عمومیکسب و کار برتر

چگونه هدیه را خاص کنیم

فرهنگ هدیه دادن یکی از زیبا‌ترین رسوم بین انسانهاست، همیشه هدیه دادن لبخند و شادی را برای هدیه گیرنده و حس هیجان انتخاب، خرید و احساس رضایت را در هدیه دهنده ایجاد می کنید. تا حالا به این فکر کرده‌اید که چطور میشه بهترین انتخاب هدیه را داشت؟ چطور باید بدونم بهترین هدیه‌ها کدامند؟ چطور باید سعی کنم با توجه به کارکتر طرف مقابل بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ چطور می‌توانم با بودجه موجود بهترین خرید را انجام دهیم؟ بهترین فروشگاه‌های کادویی برای خرید هدیه در تهران کجاست؟
با گُل سِتان همراه باشید تا راهنمای برای هر فرد را یاد بگیرید و ضمن اینکه ما به شما آموزش کادو کردن به صورتی متفاوت را نشان می‌دهیم.

خرید هدیه ارزان یا هدیه لاکچری مساله این است! 

مبلغی که برای خرید هدیه در نظر دارید بسیار تعیین کننده است.
اما ابتدا لازم می دانیم به شما یادآور شویم که نفس هدیه دادن باعث ایجاد حس خوب در هدیه گیرنده و شما می شود نه مبلغ آن، پس مهمتر از قیمت هدیه، این است که این هدیه چقدر متناسب و با فکر و برنامه ریزی تهیه شده است.
مهم این است که چقدر بسته بندی مرتب و زیبایی دارد، نه اینکه در بَگِ دسته دار فروشگاه (پاکت دسته دار) هدیه داده شود که نشان از سَرسَری گرفتن انتخاب هدیه و وقت نگذاشتن برای خرید هدیه است.
آداب هدیه دادن و مکان هدیه دادن بسیار مهم تر از مبلغ هدیه است، داشتن یک متن همراه هدیه می تواند ارزش بسیار بالایی داشته باشد. که به آن هم نیز می پردازیم.

هدیه شما می تواند یک شاخه گل رز قرمز برای مناسبت سالگرد ازدواج باشد که، در مکانی مناسب به دور از هیاهو و استرس با یک کارت تبریک و متن عاشقانه و با گفتن کلماتی عاشقانه تاثیرگذاری بسیار بالایی ایجاد کنید.
یا یک خرید ساعت گران قیمت که در خودرو شما، درون پاکت معمولی همان فروشگاه هدیه داده می شود!
انتخاب با شماست.

همیشه هدیه های گران قیمت بهترین نیستند!

البته اگر شما می خواهید هدیه ای گران قیمت با هزینه ای متناسب با بودجه خود داشته باشید هم، هیچ عیبی ندارد. اگر ثروتمند هستید چرا که نه؟ اگر به دنبال خرید هدیه لاکچری هستید حتما خواندن مقاله “” را به شما پیشنهاد می کنم.

اما اگر مثل من کارمند یک شرکت هستید، قطعا برنامه ریزی مطابق با بودجه‌ای که برای هدیه دادن در نظر گرفته اید بسیار مهم می شود و خواندن مطلب ” ” را به شما پیشنهاد می کنم که بسیار کاربردی هست.

مناسبت هدیه بسیار مهم است

شما برای چه مناسبتی قصد خرید هدیه دارید؟ این یک هدیه تولد است؟ یا یک هدیه سالگرد ازدواج؟ هدیه ای برای خانه جدید؟ روش انتخاب هدیه برای هر یک از این مناسبت‌ها با هم تفاوت‌هایی دارد؛
برای هدیه تولد نوزاد پیشنهاد می شود، هدیه مرتبط با کودک یا لوازم نگهداری و مصرفی کودک باشد.
پیشنهاد می کنیم در رابطه با ایده برای روش سورپرایزکردن در روز تولد، حتما مطلب را مطالعه نمایید.
برای هدیه خانه جدید پیشنهاد می شود متوجه شوید به چه وسیله ای در خانه‌ی جدید نیاز دارند،ممکن است متوجه شوید که یک تابلو به رنگ سبز نیاز دارند،
اگر به بودجه شما نزدیک است معطل نکنید. با کمی زرنگی می تواند در مکالمه تلفنی سِت رنگی خانه جدیدشان را متوجه شوید و انتخاب را برای خود ساده تر کنید.

