.

سرمایه گذاری همزمان در چندین مسیر مختلف، روی کسب درآمد و سود 30 درصد و بیشتر از آن موثر است. پرتفوی متنوع سرمایه گذاری به شما امکان می دهد تا در صورت عدم موفقیت از یک فرصت سرمایه گذاری، بتوانید از سایر دارایی های سرمایه ای که دارید، سود کنید. این استراتژی مخصوصا در شرایط کشورهایی که ثبات اقتصادی کافی ندارند و شاخص آزادی اقتصادی هم پایین است به سرمایه گذاری با سود بیشتر از 30 درصد کمک می کند.

اما چطور می توانید سبدتان را به شکلی تنظیم کنید که بهترین سرمایه گذاری با سود بالای 30 درصد را داشته باشید؟ اگر سبد شما را یک دایره فرض کنیم، شما می توانید نیمی از سبدتان را به دارایی اختصاص دهید که ریسک معقول تری دارد. مثلا یک حساب بانکی باز کنید و سود آن را دریافت کنید یا بر روی یکی از طرح های صنعتی که در قالب کرادفاندینگ هستند سرمایه گذاری کنید.

50 درصد باقیمانده سبد را نیز می توانید به دو قسمت 25 درصدی تقسیم کنید. مثلا شما می توانید 50 میلیون تومان را صرف خرید سکه طلا کنید و 50 میلیون تومان باقیمانده را وارد بورس کنید.

استفاده از دستگاه های دستی و کوچک برای کسب و کار های خانگی و تازه تاسیس پیشنهاد می گردد.ولی برای خط تولید خمیردندان و کارخانه ها می بایست از دستگاه های تیوپ پرکن تمام اتوماتیک استفاده کرد.

این سبد سرمایه گذاری است که شما را به هدف سرمایه گذاری با سود بالای 30 درصد می رساند. البته باید توجه باشید که استراتژی های طراحی سبد سرمایه گذاری و تخصیص دارایی به فرصت های مختلف صرفا محدود به این روش نمی شود و شما می توانید مدل های مختلفی را امتحان کنید.

روش سرمایه گذاری کرادفاندینگ () که در فارسی به تامین مالی جمعی هم ترجمه شده است به شما اطمینان می دهد از سرمایه ای که دارید، بتوانید بالای 30 درصد سود داشته باشید و به شکل بهتری ریسک ها را مدیریت کنید. علاوه بر این با توجه به آنچه در این مقاله خواندید، روش سرمایه گذاری جمعی امکان تنوع در سبد سرمایه گذاری را نیز بیشتر می کند.

برای اینکه به صورت جدی تر با یک روش سرمایه گذاری کراودفاندینگ آشنا شویم، می توانیم یکی از جدیدترین فرصت های سرمایه گذاری در پلتفرم «دونگی» را معرفی کنیم.

طرح سرمایه گذاری «مکمل های دارویی هستی دارو» به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری با سود بیشتر از 30 درصد سالانه از طریق همین پلتفرم به سرمایه گذاران معرفی شد. این طرح سرمایه گذاری با نرخ بازده داخلی 3/45 درصد و یک دوره 12 ماهه سرمایه گذاری مورد نظر مخاطبان قرار گرفت و توانست سرمایه مورد نیاز شرکت اجرا کننده طرح را جذب کند. (اگر شما نیز طرح سوددهی دارید و به دنبال برای طرح خود هستید، پلتفرم دونگی در کنار شماست.)

سایر ویژگی های این فرصت سرمایه گذاری با سود بالای سی درصد هم موارد زیر بودند.

  • سوابق اجرایی قابل قبول اعضای شرکت متقاضی سرمایه
  • ریسک پایین از بین رفتن سرمایه به دلیل خرید مواد اولیه
  • تعهد جبران خسارات اصل سرمایه توسط شخص ثالث
  • تعهد به پرداخت حداقل سود 45 درصد سالانه

اگر نگاه دقیق تری به این موارد داشته باشیم، می بینیم که این سرمایه گذاری ضمن ارائه سود بالای 30 درصد، با یک هدف تولیدی انجام می شود و همچنین با توجه به تعهدات سرمایه پذیر، ریسک ها کمتر شده و از سوی دیگر سرمایه گذاران با میزان آورده های مختلف، می توانند وارد این مسیر سرمایه گذاری شوند و از آن سود کنند.

در مورد ریسک پذیری هم خوشبختانه در سرمایه گذاری دونگی با روش کرادفاندینگ توجه ویژه ای به ریسک ها شده و درباره نحوه مدیریت هر ریسک توضیح داده شده است.

بانک شهر سود 25 درصد | بهترین صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه | سرمایه گذاری با سود 40 درصد

بیشتر بخوانید: رادان ماشین

مثلا در مورد این طرح ریسک های مختلفی وجود دارد که عبارتند از: افزایش دوره گردش سرمایه به دلایل مختلف، صدمه به محصولات، نکول در پرداخت، عدم فروش محصول تا پایان طرح و  افزایش نرخ خرید اقلام نسبت به نرخ پیش بینی شده است.

برای نمونه در مورد ریسک نکول در پرداخت ما می دانیم که شرکتِ علاقه مند به جذب سرمایه موظف شده هنگام تحویل کالا، چک معتبر دریافت کند. البته در صورتی که چک ها معتبر باشد و در این زمینه شرکت مورد نظر کوتاهی نکرده باشد، این ریسک بر عهده طرفین است.

علاوه بر این ارزیابی کارشناسان دونگی در مورد این فرصت سرمایه گذاری با سود بالای 30% نشان می دهد که مدیران شرکت متقاضی سرمایه دارای سابقه محکومیت کیفری نیستند و صورت مالی سال های 1399 و 1400 آنها حسابرسی شده است. همچنین این ارزیابی سراغ رتبه اعتباری این شرکت هم رفته و نشان دهنده رتبه اعتباری بانکی قابل قبول است. به علاوه در نتیجه این ارزیابی مشخص شده که رییس هیات مدیره و مدیران ارشد این شرکت دارای چک برگشتی نیستند.

برای تجربه سرمایه گذاری با سود سی درصد و بیشتر، تنوع در سبد سرمایه گذاری، امنیت بیشتر با مدیریت ریسک ها و سرمایه گذاری با پول کم کافی است چند اقدام ساده را انجام دهید.

برای شروع سرمایه گذاری نیاز به کد بورسی دارید که سایت های کارگزاری و اپلیکیشن های مرتبط، بعد از ثبت نام این کد را در اختیار شما می گذارند. بعد از دریافت کد بورسی، می توانید به عنوان سرمایه گذار در پلتفرم دونگی ثبت نام کنید.

بعد از ثبت نام می توانید با پرداخت آنلاین در یکی از طرح های باز سایت سرمایه گذاری کنید یا برای رزرو سرمایه گذاری در طرح های آتی، از الگوهای از پیش تعریف شده سرمایه گذاری خودکار استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا