عمومیکسب و کار برتر

بهترین برند میز اسنوکر

برای انتخاب یک میز اسنوکر با کیفیت و مناسب بودجه ی ما باید چه عواملی را در نظر بگیریم؟ چرا قیمت های متفاوتی برای میز های اسنوکر وجود دارد؟ مشخصات ظاهری میز های اسنوکر چیست و خیلی از موارد دیگر که می خواهیم در این محتوا به همه ی آنها پاسخ دهیم. پس با ما تا انتهای صفحه همراه باشید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت میز اسنوکر استاندارد

این میز، بدلیل سایز بزرگی که دارد، معمولا از میز بیلیارد گرانتر است. با این حال ویژگی های مختلفی می تواند در قیمت این محصول تاثیر مستقیم داشته باشد.
برخی از این موارد شامل:

 1. برند
 2. نوع سنگ
 3. مدل باند
 4. جنس چوب پایه و بدنه
 5. رنگ
 6. اقلام استفاده شده در ساخت مانند: ماهوت، پاکت، لاستیک باند و …
 7. لوازم جانبی همراه
 8. ضمانت نامه
 9. و . . .

فضای در نظر گرفته شده برای نصب میز اسنوکر

برای نصب این میز  استاندارد یا به اصطلاح ۱۲ فوت که دارای ابعاد 3.65 در 1.86 متر است نیاز به اتاقی با حداقل سایز 6.70 در 4.90 متر دارید، توجه کنید که این فضا مناسب ایستادن و ضربه زدن بوده، برای قرار دادن میز یا صندلی و… باید فضای بیشتری در نظر بگیرید تا بعد از نصب میز دچار مشکل نشوید. زیرا جابجایی میز بعد از نصب کار وقت گیر و دشواری است و باعث افزایش هزینه های جانبی شما می شود.

نکته مهم : توجه داشته باشید که ابعاد این محصول، 12 فوت از لبه های بیرونی محاسبه می شود.

مشخصات ظاهری میز اسنوکر

در نگاه کلی، این محصول شبیه به میز بیلیارد است، اما این دو در جزییات بسیار متفاوتند. ارتفاع آن به صورت استاندارد ۸۵ الی ۸۶ سانتی متر بوده و حدودا وزنی … دارد. یک میز اسنوکر دارای ۸ پایه در کناره ها است که وظیفه تحمل وزن میز و تراز نگه داشتن آن را دارد، جنس پایه و بدنه این محصول از چوب تشکیل شده است.

شش عدد پاکت در گوشه های میز قرار گرفته که به چهار پاکت گوشه ی میز کرنر(corner) و دوعدد پاکت وسطی را میدل(middle) می گویند. برای نگهداری توپ ها در پاکتهای این میز از چرم، تور و ریل استفاده می شود.

مشخصات سنگ میز اسنوکر

به طور کلی میز های اسنوکر به صورت قطعات ۱ تا ۱۵۰ سانتی متری ارائه می شوند، بزرگترین و سنگین ترین متریال این مدل میز سنگ های آن بوده، تعداد سنگ های میز آن، ۵ عدد است که در محل نصب کنار یکدیگر قرار گرفته و به هم چسبانده می شود.

وزن هر یک از سنگ های این مدل میز ها حدودا ۱۵۰ کیلوگرم و ضخامت آنها ۴ الی ۵ سانتی متر است. به سنگ های این محصول، سنگ اسلیت می گویند. سنگ ها در سطح میز موازی با سطح افق قرار گرفته و روی آنها را با ماهوت (پارچه سبز رنگ) می پوشانند.

پارچه روی میز اسنوکر

همانطور که میدانید سطح میز بازی، از پارچه است. این پارچه “ماهوت” نام دارد که بر خلاف پارچه های میز پاکت بیلیارد (میز ایتبال) داری خواب است. توجه فرمایید هرچه میزان پشم بکار رفته در ماهوت بیشتر و ضخامت کمتر با تراکم بالا باشد پارچه مرغوب تر است، پس قاعدتا قیمت بالاتری دارد.

باند های میز اسنوکر

کناره های محوطه بازی باند ها قرار دارند. باند زمین بازی را مشخص می کند، جنس آن ها از لاستیک است که شکل و فرم مخصوصی دارند و روی آنها را با ماهوت می پوشانند. ممکن است هنگام خرید نام باند استیل بلاک را بشنوید، این نوع باند ها بر روی ورق استیل قرار می گیرند و در کیفیت بازی حرفه ای بسیار تاثیر گذارند. میز هایی نظیر ویراکا ام وان، استار، شندر و چند برند که تولید میزهای حرفه ای و مسابقاتی را بر عهده دارند از این نوع باند استفاده می کنند.

باند ضد خط

این نوع باند برای جلوگیری از خط و خش افتادن و همچنین جلوگیری از آسیب ظاهری در طولانی مدت است. میز های ضد خش معمولا قیمت بالاتری دارند.

