نحوه تبدیل ورد به پی دی اف در لپ تاپ

یکی از بهترین و رایج ترین فرمت های ذخیره فایل های متنی و تصویری فرمت PDF بوده که فرمتی بسیار پرکاربرد می باشد. از این رو بسیاری از افراد پس از آماده کردن فایل های مورد نظر خود در فرمت ورد تصمیم می گیرند تا آن را به فرمت پی دی اف تبدیل کرده تا به این ترتیب مانع از ایجاد تغییر در اطلاعات نوشته شده شوند. در این مقاله قصد داریم تا شیوه های تبدیل فایل ورد به PDF را مورد بررسی قرار دهیم. البته پیش از آن بهتر است بدانیم مزیت تبدیل فایل Word به PDF چیست. برای صفر تا صد آموزش تبدیل word به pdf با ما همراه باشید.

قبل از شروع مقاله باید بگوییم برخی از کاربران نیاز دارند تا فایل های پی دی اف خود را نیز به قالب ورد تبدیل کنند تا بتواند تغییراتی را در آن اعمال کنند؛ چراکه فایل های پی دی اف قابلیت تغییر و اصلاح ندارند و شاید به همین راحتی ها هم نباشد.

مزیت تبدیل فایل ورد به پی دی اف

روش های تبدیل فایل Word به PDF | آموزش تبدیل word به pdf

برای تبدیل فایل های ورد به پی دی اف می توان از روش های مختلف استفاده کرد. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم. شما با توجه به مهارت و توانایی خود می توانید هر یک از روش ها را به کار بگیرید.

استفاده از سایت ها جهت تبدیل آنلاین فایل ورد به PDF

سایت های زیادی طراحی شده که امکان تبدیل فایل ورد به PDF را دارند. برای استفاده از این سایت ها کافی ست تا به مرورگر سیستم خود وارد شده و عبارت Word to PDF Converter را جستجو کنید. پس از این امر وب سایت ها و ابزارهای آنلاین مختلفی در اختیار شما قرار می گیرد که همگی از قابلیت تبدیل فایل های ورد به پی دی اف برخوردار هستند. اگر چه سایت های طراحی شده برای این امر ممکن است از رابط کاربری متفاوتی برخوردار باشند، با این حال در تمام موارد از ساز و کار مشابهی برخوردار هستند.

پرینت ارزان سیاه سفید تک برای شرکت های مختلف ارزان و با کیفیت انجام می شود

جهت استفاده از این سایت ها کافی ست تا فایل ورد خود را در سایت بارگذاری کرده و منتظر بمانید تا پردازش تبدیل فایل ورد به PDF کامل شود. پس از آن فایل PDF تولید شده را دانلود کرده و در سیستم خود ذخیره کنید. برای تبدیل فایل های ورد به PDF از طریق وب سایت ها و ابزارهای آنلاین، علاوه بر لپ تاپ و کامپیوتر می توان از گوشی های هوشمند نیز استفاده کرد. از جمله سایت های آنلاین تبدیل ورد به پی دی اف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • pdf2doc.com
 • smallpdf.com
 • ilovepdf.com
 • freepdfconverter.com
 • sodapdf.com
 • online2pdf.com
 • pdf.online
 • cloudconvert.com
 • getlua.com
 • sejda.com
 • foxit.com

استفاده از نرم افزارهای تبدیل ورد به PDF مخصوص گوشی های هوشمند

تبدیل word به pdf بدون نرم افزار | تبدیل ورد به پی دی اف آنلاین | تبدیل ورد به پی دی اف آنلاین رایگان

اگر قصد دارید تا با استفاده از گوشی هوشمند خود نسبت به تبدیل فایل های ورد به پی دی اف اقدام کنید، می توانید اپلیکیشن های مختلفی را مورد استفاده قرار دهید. آنچه اهمیت دارد این است که اپلیکیشن های تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای سیستم عامل اندروید با اپلیکیشن های طراحی شده برای سیستم عامل IOS متفاوت است. در صورتی که قصد تبدیل فایل ورد به PDF با استفاده از سیستم عامل اندروید را داشته باشید، می توانید نرم افزار Word to PDF Converter را مورد استفاده قرار دهید. با استفاده از این نرم افزار می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن فایل ورد خود را به پی دی اف تبدیل کرده و در گوشی موبایل خود ذخیره کنید.

