عمومیکسب و کار برتر

عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما

روشن نشدن ماشین لباسشویی پاکشوما

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی پاکشوما ممکن است مربوط به پریز برق یا دوشاخه برق لباسشویی باشد. همچنین ممکن است خازن برق ورودی یا سیم کشی و برد الکترونیک لباسشویی پاکشوما آسیب دیده باشد.

ارور لباسشویی پاکشوما بدون نمایشگر | دفترچه لباسشویی پاکشوما | ریست لباسشویی پاکشوما

ماشین لباسشویی پاکشوما تخلیه آب انجام نمیدهد

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما میتواند وجود شی خارجی مثل دکمه و گیره و …  داخل پمپ تخلیه دستگاه و یا خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما باشد. احتمال خرابی سیم کشی و قطعی اتصالات نیز وجود دارد. بهتر است فیلتر تخلیه دستگاه را باز نموده و آنرا تمیز نمایید.

ماشین لباسشویی پاکشوما صدای غیرطبیعی دارد

صدای غیرطبیعی ماشین لباسشویی پاکشوما مربوط به خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی پاکشوما ، خرابی بلبرینگ و کاسه نمد لباسشویی پاکشوما ، خرابی شفت و سه نظام ماشین لباسشویی پاکشوما ، تراز نبودن ماشین لباسشویی پاکشوما و مشکلاتی از این قبیل میباشد که نیاز به بررسی توسط تکنسین متخصص دارد.

آب وارد ماشین لباسشویی پاکشوما نمیشود گرفتگی فیلتر شیربرقی ماشین لباسشویی پاکشوما ، تا خوردگی شلنگ ورودی ماشین لباسشویی پاکشوما ، خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی پاکشوما ، بسته بودن شیر آب ورودی دستگاه یا پایین بودن فشار آب منزل از عواملی هستند که ممکن است باعث به وجود آمدن این ایراد گردند.

ماشین لباسشویی پاکشوما لباس ها را خشک نمی کند علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی پاکشوما میتواند مربوط به ریختن بار نامناسب لباس در داخل ماشین لباسشویی پاکشوما باشد. از ریختن بالشت ، عروسک ، کیف ، کفش ، کوسن ، پا دری و اجسام بزرگی که قابلیت باز شدن و پخش شدن داخل دیگ لباسشویی را ندارند پرهیز کنید.

علت دیگر خشک نشدن لباس ها میتواند مربوط به عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی پاکشوما باشد. دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما نمیچرخد ممکن است تسمه ماشین لباسشویی پاکشوما از جای خود درآمده یا پاره شده باشد. همچنین ممکن است موتور ماشین لباسشویی پاکشوما یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی پاکشوما آسیب دیده باشد.

ماشین لباسشویی پاکشوما نشت آب دارد نشتی آب در ماشین لباسشویی پاکشوما میتواند از قسمت جاپودری به دلیل ریختن پودر بیش از اندازه داخل چاپودری و یا خرابی جاپودری رخ بدهد. همچنین ممکن است لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما دچار پارگی شده و باعث نشتی آب گردد. شکستگی دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما و یا پارگی اتصالاتی همچون خرطومی زیر دیگ یا شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما نیز از دیگر عوامل نشتی آب هستند.

ماشین لباسشویی پاکشوما لرزش زیاد دارد علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی پاکشوما میتواند تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی باشد. همچنین بار بیش از اندازه یا نامیزان لباس های داخل ماشین لباسشویی نیز میتواند موجب لرزش گردد. خرابی کمک فنر و پایه های ماشین لباسشویی پاکشوما از دیگر عوامل لرزش هستند.