مقدار نور مناسب برای میز اسنوکر

اسنوکر ورزش میلیمترهاست، برای دید کافی و همچنین لذت بردن از آن باید نور مناسبی نیز داشته باشیم. دقت فرمایید نور کم در طولانی مدت باعث سر درد بازیکنان می شود. یک میز اسنوکر استاندارد ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ لوکس(lux) روشنایی نیاز دارد.

 1. لوستر میز معمولا به همراه میز فروخته می شود، همچنین میتوانید بصورت جداگانه این محصول را تهیه کنید.
 2. توجه کنید نور میز باید از نوع فلورسنت و بصورت نرم یا یک دست در سطح میز پخش شود.
  حداقل ارتفاع لوستر میز با سطح بازی ۸۰ الی ۸۵ سانتی متر است
 3.  لوسترها در دو نوع شعله ای و فلت عرضه می شوند، اغلب میزهای حرفه ای از لوستر فلت استفاده می کنند تا نور به میزان یکسان در سطح میز پخش شود و در زیر توپ ها یا باند ها سایه ایجاد نشود.

توپ بازی اسنوکر

توپ ها در کیفیت بازی نقش زیادی ایفا می کنند، متریال و وزن یکپارچه آنها در سطح حرفه ای بسیار حائز اهمیت بوده پس سعی کنید در هنگام خرید توپ اسنوکر به برند و استاندارد بودن آن توجه کنید، درغیر این صورت پس از مدتی مجبور به تعویض شده و همین برای شما هزینه اضافی به دنبال دارد.

جنس توپ اسنوکر و بیلیارد تشکیل شده فنولیک رزین و چند متریال دیگر بوده، توپ اسنوکر نسبت به توپ بیلیارد سبکتر و کوچکتر است.

اسنوکر دارای ۲۲ توپ است

 1. پانزده توپ قرمز
 2. شش توپ (زرد،سبز،قهوه ای،ابی،صورتی،مشکی)
 3. یک توپ سفید ( کیوبال ) که برای ضربه زدن استفاده میشود تشکیل شده است.
 4. بهترین و با کیفیت ترین برند توپ اسنوکر ارامیث محصول کشور بلژیک است.

چوب میز اسنوکر

اقلام همراه میز اسنوکر

تابلو امتیاز(اسکور)

همانطور که میدانید برنده بازی اسنوکر بازیکنی است که بتواند امتیاز بیشتری در هر فریم کسب کند، پس تابلو امتیاز یکی از اقلام مهم همراه این محصول است که به دو صورت دیجیتال یا آنالوگ عرضه میشود.

میز های حرفه ای از اسکور یا تابلو امتیاز دیجیتال استفاده می کنند که دارای کنترل برای سهولت امتیاز دهی استفاده می شود و حتی قابلیت ریکاوری امتیازات گذشته را دارند.

چوب بازی

معمولا 2 یا 4 عدد چوب همراه میز فروخته میشود، اما تعداد و مارک چوب بازی همراه میز اسنوکر بستگی به فروشنده دارد.

گچ

برای استفاده قبل از ضربه زدن برای ایجاد اصطحکاک بین سرچوب و کیوبال

ماهوت

کیفیت پارچه ارائه شده همراه با میز سفارشی شما، میتواند قیمت میز بیلیارد ،آن را افزایش یا کاهش دهد.

رست

با توجه به طول زیاد میز برای ضربات راه دور نیاز به وسیله ای است که چوب بر روی آن قرار گیرد، رست ها در چند اشکال و مختلف برای استفاده های مختلف در بازار موجود هستند. بطور استاندارد همراه میز اسنوکر 2عدد رست کوتاه، یکعدد چوب رست و چوب بازی بلند ارسال میشود

برای چیدمان پانزده توپ قرمز استفاده میشود که میتواند چوبی یا پلاستیکی باشد.

بهترین میز اسنوکر جهان | قیمت میز اسنوکر استار | قیمت میز اسنوکر ایرانی

سینی توپ

برای نگهداری توپ ها پس از بازی، ساخته شده از پلاستیک در دو رنگ مشکی و سفید

برس مخصوص میز

برای تمیز کردن ماهوت در سایزهای مختلف

اتو

مورد استفاده قبل از شروع بازی، عملکردی شبیه به اتو خانگی لباس دارد، کف آن فلزی بوده و برای خواب پارچه استفاده میشود، عمدتا مورد نیاز حرفه ای ها است.

کاور میز

برای محافظت از ماهوت و جلوگیری از خاک گرفتن میز

نگهداری از میز اسنوکر

محل مناسبی را برای نصب این نوع میز ها انتخاب کرده، سعی کنید در مکانی که رطوبت کمتری وجود دارد اقدام به نصب کنید زیرا این مهم در مدت زمان نه چندان زیادی به ماهوت و باند میز آسیب می رساند. دمای محیط بین ۲۲ تا ۲۸ درجه باشد.

برای طول عمر بیشتر ماهوت و نگهداری از آن سعی کنید هر هفته یا دو هفته یکبار میز را با جارو برقی تمیز کنید. چند روز یکبار با برس ماهوت را به سمت خواب آن تمیز کنید. هفته ای یکبار توپ ها را با حوله تمیز کنید.
روی میز ننشینید و به آن تکیه ندهید اینکار باعث برهم خوردن تراز می شود. نوشیدنی و … روی میز نگذارید.

