طرح ملی «زنان کار آمد روستای سرآمد» در استان بوشهر عملیاتی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

شهریار مرشدی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: طرح ملی زنان کار آمد، روستای سرآمد در استان بوشهر در صنایع دستی حصیر بافی با برگ نخل و تکمیل زنجیره ارزش کسب و کار زنان روستایی و عشایری در شهرستان دشتستان عملیاتی شد.

وی گفت: این طرح در روستای راهدار شهرستان دشتستان به‌صورت پایلوت با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان و صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان روستای راهدار ویژه زنان روستایی عضو صندوق در حال اجرا است.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به اینکه شغل اغلب زنان منطقه در بسته بندی خرما است و دانش بومی دیرینه‌ای با بافت سبد با برگ نخل (پیش و پنگاش) در بین زنان روستایی منطقه حاکم است
این طرح می‌تواند در اشتعال‌زایی و توسعه دانش و مهارت فردی اعضای صندوق نقش مهمی را ایفا کند.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح رویکرد توان افزایی و تبدیل هر خانه روستایی به یک کارگاه تولیدی به منظور کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی و نیز تلاش برای مشارکت زنان روستایی در اجرای طرح‌های اشتغال‌زا، رونق اقتصادی و توسعه و تکمیل زنجیره ارزش یک محصول خاص و ارتقا تاب‌آوری جوامع محلی متناسب با ظرفیت هر منطقه است.

مرشدی تصریح کرد: این طرح با نقش آفرینی زنان عضو صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری به عنوان زنان کارآمد روستای سرآمد اجرا می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا