عمومی

تلاش می‌کنم شرمنده نشوم – مجله خانواده

«می‌دانستم از فرصتی که در اختیارم قرار داده‌اند باید نهایت استفاده را ببرم و برای همین هرچه داشتم گذاشتم تا جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. می‌دانستم زمان به عقب برنمی‌گردد و هر کاری ‌می‌خواهم بکنم باید روی تشک انجام دهم و حسرت‌خوردن دیگر فایده ندارد. خوشحالم اتفاقی را که افتاد، همه به یاد دارند و امیدوارم ادامه‌دار باشد.»

به گزارش مجله خانواده، همشهری نوشت: امیرعلی آذرپیرا بعد از اینکه موفق شد در تورنمنت یاشاردوغو کایل اسنایدر، قهرمان جهان و المپیک را شکست دهد، در قرقیزستان هم سهمیه المپیک پاریس را کسب کرد تا ملی‌پوش ایران دربازی‌های المپیک پاریس۲۰۲۴ شود. او که ۲مدال طلای مسابقات امیدهای جهان را در کارنامه خود دارد، برای رویاسازی راهی پاریس می‌شود و می‌خواهد یکی از مدال‌های تیم ملی آزاد را بگیرد.

   در مسابقات جهانی۲۰۲۳ در وزن ۹۲کیلوگرم کشتی گرفتی و موفق نبودی. بعد از آن انتقادات زیادی نسبت به عملکردت شکل گرفت. از آن روزها برایمان بگو.
روزهای خیلی سختی بود و می‌توانم بگویم برایم مثل یک کابوس بود. شرایطی پیش آمد و به وزن ۹۲کیلوگرم آمدم ولی در مسابقات جهانی نتوانستم عملکرد قابل‌قبولی داشته باشم و یکی از تلخ‌ترین خاطراتم رقم خورد. در این مدت فقط صبر کردم و تمرکزم روی کار خودم بود تا نتیجه لازم را بگیرم. خدا را شکر اهدافی که در ذهنم بود تا اینجای کار محقق شده است. در این چند ماهی که تا المپیک مانده، باز هم باید تمرکزم روی کار خودم باشد.

   قبول داری که تورنمنت یاشاردوغو نقطه عطف تو بود و آنجا خودت را به‌عنوان یک مدعی تمام‌عیار مطرح کردی؟
کارم را از مسابقات کشوری آغاز کردم و آنجا توانستم به‌عنوان قهرمانی برسم. بعد از آن با نظر کادر فنی به ترکیه رفتم و در تورنمنت یاشاردوغو کشتی گرفتم که نتیجه خوبی کسب کردم و قهرمان شدم.

   با شکست کایل اسنایدر همه توجهات را به‌خود جلب کردی. از آن کشتی برایمان بگو.
در آن کشتی فقط سعی کردم تمرکزم روی کار خودم باشد و با اسم و رسم حریف کاری نداشته باشم. اسنایدر قهرمان بزرگی است که توانسته چندین مدال در مسابقات جهانی و المپیک کسب کند ولی هیچ‌کس شکست‌ناپذیر نیست. من هم با همین استدلال کشتی گرفتم و توانستم این قهرمان بزرگ را شکست دهم.

   سهمیه المپیک را در قرقیزستان گرفتی و توانستی به‌عنوان ملی‌پوش وزن ۹۷کیلوگرم خودت را معرفی کنی. سهمیه راحت‌ به‌دست آمد؟
می‌دانستم از فرصتی که در اختیارم قرار داده‌اند باید نهایت استفاده را ببرم و برای همین هرچه داشتم گذاشتم تا جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. می‌دانستم زمان به عقب برنمی‌گردد و هر کاری ‌می‌خواهم بکنم باید روی تشک انجام دهم و حسرت‌خوردن دیگر فایده ندارد. خوشحالم اتفاقی را که افتاد، همه به یاد دارند و امیدوارم ادامه‌دار باشد.

   کشتی با آرش یوشیدا کشتی‌گیر ایرانی-ژاپنی تیم ملی ژاپن را با اختلاف بردی ولی همان موقع گفته شد که از نظر بدنی کم آوردی. این نظر را قبول داری؟
اول باید بگویم یوشیدا کشتی‌گیر خوب و قدرتمندی است و من به همه رقبایم احترام می‌گذارم. در آن کشتی پایم پیچ خورد و از استراحت پزشکی استفاده کردم، شرایط بدی نداشتم ولی آمادگی صددرصدی هم نداشتم. قطعا باید با آمادگی بهتری در مسابقات المپیک حاضر شوم.

   شرایط اردو چطور است؟
همه امکانات در اردو برایمان مهیاست و کمپ تیم‌های ملی واقعا در ‌شأن تیم ملی کشتی ساخته شده است. چند مرحله اردو را پشت سر گذاشته‌ایم و قرار است اردو از ۲۴اردیبهشت ‌ماه در مازندران برگزار ‌شود. امیدوارم همه بچه‌ها نتیجه زحماتشان را بگیرند و باعث خوشحالی مردم شوند.

   حضورت را در المپیک چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
پیش‌بینی نمی‌کنم ولی قول می‌دهم تلاش کنم تا وقتی سوت پایان کشتی به صدا درآمد، شرمنده نباشم. مردم همه ورزشکاران کشورمان در المپیک را دعا کنند تا بتوانیم پرچم ایران را در المپیک پاریس به اهتزاز دربیاوریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا