عمومی

حقیقت وجودی قرآن نور مقدس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی عصر دوشنبه همزمان با روز شهادت مولی‌الموحدین علی (ع) در آئین چهارپایه خوانی در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: قرآن کتاب زندگی است که باید با آیه‌های آن زندگی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به فرازی از وصیت امیرالمومنین: «اللّه اللّه فی القرآن، فلا یسبقکم الی العمل به احد غیرکم.؛ شما را به خدا، شما را به خدا در قرآن، پس نگذارید دیگران، در عمل به آن، بر شما پیشی گیرند.» قرآن را یکی از سفارش‌های ایشان بیان و اظهار کرد: در فراز و نشیب‌های زندگی به قرآن کریم که کتاب هدایت است نیاز داریم.

وی با بیان آیه ۹:« إِنَّ هٰذَا القُرآنَ یَهدی لِلَّتی هِیَ أَقوَمُ….» و آیه ۸۲ «وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ» سوره اسرا تصریح کرد: قرآن کتاب شفاء است که پیام‌های محکم و استواری دارد.

صاحبقرانی با بیان اینکه حقیقت وجودی قرآن نور مقدس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است گفت: برای اینکه حرف و عمل مولای متقیان را بهتر بفهمیم باید به قرآن عمل کنیم و در این روز با قرآن ناطق امیرالمومنین تجدید پیمان کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه قرآن در خود قرآن به فرقان نامیده شده است افزود: قرآن به انسان قدرتی می‌دهد که اگر با او زندگی کند می‌تواند بین حق و باطل تشخیص بدهد؛ بلکه بالاتر از آن انسان می‌تواند آن قدر توانمند شود که حتی بین حق و شبهه تشخیص دهد.

وی تاکید کرد: ابن ملجم مرادی حافظ و قاری قرآن و دارای ظاهری مسلمان بود ولی چون با قرآن زندگی نمی‌کرد قاتل امیرالمومنین علی (ع) شد.

امام محور وحدت و اجتماع مؤمنان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از امام به عنوان محور وحدت و اجتماع مؤمنان یاد کرد و افزود: عمل به دستورات امام دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ هر زمانی شیعیان و محبان امیرالمومنین علی (ع) همدلانه و مومنانه هوادار هم بودند و به یکدیگر کمک کردند اتصال و ارتباط خود را حفظ و ایمان را در عالم محقق کردند و دشمنان عقب نشستند.

صاحبقرانی با تاکید بر اینکه اتصال و ارتباط مؤمنان با یکدیگر با محور ولایت شکل می‌گیرد اظهار کرد: در همین اجتماع امروز افرادی از مناطق مختلف با سلیقه‌ها، لهجه‌ها و افکار متفاوت حول محور ولایت ولی الله شکل گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه گره تأخیر ظهور در دست خودمان است افزود: همه باید دست به دست هم دهیم، دل‌ها را به هم وصل کنیم و نسبت به هم بی تفاوت نباشیم.

وی با بیان روایتی از امام باقر به فردی به نام سعید ابن حسن که فرمودند: «آیا اینگونه است که شما نزد برادران دینی بیایید و دست بر جیب او بکنید و هر چه نیاز دارید بردارید و او مانع نشود؟ سعید گفت ما چنین چیزی در بینمان وجود ندارد. حضرت فرمود پس چیزی از تشیع تحقق پیدا نکرده است. سعید گفت حال که چنین چیزی در جامعه ما نیست کار ما به هلاکت می‌کشد؟ حضرت فرمود نه. هنوز مردم به آن رشد عقلی نرسیده اند.» اظهار کرد: شیعیان و محبان و پیروان حضرت مهدی (عج) باید این گونه رفتار کنند و به دور از منفعت طلبی دلسوزانه به فکر همدیگر باشند و چیزی از یکدیگر دریغ نکنند.

دکمه بازگشت به بالا