آب داخل ماشین لباسشویی پاکشوما بیش از حد داغ میشود داغ شدن بیش از حد آب داخل ماشین لباسشویی پاکشوما موجب چروک شدن و خراب شدن لباس ها می شود. علت داغ شدن بیش از حد آب داخل ماشین لباسشویی پاکشوما مربوط به انتخاب برنامه نامناسب ، اتصال اشتباه شیرهای آب سرد و گرم در پشت دستگاه و یا خرابی المنت و سنسور دمایی ماشین لباسشویی پاکشوما باشد.

درب ماشین لباسشویی پاکشوما باز نمیشود علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی پاکشوما بعد از اتمام شستشو میتواند مربوط به خرابی میکروسوییچ درب لباسشویی پاکشوما یا شکستگی دستگیره درب ماشین لباساگر ماشین لباسشویی پاکشوما سر و صدای زیادی دارد، حین شستشو به صورت ناگهانی خاموش می‌شود، دکمه های آن کار نمی‌کند، دیگ لباسشویی نمی‌چرخد یا نشتی آب دارد و … برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات دستگاه حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

مشکلات ماشین لباسشویی پاکشوما برخی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع آنها در جدول زیر گردآوری شده است:

مشکلات متداول لباسشویی پاکشوما نحوه رفع مشکل
نشت آب از لباسشویی رفع انسداد و گرفتگی شیلنگ تخلیه، بررسی پمپ تخلیه و اطمینان از سالم بودن آن، استفاده از مواد شوینده به میزان استاندارد
تمام نشدن چرخه شستشوی لباسشویی پاکشوما بررسی شیلنگ تخلیه و رفع انسداد آن، بررسی ترموستات و تعویض آن در صورت خرابی، عدم استفاده مداوم از دستگاه، بررسی سیم کشی و اتصالات لباسشویی
نچرخیدن دیگ لباسشویی توجه به ظرفیت لباسشویی و حجم لباس ها، بررسی جریان برق، اطمینان از بسته بودن درب، اطمینان از سالم بودن برد اصلی و تسمه
آبگیری نکردن لباسشویی پاکشوما اطمینان از باز بودن شیر ورودی آب و سالم بودن شیربرقی
بوی سوختگی از لباسشویی پاکشوما بررسی موتور لباسشویی و تعمیر آن در صورت خرابی
سر و صدای زیاد لباسشویی پاکشوما تراز کردن پایه‌های لباسشویی، پر نکردن بیش از حد دیگ
لرزش و حرکت زیاد لباسشویی پاکشوما پر نکردن بیش از حد دیگ، اطمینان از باز بودن پیچ‌های حمل و نقل
روشن نشدن ماشین لباسشویی بررسی سیم کشی و اتصالات لباسشویی، اطمینان از وصل بودن برق ساختمان
بوی بد لباسشویی تمیز کردن منظم دستگاه، خشک کردن لاستیک دور درب

اگر دستگاه شما عملکرد درستی ندارد، برای عیب یابی لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 1. ماشین لباسشویی نشتی آب دارد

می‌تواند دلایل گوناکونی داشته باشد.

 • ساده‌ترین علت آن می‌تواند شل شدن شیلنگ و اتصالات لباسشویی به دلیل ارتعاشات و لرزش زیاد دستگاه باشد
 • ممکن است شیلنگ تخلیه خراب شده باشد یا دچار انسداد و گرفتگی شده باشد. در اینصورت باید آن را تعویض کنید.
 • گاهی استفاده بیش از حد از مواد شوینده و کف زیاد موجب نشت آب از لباسشویی پاکشوما می‌شود.

برای رفع این مشکل ابتدا از سالم بودن شیلنگ تخلیه مطمئن شوید همچنین بررسی کنید دچار انسداد نشده باشد. اگر مشکل برطرف نشد برای عیب یابی لباسشویی پاکشوما از یک تکنسین کمک بگیرید.