نکاتی کوتاه در مورد ظاهر این محصول

 1. اسپات، به نقطه هایی روی ماهوت گفته می شود و برای جاگذاری توپ های رنگی استفاده می شود.
 2. باک، محوطه بالای میز که با خط مشخص می شود
 3. پایه رگلاژ، برای تراز کردن پایه ها در یک ارتفاع استفاده می شوند. پایه رگلاژ عموما برای مکان هایی استفاده دارد که سطح زمین یکدست و تراز نیست. محل قرارگیری آنها زیر هر پایه میز است تا فرد به راحتی بتواند در سطوح با شیب کم هم، آن میز را به صورت تراز شده داشته باشد.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه داشتید، می توانید برای مشاوره و یا خرید این محصول، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان کالای مورد نظر خود را با ضمانت اصالت تحویل بگیرید.

جابجایی و‌ مراحل نصب میز اسنوکر

بعد از انتخاب برند و خرید یک میز اسنوکر، پروسه بارگیری، مونتاژ قطعات و نصب یکی از حساس ترین مراحل است. شاید بدانید که میز ها اغلب به صورت چند تکه به محل ارسال می شوند و همانطور که گفته شد بزرگترین قطعه یک میز اسنوکر کمتر از دو متر طول و ۸۰ سانتی متر عرض دارد که سهولت و جابجایی آن را ساده می کند.

سنگین ترین قطعات میز اسنوکر سنگ های آن بوده که هر میز ۵ عدد دارد. سنگ مهمترین و حساس ترین جز از یک میز است، بهتر است برای جابجایی آن حداقل 4 نفر کمک کنند تا سنگ ها دچار ضربه و خط نشوند. زیرا بخش عمده ای از کیفیت بازی بستگی به سنگ دارد.

یک میز اسنوکر بین یک تن و صد و پنجاه کیلوگرم تا یک تن و چهار صد کیلوگرم وزن دارد. هر سنگ میز اسنوکر تقریبا 166 کیلوگرم و مجموع پنج عدد سنگ ۸۳۰ کیلوگرم است که عمده وزن میز را به خود اختصاص دادند، ما بقی وزن میز را شاسی و دیگر قطعات تشکیل می دهند.

تمامی قطعات به استثنای سنگ ها در کارتون و بصورت پک شده به محل ارسال می شوند. مثلا هشت عدد پایه هر کدام در یک بسته بندی، چوب های بدنه میز در بسته بندی جدا گانه، شش عدد باند در کارتن مناسب و ما بقی قطعات به همین شکل.

بعد از انتقال قطعات به محل نصب، اول پایه ها سپس چوب های شاسی و بنده میز نصب شده و شاسی را تراز میکنند. سپس سنگ ها را که هر کدام شماره گذاری شده اند و محل قرار گیریشان مشخص است روی شاسی قرار می دهند و یکبار دیگر تراز دقیق تری انجام می دهند. بعد از این مرحله درز بین سنگ ها را با بتونه پوشانده و تا خشک شدن آن به نصب پایه های رست و دیگر قطعات می پردازند.

مرحله بعدی کشیدن ماهوت یا همان پارچه سبز رنگ است که توسط نصاب انجام می شود و در ادامه باندها و پاکت ها نصب می شوند. آخرین مرحله نیز علامت گذاری میز و مشخص کردن جای توپ ها است. لوستر میز نیز یا در حین نصب یا در آخر نصب می شود. توجه کنید این مراحگروه ضرابی

گروه ضرابی
واردکننده میزهای اسنوکر وبیلیارد ایت بال جهت مصارف خانگی و ویلایی و باشگاهی

اسنوکر مدل 106

اسنوکر مدل ۱۰۶ بژ متالیک باند استیل بلاک لاستیک باند نورتن رابر انگلیسی پارچه استراچان ۶۸۱۱ انگلیسی سنگ اسلیت ایتالیایی توپ آرامیث تورنمنت بلژیکی با ۲ چوب بازی ۱ چوب بازی بلند رست ۳ عدد رست بلند و کوتاه مثلث لوزی چراغ تابلو امتیاز دیجیتالی

ایت بال مدل ۱۳۶ استار سیستم پاکتی نورد استفاده مسابقات تورنمنت با لوازم مذکور میز ۱۳۸ قیمت ۴۳ میلیون پارچه ایوان سیمونیس بلژیک رنگ ماها گونی

ایت بال لاکچری استار مدل ۱۳۸ مورد استفاده مسابقات ورد کاپ ۲۰۱۸ مجهز به سیستم توپ جمع کن شاسی جدید ترکیبی جوب وفلزرنگ بدنه بژ متالیک پایه پوست پیازی با لوازم کامل شامل چراغ توپ ۲ چوب بازی چوب رست کاور حاچوبی مثلث برس نظافت گچ پارچه از برند ایوان سیمونیس بلژیک توپ آرامیث تورنمنت tv بلژیک

 

دکمه بازگشت به بالا