عمومی

دشمنی‌های امروز سنگ اندازی برای پیشرفت انقلاب است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد نورصالحی صبح یک شنبه در نطق پیش از دستور صد و بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک اعیاد ماه رجب و فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: در تقارنی مبارک، اعیاد رجب و شعبانیه با ایام بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مصادف شده است. این انقلاب پدیده الهی بود که جهان را به لرزه درآورد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ جهان بود، رخدادهای بعد از انقلاب در کشور ایران، منطقه و جهان حاکی از عظمت و الهی بودن این انقلاب است که آیندگان بیش از این زمان آثار و برکات آن را خواهند دید و در تاریخ جهان ثبت خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با گذشت چهل و پنج سال از پیروزی انقلاب اسلامی با فداکاری‌های مردم و جوانان عزیز این میهن دستاوردهای بزرگ شگرفت و عظیمی به دست آمده است از جمله در حوزه سلامت، اقتدار، آموزش عالی، امنیت، دانش‌های نوین، رفاه اجتماعی، ارتقا سطح زندگی، زیرساخت‌های عمرانی، ورزش، صنعت، معدن و منابع طبیعی، قانون گذاری و ده‌ها مورد از رخدادهای دیگری که از آثار و برکات انقلاب است.

وی تصریح کرد: در بیان اوج عظمت انقلاب همین بس که از فردای پیروزی انقلاب، دشمنان و کسانی که ایران را حیاط خلوت خود می‌دانستند بنای مقابله و محاصره و تحریم ما را گذاشتند و هرچه جلوتر آمدیم با روشن شدن آثار و برکات انقلاب، دشمنی‌ها و لجاجت‌های آن‌ها بیشتر شده است، به لطف خدا با تلاش همه مردم و ایثار آن‌ها اکنون حرفی از گزینه نظامی و مقابله با آن نیست، دشمنی‌ها امروز سنگ اندازی برای پیشرفت این انقلاب و الگو نشدن برای سایر ملت‌های محروم است اما می‌بینیم امروز مقاومت منطقه جز محاسبات قدرت‌های بزرگ قرار گرفته است.

نورصالحی با بیان اینکه امیدواریم این شجره طیبه روز به روز پربارتر باشد و آثار روشنی بخش آن را در ایران و جهان ببینیم، گفت: مسئولان کل نظام و ما در مدیریت شهری باید تلاش کنیم تا رفاه، رضایتمندی، ارتقا سطح زندگی و نشاط برای مردم رقم بخورد و دلبستگی آن‌ها به انقلاب بیشتر شود.

وی گفت: در همین رابطه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان اشاره می‌کنیم که اهمیت و ضرورت آن در پیشرفت نظام بر کسی پوشیده نیست. وظیفه همه ماست به عنوان یک ایرانی در انتخابات شرکت کنیم و با انتخاب اصلح، سبب رشد کشور را فراهم آوریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: امیدواریم این موفقیت‌ها ادامه داشته باشد تا اسباب شادی و نشاط مردم فراهم شود.

وی با اشاره به بررسی بودجه در کمیسیون‌های تخصصی گفت: از امروز بعد از جلسه علنی، بررسی پروژه‌های شاخص شهری و منطقه‌ای بررسی خواهد شد و امیدواریم به جمع بندی خوبی برسیم. امیدواریم برای جلسه دو هفته آینده که آخرین مهلت تصویب بودجه است، بتوانیم بودجه ۱۴۰۳ که جمع بندی از کمیسیون تلفیق است را در صحن علنی به تصویب برسانیم تا زمینه برنامه‌ریزی و فعالیت مثبت برای سال آینده از هم اکنون رقم بخورد.

دکمه بازگشت به بالا