برای هدیه سالگرد ازدواج پیشنهاد می شود دسته گل یا باکس گل هدیه دهید.
برای هدیه روز مادر یا پدر وسایلی که می دانید همیشه به آن نیاز داشته‌اند و برای خود تهیه نکرده‌اند را انتخاب کنید.
و …

به علاقه مندی ها و تیپ شخصیتی طرف مقابل دقت کنید

کادو چی بخرم؟ این سوالی است که در مناسبت‌های مختلف در ذهن ماست. برای انتخاب یک هدیه عالی باید انتخاب شما با توجه به روحیات، علاقه مندی‌ها و شخصیت فرد هدیه گیرنده باشد. مثل اینکه طرف مقابل یک موزیسین سبک راک است یا مدیرعامل یک شرکت بین‌المللی، لباس‌های رسمی می پوشد یا لباس های کژوال و هیپی! عاشق ورزش های پر آدرنالین … است یا کتاب خواندن، پس با توجه شخصیت فرد هدیه گیرنده به هدیه های مناسب فکر کنید.

رنگ مورد علاقه هدیه گیرنده چیست؟

دانستن رنگ مورد علاقه هدیه گیرنده انتخاب را برای شما راحت‌تر می کند، مخصوصا اگر قصد خرید پوشاک دارید. اگر رنگ مورد علاقه طرف مقابل را نمی دانید به این نکته توجه کنید که هر دختری رنگ صورتی دوست ندارد و هر پسری رنگ آبی و این تفکر غلط را در خرید خود دخیل نکنید. ضمن اینکه اگر طرف مقابل شما همسر و یا نامزدتان است و رنگ مورد علاقه او را نمی دانید بهتر است کمی در در این رایطه تجدید نظر کنید. مسلم است که باید رنگ مورد علاقه او را بدانید!

باید از قبل به فکر انتخاب هدیه باشید

اگر قصد انتخاب هدیه دوست داشتنی را دارید شما در روز هدیه دادن نمی توانید بهترین هدیه ممکن را با بودجه خود تهیه کنید، باید زود‌تر اقدام کنید تا فرصت کافی برای انتخاب، بررسی و خرید هدیه را داشته باشید.

خرید هدیه مناسب با توجه به سن هدیه گیرنده

یکی از مهمترین موارد که باید در روش انتخاب هدیه در نظر بگیرید، پارامتر سن هدیه گیرنده می باشد قبل از خرید هر کادویی شما باید بر اساس سن افراد باید دسته های خرید هدیه را در ذهنتان درست انتخاب کنید.

مثال به نظر نمی رسد هدیه دادن یک بلیط پرواز با پاراگلایدر مادر من را خوشحال کند!
یا مثلا خرید یک کتاب خارج از رده سنی کودکان بتواند برادر کوچکتر شما را به وجد بیاورد، شاید یک رستوران آرام و کلاسیکی مانند لئون مکان بهتری برای دعوت پدر بزرگتان برای هدیه دادن باشد تا رستوران “اَدرس‌فود‌هال” در مرکز خرید “رویال اَدرس” در خیابان فرشته! نه اینکه رستورانِ خوبی نیست، نه!
شاید این مکان برای یه قرار دوستانه بسیار مناسب باشد، اما قطعا پدربزرگ شما به یک فضایی با آرامش بیشتر نیاز دارد.
به انتخاب‌ها و سن هدیه گیرنده خوب فکر کنید.

