عمومی

دانشنامه دفاع مقدس علمی ترین تولید محتوا در حوزه دفاع مقدس است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار محسن کریمی بعد از ظهر شنبه در نشست شورای عالی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: یکی از محورهای مهم شعار سال تولید است که باید در بخش‌های مختلف کشور محقق و مورد توجه جدی قرار گیرد و در حوزه دفاع مقدس باید تولید با جدیت در دستور کار باشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه تولید علم یکی از مؤلفه‌های مهم در حوزه دفاع مقدس است، گفت: دانشنامه دفاع مقدس علمی ترین تولید محتوا در حوزه دفاع مقدس محسوب می‌شود و از جهات مختلف هم برای نسل فعلی و هم برای آیندگان قابلیت استفاده و کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه تولید علم در حوزه دفاع مقدس منجر به گفتمان سازی و نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت جامعه خواهد شد، افزود: دانشنامه دفاع مقدس یک جهاد علمی و فرهنگی و گامی بلند در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است و می‌تواند فرهنگ دفاع مقدس در جامعه را نهادینه و به گفتمان عمومی تبدیل کند.

سردار کریمی، دانشنامه دفاع مقدس را یک کار فرهنگی و پژوهشی و پشتوانه‌ای راهبردی، فکری و معنوی برای نسل جدید و آیندگان دانست و گفت: تهیه این مهم علاوه بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس را از تحریف و فراموشی نجات می‌دهد موجب عملیاتی شدن این فرهنگ برای نسل جدید خواهد شد.

وی تأکید کرد: بهره مندی از گنج دفاع مقدس تنها از طریق نظریه پردازی و تولید علم امکان پذیر است و به برکت کنگره شهدای استان مرکزی و تهیه بیش از یک میلیون سند در حوزه دفاع مقدس زمینه برای هرگونه کار علمی و پژوهشی فراهم است و باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، افزود: یکی از ضرورت‌های مهم امروز در کشور الگوگیری از فرهنگ نجات بخش دفاع مقدس و انتقال این فرهنگ به نسل‌های آینده است و دانشنامه دفاع مقدس نقش مهمی در این مهم دارد.

وی یکی دیگر از محورهای تحقق تولید در حوزه دفاع مقدس را تولید محتوا و جدی گرفتن جهاد تبیین خواند و گفت: جهاد تبیین باید در همه فعالیت‌های فرهنگی مورد توجه باشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه محور فعالیت‌های گام دوم کنگره شهدای استان مرکزی تبیینی است، گفت: تبیین در کنار سایر رویکردهای کنگره انجام می‌شود و تولید محتوای اثربخش و تحقق جهاد تبیین در دستور کار است.

وی تأکید کرد: یکی از ضرورت‌هایی که باید مورد توجه کمیته‌های تخصصی دانشنامه دفاع مقدس باید ارتباط با مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مساجد است و اقدامات انجام شده باید در این مراکز به خوبی تبیین و تشریح شوند تا جامعه از حماسه‌های هویت ساز در دوران دفاع مقدس به خوبی آگاه شود.

دکمه بازگشت به بالا