عمومی

فاطمی‌امین به جای رای‌اعتماد، رای اعتمادبه‌نفس گرفت 

نه تنها شعارهای وزیر صمت در اولین رای اعتماد مردادماه گذشته محقق نشد، بلکه حل نشدن بحران های جدی مانند تورم مواد غذایی، وضعیت نابسامان بازار کالاهای اساسی و صنعت خودروسازی نیز محقق نشد. صنعت همچنان فعال است. فقط یک چیز تغییر کرده است. اعتماد وزیر
زمانی که پرونده استیضاح که از اسفندماه سال گذشته موضوع داغی بود، در تیرماه به مجلس شورای ملی ارائه شد، انتظار می رود نمایندگان نارضایتی جدی خود را اعلام کنند.
انتصابات و انتصابات انجام می شود و ظرف دو ماه وزارت صنعت، معدن و تجارت از هم جدا می شود و به دو وزارتخانه بازرگانی صنعت و معدن تبدیل می شود. 4 ماه گذشت و خبری نشد.
چهار ماه بعد، طراحان استیضاح با مشکل مواجه هستند. برخی از استعفای وزیر صحبت می‌کنند و برخی مانند بادام‌چان، دبیرکل حزب مطرف حتی می‌گویند اگر فاطمی امین استعفا دهد، برای او در دنیا و آخرت مفید است. اما جلسات یکی پس از دیگری به استیضاح فاطمی امین با رای منفی نمایندگان منجر شد. به نظر می رسد فاطمی امین به عنوان وزیر بازرگانی و صنعت ایران در ساعت 8 صبح روز 19 آبان ماه شایستگی بیشتری نسبت به ساعت 1 بامداد روز 19 آبان داشته است. ساعت 8 هنوز استیضاح نشده بود و در سرش به دنبال طرح و راه حل بود، اما ساعت 1 برای دومین سال فعالیتش رای اعتماد گرفت. به اطرافت نگاه کن به اظهارات مطرح شده در استیضاح نگاه کنید. آیا انتصاب 70 نفر بدون سابقه کادری یک ساعته در وزارت امنیت به پیشنهاد سعدی بدری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس دروغ بود؟
نوروزی گفت: روزانه میلیون ها دلار از جیب سهامداران خودرو به جیب دلالان سرازیر می شود. آیا این مشکل امروز حل شد؟
نماینده مردم بهار تاکید کرد که چرا باید بر ارابه مرگ سوار شد. و تاکید کرد: بررسی سوابق آقای واسیل صامت حاکی از وعده هایی است که ایشان در زمان رای اعتماد، کاهش اثر تحریم ها، حذف امضای طلایی، تامین مصالح ساختمانی و… داده اند و نشان می دهد که هیچ یک از وعده ها محقق نشده است. . تنوع بخشی به شرکت های خودروسازی، افزایش حجم تولید، بهبود کیفیت خودرو، افزایش رقابت پذیری در بازار.
آیا اینها حقیقت نداشتند؟
خانم هاجر چنارانی نیز در سخنان خود به تشریح وضعیت مجلس پرداخت و گفت: از تماس تلفنی دیشب تا فشارهای زیاد بر نمایندگان و لابی های مکرر!
از نمایندگان محترم می خواهم پاسخ دهند که آیا سخنانشان درست است یا نادرست، اتفاقاً این بار آقای خلیباف رئیس مجلس شورای ملی نیز در مورد رفع تبعیض نژادی صحبت کردند. دعوا برای چی بود آیا ساختار وزارت صمت و خود وزیر خوب است؟

هر چه بود، اتفاقی که افتاد اعتماد ویژه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت داد.

223223

دکمه بازگشت به بالا