پیشنهادی برای خرید هدیه

روش انتخاب هدیه های انگیزشی

برخی از هدیه ها تنها یک هدیه برای یک روز نیستند و می تواند شروع مسیر جدیدی برای زندگی هدیه گیرنده باشند برخی هدیه ها تاثیرات کمتر و برخی تاثیرات بسیار بزرگی در زندگی هدیه گیرنده می گذارند.

شاید هدیه دادن کارت ثبت نام دوره آموزش شنای حرفه ای برای یک نوجوان، جرقه ای برای گرفتن طلای المپیک باشد. پس قدرت خرید اینگونه هدیه ها را فراموش نکنید. راکت تنیس، کفش کوه نوردی و … از این دسته هدایا هستند.

ممکن است یک هدیه دادن یک کوله پشتی بک پکینگ (کوله مناسب برای سفر) و یک کتاب سفر، از فرد مقابل یک جهانگرد بسازد!
اگر فیلم “اثر پروانه ای” را دیده باشد راحت‌تر متوجه می شوید که یک حرکت کوچک شما می تواند تاثیرات بزرگی را در آینده داشته باشد.

هدیه های انگیزشی متناسب با سن انتخاب کنید

یک بازی فکری یا اسباب بازی آموزنده می تواند برای یک نوجوان یا کودک را از این دسته هدایا دانست.
هدیه دادن یک کتاب می تواند تاثیر‌گذار باشد.
یک ساز موسیقی برای فردی که سالها علاقه با یک ساز داشته اما فرصت خرید و یادگیری آن را نداشته می تواند در هر سنی مسیر جدیدی را پیش روی آن فرد قرار دهید.

ثبت نام در کلاسی که همیشه آرزویش را داشته، مثلا اگر همسرتان عاشق چیدمان کردن منزلتان است و حتی گاها دوستانش از او می خواهد که در دیزاین کردن خانه کمکشان کنید و اطرافیانش معتقد هستند که با سلیقه خانه را چیدمان می کند، ثبت نام در یک کلاس طراحی دکوراسیون داخلی می تواند مسیر زندگی همسرتان را تغییر دهد.

خرید یک لپ تاپ به همراه کلاس ICDL برای نوجوان می تواند او را با دنیای دیگری آشنا کند، شاید در آینده با یک برنامه نویس حرفه‌ای روبرو شوید.

پس لوازم ورزشی یا ثبت نام کلاس های ورزشی، کتاب، اسباب بازی های فکری، کلاس هایی که در آنها استعداد دارند یا فکر می کنید استعداد دارند، هدیه دادن ساز موسیقی و …. از جمله هدیه های پیشنهادی من به شما می باشد. مثلا برای هدیه به خانم‌ها کلاس آموزش گل آرایی می تواند بسیار جذاب باشد.
در رابطه پینشهاد‌ها در قسمت سوم و چهارم مفصل‌تر صحبت خواهیم کرد.

ایده هدیه خاص | بهترین هدیه برای یادگاری | هدیه برای دوست صمیمی دیجی کالا

چرا باید هدیه‌ها را کادو کنیم؟

به نظر شما چرا برند‌های شکلات سازی بسته‌هایی به عنوان دسته شکلات های کادویی تولید می‌کنند؟ چرا شکلات فَله را کسی در کیسه پلاستیکی به شما هدیه نمی دهد؟! علت آن تاثیر بسیار زیادی که بسته‌بندی در زیبایی محصولات می گذارید.

بسته بندی هدیه نشان می دهد که شما چقدر برای این هدیه وقت صرف کرده‌اید و و چقدر برایتان اهمیت داشته است. پس به جزئیات کادو کردن اهمیت دهید. در این قسمت سعی می کنیم آموزش کادو کردن را کمی باز کنیم اما برای مدلهای مختلف آن می تونید به سرچ گوگل مراجعه کنید. روش کادو کردن بسیار سلیقه‌ای هست و روش‌های مختلفی دارد، اما ما سعی داریم به شما آموزش کادو کردن به روش‌های خلاقانه را نشان دهیم، یک از ساده‌ترین روش کادو کردن ، استفاده از کاغذ کادو که در طرح ها و رنگ های مختلف است که در کتاب فروشی‌ها موجود می باشد.