از دیگر اپلیکیشن های قابل استفاده برای تبدیل فایل ورد به پی دی اف در سیستم عامل اندروید می توان به نرم افزار WPs Office نیز اشاره کرد.

چنانچه قصد دارید تا با استفاده از سیستم عامل IOS به تبدیل فایل های ورد به PDF بپردازید، باید از اپ استور نرم افزار Word to PDF را دانلود و نصب کنید. پس از این امر می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تبدیل فایل های ورد خود به PDF اقدام کنید.

استفاده از نرم افزارهای تبدیل ورد به PDF مخصوص کامپیوتر

علاوه بر نرم افزارهای تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای گوشی های هوشمند، نمونه های مختلفی از این اپلیکیشن ها برای سیستم عامل ویندوز و دیگر سیستم عامل های رایج طراحی شده است. همانطور که اپلیکیشن های طراحی شده برای سیستم عامل اندروید با اپلیکیشن های طراحی شده برای سیستم عامل IOS متفاوت هستند، نرم افزارهای تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس نیز با یک دیگر تفاوت دارد.

اپلیکیشن تبدیل ورد به PDF برای سیستم عامل ویندوز | آموزش تبدیل word به pdf

از دیگر نرم افزارهای تبدیل ورد به PDF طراحی شده برای ویندوز می توان به نرم افزار 2PDF اشاره کرد.

اپلیکیشن تبدیل ورد به PDF برای سیستم عامل مک | آموزش تبدیل word به pdf

افرادی که از سیستم عامل مک استفاده می کنند، جهت تبدیل فایل های ورد خود به PDF باید نرم افزار LibreOffice را دانلود و اجرا کنید. سپس با استفاده از این نرم افزار فایل ورد خود را به اجرا درآورده و از بین گزینه های موجود در نرم افزار، گزینه تبدیل ورد به پی دی اف را انتخاب کرده و اقدام به ذخیره کردن فایل ورد خود با فرمت PDF کنید. در بسیاری از موارد نرم افزار LibreOffice به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل های مک وجود دارد.

اپلیکیشن تبدیل ورد به PDF برای سیستم عامل لینوکس | آموزش تبدیل word به pdf

ذخیره مستقیم فایل در برنامه Word با فرمت PDF

آموزش تبدیل word به pdf در یک چشم بر هم زدن!

یکی از رایج ترین فرمت های ذخیره فایل های تصویری و متنی فرمت PDF است. زمانی که یک متن در فایل ورد نوشته شده و فونت و سایز آن تنظیم می شود، زمانی که بر روی همان سیستم اجرا می گردد فرمت آن کاملا شبیه به فرمت تنظیم شده برای آن در ابتداست. اما اگر همان فایل ورد بر روی سیستم دیگری اجرا شود، احتمال به هم ریختگی فونت ها، سایزها و یا تصاویر ذخیره شده در فایل ورد وجود دارد. از این بسیاری از افراد ترجیح می دهد تا فایل های ورد خود را به فرمت پی دی افPDF تبدیل کنند تا به این ترتیب اطلاعات موجود در فایل قفل شده و احتمال به هم ریختگی فایل و یا دست بردن در متن به صفر برسد. برای تبدیل فایل های ورد به PDF روش های مختلفی وجود داشته که از جمله این روش ها می توان به نرم افزارها و سایت های تبدیل ورد به PDF اشاره کرد.

لیست قیمت : تعرفه کپی ارزان شیراز

شما برای تبدیل فایل های ورد خود به پی دی اف از چه برنامه ای استفاده می کنید؟ به نظرتان بهترین روش برای ذخیره فایل به صورت PDF چیست؟ شما تجربه کار با برنامه ها و یا بهره بردن از سایت های تبدیل فایل ورد به پی دی اف را داشته اید؟ از تجربیات، چالش ها و نظرات خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله در زمینه آموزش تبدیل word به pdf برای شما کاربردی بود، حتما آن را با دوستانتان در میان بگذارید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید

دکمه بازگشت به بالا