 1. لباسشویی پاکشوما چرخه شستشو را تمام نمی کند

اگر ماشین لباسشویی پاکشوما چرخه شستشو را تمام نمی کند، علت می تواند موارد زیر باشد: معیوب شدن ترموستات: اگر دستگاه در نیم ساعت اول خاموش شود، ممکن است آب به درستی گرم نشود، که به دستگاه سیگنال می دهد که در اواسط چرخه متوقف شود. از طرف دیگر، اگر چرخه شستشو پس از 30 دقیقه متوقف شود، ممکن است آب بیش از حد گرم شده باشد و دوباره چرخه را مجبور به توقف کند. محتمل ترین علت این امر ترمیستور معیوب است که باید آن را تعویض کنید.

انسداد و گرفتگی شیلنگ تخلیه: اگر شیلنگ تخلیه گرفته باشد، دستگاه نمی‌تواند آب را تخلیه کند. اگر آب ماشین لباسشویی در زمان مناسب تخلیه نشود، چرخه شستشو تمام نخواهد شد. با تمیز کردن شیلنگ تخلیه این مشکل برطرف خواهد شد. نوسانات جریان برق یا وجود مشکل در سیم کشی لباسشویی: اگر اتصالات لباسشویی ایراد داشته باشد، دستگاه شما به طور تصادفی روشن و خاموش خواهد شد. برای بررسی دقیق تر از یک تکنسین کمک بگیرید.

استفاده مداوم از لباسشویی: اگر در پنج ساعت گذشته به طور متوالی از دستگاه خود استفاده کرده اید، ممکن است بیش از حد گرم شده باشد. به آن استراحت دهید و بعدا دوباره امتحان کنید. نشت آب در لباسشویی پاکشوما: برخی از دستگاه‌ها اگر مشکوک به نشتی باشند در اواسط چرخه متوقف می‌شوند. در اینصورت شیلنگ ها و پمپ لباسشویی باید بررسی شود.

 1. دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد

اگر ماشین لباسشویی شما نمی‌چرخد، ممکن است بار دستگاه بیش از حد باشد. بنابراین سعی کنید بار لباسشویی را متعادل کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است پمپ تخلیه مسدود شده داشته باشد.

اگر بار دستگاه متعادل است، برای عیب یابی لباسشویی پاکشوما موارد زیر را بررسی کنید:

ایراد در قفل درب لباسشویی: اگر قفل ماشین لباسشویی پاکشوما ایراد داشته باشد و درب دستگاه به درستی بسته نشده باشد، دیگ دستگاه نمی‌چرخد و چرخه شستشو آغاز نخواهد شد. معیوب شدن تسمه لباسشویی: ایراد در تسمه لباسشویی نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. در صورت معیوب شدن تسمه باید آن را تعویض کنید.

ایراد در پمپ تخلیه: اگر آب داخل درام تخلیه نشود، چرخه شستشو شروع نمی‌شود. باید پمپ تخلیه را از نظر انسداد و گرفتگی بررسی کنید. وجود نقص فنی در پمپ و موتور لباسشویی: برای بررسی این قطعات باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

 1. ماشین لباسشویی پاکشوما آبگیری نمی کند

اگر ماشین لباسشویی پاکشوما از آب پر نمی‌شود، ابتدا شیلنگ‌های آب را بررسی کنید که دچار خمیدگی نشده باشد. سپس بررسی کنید هیچگونه انسداد و گرفتگی نداشته باشد.

برای عیب یابی لباسشویی پاکشوما که آبگیری نمی‌کند، موارد زیر را نیز بررسی کنید:

 • اطمینان از باز بودن شیر ورودی آب
 • بررسی شیربرقی
 • بررسی تایمر، سوئیچ فشار و برد اصلی لباسشویی
 1. ماشین لباسشویی بوی سوختگی می دهد

بوی سوختگی که از ماشین لباسشویی می‌تواند یک مشکل خطرناک باشد که باید فورا به آن رسیدگی کنید. بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. بوی سوختگی از لباسشویی پاکشوما ممکن است ناشی از معیوب شدن تسمه یا وجود نقص فنی در موتور باشد که باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

