عمومیکسب و کار برتر

بهترین راه حل ها برای کاهش خطای چشمی دزدگیر

سالانه در ایران بیشتر از 2 میلیون خودرو به سرقت می‌رود. مالکان خودرو نیز برای محافظت از اموال خود از ابزار امنیتی مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از پرفروش‌ترین وسیله‌های امنیتی خودرو، دزدگیر است که در انواع و اقسام تولید شده است. معمولا حساسیت دزدگیرها بسیار بالا است و به سرعت واکنش نشان داده و آژیر می‌کشند. به همین دلیل اکثر خریدران دزدگیرها به دنبال کم کردن حساسیت دزدگیر ماشین خود هستند. در این مقاله ابتدا به خوبی با دزدگیر خودرو آشنا می‌شویم و در ادامه به بررسی نحوه کم کردن حساسیت دزدگیر ماشین خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد دزدگیر خودرو چگونه است؟

زمانی که دزدگیر خودرو فعال است، هرگاه که سطح بدنه ماشین لمس یا ضربه‌ای به آن وارد شود، دزدگیر شروع به آژیر کشیدن خواهد کرد. این حساسیت به دلیل وجود یک سنسور کوچک یا چشمی روی صفحه برد دزدگیر است. این چشمی با دستگاه مرکزی دزدگیر در تماس است و بعد از تشخیص حرکت در محیط، فرمان اعلام خطر را صادر می‌کند. به اصطلاح به صدور این هشدار، فرمان رله می‌گویند.

هرچه کیفیت و ساخت دزدگیر بهتر باشد، قدرت تشخیص و عملکرد این لنز نیز بهتر و دقیق‌تر خواهد بود. اما به‌طورکلی دزدگیرها تونایی ایجاد امنیت ماشین را به بهترین نحو ندارند. سارقین از سرعت بالایی برخوردر بوده و در کمترین زمان ممکن به درون ماشین دسترسی پیدا می‌کنند و دزدگیر را از کار خواهند انداخت. به همین دلیل بهترین روش استفاده از ردیاب خودرو است. امروزه حوزه کارایی جی‌پی‌اس خودروها بسیار وسیع شده است و حتی می‌توان با کمک از سالمندان و کودکان نیز محافظت کرد.

كم كردن حساسيت دزدگير ماشین؛ با تنظیمات چشمی دزدگیر

آژیرهای بی مورد و مزاحم یکی از دردسرهای دزدگیر خودرو است که افراد بسیاری را به فکر کم کردن حساسیت دزدگیر ماشین می‌اندازد. برای اینکه بتوان حساسیت بیش از اندازه دزدگیر را کاهش داد، باید چشمی دزدگیر را مجدد تنظیم کرد. چشمی دزدگیر یک نوع سنسور تشخیص حرکت است که درون آن جامپر یا پین‌هایی وجود دارد. برای کم کردن حسایت دزدگیر ماشین باید تنطیمات برد چشمی،LED یا نمایشگر چشمی و جامپر چشمی را با دقت انجام داد.

اولین گام کم کردن حساسیت دزدگیر ماشین؛ تنظیم برد چشمی

در این بخش باید زاویه دید و ارتفاع چشمی دزدگیر را با دقت تنظیم کرد. ابتدا پیچ کنار برد چشمی را باز کنید تا به لنز دسترسی داشته باشید. سپس با دقت و ظرافت لنز را بالا یا پایین برده و با توجه به محل نصب آن تنظیم نمایید. منظور این است که بهترین زاویه دید را برای چشمی دزدگیر انتخاب کنید. داخل قاب کناری چشمی نیز یک عدد حک شده که می‌تواند معیار خوبی برای تشخیص بهترین زاویه باشد.

این اولین گام کم کردن حساسیت بی‌مورد دزدگیر خودرو است. متاسفانه درصد خطا دزدگیر بسیار بالا است و کم کردن حساسیت آن نیز ممکن است روی عملکرد صحیح آن تاثیر بگذارد. بهترین کار برای حفظ امنیت خودرو خرید است. ردیاب خودرو با کمترین زمان روی ماشین نصب می‌شود و عملکرد بسیار بهتری از دزدگیر ماشین دارد. ردیاب‌ها یک سیستم یکپارچه داشته و نصب و تنظیم آن‌ها فقط یکبار توسط فرد متخصص انجام می‌شود. بعد از آن برای مدت طولانی بدون هیچ دردسری کارایی خواهند داشت. جهت قیمت انواع دوربین لامپی چرخشی از فروشگاه ما کلیک کنید

