عمومیکسب و کار برتر

علت افت طلا چیست؟

به نقل از کیتکو،گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز تاثیر زیادی بر افت داشته است. نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی هفته آینده بیشتر شده است.
جمیل احمد تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف ایکس تی ام تاکید کرد: 2 عامل می تواند مانع از افزایش 3 بار نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال 2017 شود و این مساله در نهایت به نفع خواهد بود، نخست خطرات سیاسی و دوم ترکیدن حباب بازار سهام.
وی در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که ریسک هایی مثل تنش های سیاسی یا افت شدید شاخص سهام وجود دارد، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در بلند مدت با افزایش چشمگیری روبرو شود. در کوتاه مدت نیز احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند فشار زیادی را بر قیمت این فلز گرانبها وارد کند. من شخصا از کاهش قیمت طلا تعجب نمی کنم.
این تحلیلگر ارشد اقتصادی افزود: طلا می تواند کالای مطمئنی برای حفظ ارزش دارایی ها و سرمایه ها در برابر تنش های سیاسی در آمریکا و اروپا باشد. نگرانی ها نسبت به تحولات سیاسی اروپا و آمریکا می تواند سرمایه گذاران بیشتری را به جلب کند. انتخابات حساس و مهم در اروپا می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.
احمد اظهار داشت: شاخص سهام در ماه های اخیر فراتر از حد انتظارات افزایش یافته و ترکیدن حباب بازار سهام نیز می تواند عامل مثبتی برای نوسانات باشد. بی شک سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپ عامل مهم و موثری برای و شاخص سهام طی هفته های آینده خواهد بود.
ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش داده و میلیاردها دلار برای پروژه های زیرساختی هزینه کند. ما از سابقه حرف می زنیم، از تجربه و مهارت که همراه با خلاقیت پایه های اصلی یک برند با کیفیت و موفق در عرصه طلا و جواهرات را تشکیل می دهند. برند حقانی با داشتن تیمی مجرب و متخصص جا پای خود را در این صنف به خوبی محکم کرده است؛ پشتوانه خرید شما از جواهر فروشی حقانی در مشهد ، تجربه و مهارت ماست.

دلایل افت قیمت طلا در روزهای اخیر بسیار متنوع بوده است. در یک دسته بندی به طور خلاصه می توان دلایل افت قیمت را به صورت زیر ارائه کرد.

دلایل افت قیمت طلا در روزهای اخیر بسیار متنوع بوده است. در یک دسته بندی به طور خلاصه می توان دلایل افت قیمت را به صورت زیر ارائه کرد.

– تشدید بحران بدهی ها در اروپا

– افت رتبه اعتباری 15 بانک بزرگ دنیا از آمریکا گرفته تا اروپا، کانادا، فرانسه ،آلمان ، اسپانیا، سوئیس، ژاپن و برخی دیگر کشورها

– چشم انداز افت نرخ رشد اقتصادی در دنیا و کاهش تقاضا برای مصرف کالاهای استراتژیک از جمله نفت

– افت بهای نفت به دلیل اعلام افزایش ذخایر استراتژیک آمریکا و کاهش تقاضا

– نتایج نشست اخیر فدرال رزرو در تغییر ترکیب اوراق قرضه در آمریکا

– رد احتمال تزریق منابع مالی بیشتر به اقتصاد آمریکا در قالب تسهیل مقداری که تا پیش از این مکررا مورد توجه بود

– افت شاخص اعتماد تجاری در آلمان

– افزایش نرخ بازدهی اوراق قرضه 10 ساله اسپانیا تا 7 درصد که بالاترین رقم در 15 سال اخیر بوده است.

احتمال کاهش قیمت طلا در روزهای آینده | پیش بینی قیمت طلا در سال ۱۴۰۲ | پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

– پیش بینی افت بیشتر نرخ رشد اقتصادی در آمریکا و کاهش نیافتن نرخ بیکاری در کوتاه مدت

در توضیح موارد بالا می توان به جزئیات بیشتری نیز اشاره کرد.

در فدرال رزرو اعلام شد اقتصاد آمریکا قادر به کاهش زود هنگام نرخ بیکاری و بالابردن نرخ رشد اقتصادی نیست؛ اما در عین حال تصمیمی برای تزریق پول بیشتر به اقتصاد در قالب Q3 ندارد. از بحران بدهی های اروپایی ها به شدت ابراز نگرانی شد و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا و جهان مورد تاکید بیشتر قرار گرفت.

در تازه ترین خبر ها طرح موسوم به تغییر ترکیب اوراق قرضه، که سال گذشته نیز مورد توجه قرار گرفت، دوباره در صدر برنامه های برنانکه قرار گرفته است. فدرال رزرو با تکرار حرکت سال گذشته خود، اوراق قرضه کوتاه مدت را فروخته و درمقابل اوراق قرضه با سررسید بلند مدت خریداری می کند. در عین حال فدرال رزرو با هدف گذاری نرخ تورم حداکثر دو درصدی نیاز جدیدی برای تزریق منابع مالی به صورت دور سوم «تسهیل مقداری» (Q3) نمی بیند. در بازارهای جهانی هم قیمت نفت به دلیل اعلام نگرانی از افت نرخ رشد اقتصادی و تداوم بحران بدهی ها در اروپا و سایر مناطق جهان در مسیر کاهشی است که بر افت قیمت طلا تاثیر بیشتری داشته است. چشم انداز افت نرخ رشد اقتصادی در اروپا، آمریکا و چین و افزایش ذخایر استراتژیک نفتی در آمریکا دلایل افت شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی اعلام شده است. قیمت نفت سبک آمریکا دیروز به زیر 80 دلار فرو افتاد.

همچنین اعلام شد که توسط موسسه رتبه سنجی مودیز رتبه اعتباری 15 بانک سرمایه گذاری در دنیا از جمله بانک های آمریکایی، اروپایی و کانادایی و دیگر مناطق دنیا با افت مواجه شده است. نگرانی از کاهش سود آوری در بلندمدت و نحوه فعالیت آنها در شرایط پر نوسان بازار سرمایه و تقاضای افزایش نرخ بهره از سوی سرمایه گذاران، دلیل کاهش رتبه اعتباری آنها اعلام شده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار  خرید آنلاین طلا و سکه در کانال ما در  عضو شوید.

دکمه بازگشت به بالا