 1. ماشین لباسشویی پاکشوما سر و صدای زیادی دارد

اگر صدای ماشین لباسشویی غیرطبیعی است، برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات باید سریعا برای رفع مشکل اقدام کنید. علت صدای زیاد و غیرطبیعی لباسشویی می‌تواند موارد زیر باشد:

 • یاتاق‌های فرسوده
 • تراز نبودن پایه‌های لباسشویی
 • وجود مشکل در درام لباسشویی
 • بار نامتعادل در دیگ
 1. عیب یابی لباسشویی پاکشوما که لرزش دارد و حرکت می کند

اگر ماشین لباسشویی شما در حین شستشو لرزش دارد، ممکن است پایه‌های دستگاه تراز نباشد. ماشین لباسشویی باید روی یک سطح صاف قرار گیرد در غیراینصورت می‌توانیم شاهد لرزش و حرکت دستگاه در حین شستشو باشیم.

 • اگر بار ماشین لباسشویی نامتعادل باشد نیز باعث حرکت و لرزش دستگاه می‌شود.
 • اگر ماشین لباسشویی نو است، مطمئن شوید که پیچ های حمل و نقل را جدا کرده اید.
 1. درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود

اگر درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود ابتدا بررسی کنید البسه میان درب گیر نکرده باشند. همچنین از سالم بودن قفل و دستگیره درب اطمینان حاصل کنید. گاهی ممکن است میکروسوئیچ درب معیوب شده باشد. در اینصورت باید برای تعویض آن اقدام کنید.

 1. ماشین لباسشویی روشن نمی شود

در صورتی که ماشین لباسشویی روشن نمی شود ابتدا از وصل بودن جریان برق، سالم بودن پریز و اتصالات دستگاه مطمئن شوید. اگر مشکل برطرف نشد، برای عیب یابی لباسشویی پاکشوما و بررسی قطعات اصلی آن از یک تکنسین کمک بگیرید.

 1. ماشین لباسشویی پاکشوما بوی بدی می دهد

برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی موارد زیر را انجام دهید:

 • خارج کردن لباس‌ها از دستگاه بلافاصله پس از اتمام فرایند شستشو
 • تمیز کردن درام لباسشویی و لاستیک دور درب دستگاه
 • تمیز کردن پمپ تخلیه
 • خشک کردن درام و لاستیک دور درب پس از هر شستشو
 • تمیز کردن محفظه مواد شوینده

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی مشکلات متداول ماشین لباسشویی پاکشوما پرداخته ایم. برخی از مشکلات دستگاه جزئی بوده و با بررسی موارد ساده از جمله جریان آب و برق دستگاه یا متعادل کردن بار لباسشویی، می توانید ایراد را برطرف کنید. اما گاهی اوقات وجود مشکل در قطعات اصلی مانند برد اصلی، موتور، تایمر و … باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود که لازم است برای عیب یابی لباسشویی پاکشوما از یک تکنسین کمک بگیرید. توصیه می شود برای تعمیر دستگاه خود از تعمیر لباسشویی پاکشوما در اصفهان استفاده کنید .

سوالات متداول

علت سر و صدای زیاد لباسشویی پاکشوما می تواند تراز نبودن پایه ها، بار نامتعادل لباسشویی و وجود مشکل در دیگ دستگاه باشد. ممکن است پمپ تخلیه یا فیلتر آب کثیف باشند. برخی مواقع وجود مشکل در شیلنگ تخلیه نیز باعث بروز این مشکل می شود. بوی سوختگی از لباسشویی پاکشوما ممکن است ناشی از معیوب شدن تسمه یا وجود نقص فنی در موتور باشد. شویی از داخل باشد. هر گاه با یکی از مشکلات معمول لباسشویی پاکشوما برخورد کردید جهت  با مشاوران ما تماس حاصل بفرمائید تا در اسرع وقت جهت تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما شما اقدام گردد.

دکمه بازگشت به بالا