تنظیم نمایشگر یا LED چشمی دزدگیر برای کم کردن درصد خطا

انجام این مرحله بسیار ساده است. چراغ ال ای دی معمولا به رنگ سبز یا قرمز بوده و برای تنظیم مجدد آن کافی است یکبار خاموش و روشن شود. یک پین روی برد با نام LED Off یا LED On وجود دارد که جهت خاموش و روشن کردن ال ای دی از آن استفاده می‌شود. هرچند اجرا این مرحله بسیار ساده به‌نظر می‌رسد، ولی در بسیاری از مواقع روی عملکرد و حساسیت سنسور دزدگیر تاثیرگذار است. این یکی از نکات ضعف دزدگیرها بوده که به‌سادگی دچار چنین اختلالاتی می‌شوند.

تعمیر چشمی دزدگیر ماشین | تعویض باتری چشمی دزدگیر | تنظیم چشمی دزدگیر ماشین

تنظیم جامپر یا میزان حساسیت چشمی؛ مهم‌ترین گام برای تنظیم دزدگیر

مهم‎ترین بخش تنظیمات چشمی دزدگیر، مربوط به تنظیم جامپر آن است. با تغییر حالت پین‌های پالس می‌توان از بروز آلارم‌های بی مورد جلوگیری کرد و نوع تحریک را به تک پالس یا دو یا سه پالس تغییر داد. هرچند بهتر است تا حد مقدور از تظیمات جامپر صرف نظر کرده و آن را در حالت پیش فرض باقی بگذارید.

حساسیت دزدگیرها فقط مربوط به سنسور آن‌ها نمی‌شود. به‌طور کلی سیستم طراحی دزدگیرها به گونه‌ای است که دائم دچار خطا و آژیرهای مزاحم می‌شوند. حتی زمانی‌که حساسیت دزدگیر را کم می‌کنید، امکان خطا به راحتی وجود دارد. برای مثال برخورد توپ بازی بچه‌ها به خودرو یا پریدن گربه روی ماشین یک ضربه تقریبا محکم تلقی می‌شود و دزدگیر به صدا در خواهد آمد. این چنین اعلام‌خطریی کاملا بی‌مورد است و فقط برای شما مزاحمت ایجاد می‌‌کند. بنابراین بهتر است با انتخاب یک ردیاب ماشین مجهز به خیال خودتان را از بابت امنیت خودرو راحت کنید. این نوع از ردیاب‌ها اجازه می‌دهند به‌طور لحظه‌ای موقعیت ماشین را رصد کنید و به صدا درون خودرو نیز دسترسی داشته باشید.

آژیر کشیدن دزدگیر ماشین؛ رایج‌ترین مشکلات دزدگیر خودرو

آژیرهای ناگهانی و بی دلیل در کنار اختلال در عملکرد ریموت دزدگیر از شایع‌ترین مشکلات دزدگیرها هستند. عدم نصب صحیح دزدگیر و جای نامناسب آن یکی مهم‌ترین دلایل علت آژیر کشیدن دزدگیر خودرو است. زمانی‌که در محدوده چشمی دزدگیر یکی از ادوات یا قسمتی از بدنه ماشین مزاحمت ایجاد کند، به‌طور دائم و با کوچک‌ترین لمسی آلارم به صدا در خواهد آمد.

اتصالات نادرست و بدون دقت هم می‌تواند به سادگی دزدگیر را دچار اختلال کند. اگر اتصالات دزدگیر خودرو نامناسب باشد، امکان آژیر کشیدن دزدگیر در حضور سرنشینان نیز وجود دارد. از دلایل دیگر آلارم مزاحم دزدگیر، ایرادات سخت‌افزاری یا نرم‌افزار در دزدگیرهای پیشرفته‌تر است.

خرید و آشنایی با دزدگیر ماهواره‌ای و انواع ردیاب ماشین در جی پی اس خودرو

در این مقاله با رایج‌ترین مشکلات دزدگیر خودرو و به‌خصوص حساسیت بیش از اندازه آن آشنا شدیم. بهترین روش کم کردن حساسیت دزدگیر ماشین را برای شما توضیح دادیم تا از دست آژیرهای ناگهانی و بی‌مورد دزدگیر خودرو خلاص شوید. دزدگیرها از ابزارهای امنیتی پرفروشی هستند که به تنهایی نمی‌توانند امنیت ماشین را تامین کنند. خرید ردیاب خودرو و نصب آن در کنار دزدگیر یا حتی به تنهای، بهترین راهکار افزایش امنیت ماشین خواهد بود.

 

دکمه بازگشت به بالا