تهیه باکس (جعبه کادو)

تهیه باکس هدیه برای قراردادن هدیه‌هایی با سایز کوچک مناسب است، برخی هدیه ها آنقدر بزرگ است که شاید تهیه باکس در آن سایز در همه جای تهران کار ساده‌ای نباشد، در بازار بزرگ تهران راسته ای به نام جعبه کادویی فروش‌ها وجود دارد که انواع باکس در سایز‌ها و رنگ‌های طرح‌های مختلف را می توانید تهیه کنید. اما اگر آنجا هم نتوانستید باکس مورد نظر را تهیه کنید، می‌توانید برای این محصولات سفارش ساختن باکس بدهید، افرادی هستند که به سفارش شما، ظرف یک الی دو روز یک باکس دست ساز زیبا برای شما می سازند. برای پیدا کردن این افراد در اینستاگرام کمی جستجو کنید.

یا می توانید هدیه‌های بزرگ را با کاغذ کادو، کادو کنید. می توانید از پوشال‌های رنگی برای پر کردن فضای خالی در جعبه هارد باکس استفاده کنید ضمن اینکه پر کردن فضای خالی باعث پرتاب شدن هدیه شما در جعبه به این طرف و آن طرف نمی شود.

ربان زدن به کادو

پس از اینکه انتخاب هدیه مناسب را انجام دادید ربان زدن به هدیه می‌تواند کادوی شما را با یک پاپیون زیباتر کند، کمی از سایت پینترنست ایده بگیرد، چسباندن دکمه های بامزه در سایز‌های مختلف می تواند حس حال خوبی به کادوی شما بدهد.
استفاده از ریسه‌های کنفی و یا چند شاخه گل تازه یا برگ‌های سبز و یا یک نقاشی زیبا و یا…. می تواند کادوی شما را خلاقانه‌تر و هیجان انگیزتر کند.

در اینجا چند نمونه از کادو های خلاقانه را می توانید ببنید برای آموزش کادو کردن می تونید از فیلم‌های آموزشی سایت یوتیوپ هم استفاده کنید:

دقت کنید در هنگام کادو کردن هدیه برچسب قیمت های کالاها را جدا کرده باشید!
من به شخصیه دوست دارم به هدیه‌هایم عطر بزنم تا وقتی هدیه گیرنده هدیه را باز می کند، با رایحه دلنشین عطر حس بهتری پیدا کند، اما مطمئن باشید هدیه گیرنده آلرژی به عطر نداشته باشد!

کارت تبریک برای هدیه خود انتخاب کنید

کارت تبریک‌های دست‌ساز هنرمندان ایرانی این روز‌ها در اینستاگرام قابل خرید است، کارت تبریک‌های وارداتی هم، که از دیرباز در هر لوازم تحریر فروشی یافت می شود.
اما خلاقانه تر از هر دوی اینها این است که یک کارت تبریک اختصای برای خودتان در فوتوشاپ طراحی کنید و بر روی کاغذ‌های ضخیم کارت پستالی چاپ کنید.
می توانید کارت تبریک را در پاکتی گذاشته و برای زیبا‌تر شدن با پارفین و یک طرح برجسته زیبا، مهر و موم کنید.

متن کارت تبریک خود را خلاقانه و تاثیرگذار بنویسید

بهتر است روی کارت تبریک متنی متناسب با مناسبت هدیه بنویسید، کمی خلاقیت به خرج دهید و از ذهن خودتان بنوسید، می توانید برای نوشتن متن کارت تبریک از این متن های کارت تبریک نیز کمک و ایده بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا