عمومی

بازدید معاون رئیس‌جمهور از خدمت‌رسانی به زائران در مشهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، همزمان با ۲۸ صفر مصادف با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین در آستانه شهادت امام رضا (ع) معاون رئیس‌جمهور به همراه استاندار خراسان رضوی و فرماندار مشهد از روند خدمت رسانی به زائران در عرصه میدان شهدا بازدید کرد.

محسن منصوری، از صبح روز گذشته چهارشنبه ۲۲ شهریورماه وارد شهر مشهد شده و با حضور در جاده‌های منتهی به مشهد به امور خدمت‌رسانی و رفع نیازهای زائران پیاده در روزهای پایانی ماه صفر رسیدگی کرد.

۱۲۵ نوجوان در پویش قرار نوجوانی

وی همچنین امروز از پویش ” قرار نوجوانی” در عرصه میدان شهدای مشهد بازدید کرد؛ پویشی که به واسطه آن از ظرفیت نوجوانان در خدمت رسانی داوطلبانه در دهه پایانی صفر و تقویت فرهنگ میزبانی، کمک گرفته شده است و با همکاری اداره هماهنگی مناسبت‌ها وآموزش شهروندی ۱۲۵ نوجوان باشگاه مانا که داوطلب ارائه خدمت در حوزه‌های تنظیف و رفت و روب، جمع آوری پسماندهای خشک، نگهداری و آبیاری گیاهان و خدمات ایمنی و آتش نشانی بودند، طی جلساتی آموزش‌های لازم را کسب و برای خدمت به زائران تجهیز شدند.

نانواهای «حاج قاسم» از روزهای جبهه تا نوکری زائران امام رضا (ع)

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین از گردان زنان نانوای کرمای هم بازدید کرد.

گردانی از زنان کرمانی که حاج قاسم سلیمانی نام آنان را گردان نانواها گذاشته است و در سال‌های دفاع مقدس برای رزمنده‌ها نان می‌پختند امروز با فرزندانشان برای زائران پیاده امام رضا (علیه‌السلام) نان می‌پزند.

بانوان گردان نانواها که در زمان دفاع مقدس در پشت جبهه برای رزمنده‌ها نان می‌پختند امروز نیز آمده اند تا به زائران امام رضا (ع) که از راه دور و نزدیک خود را به بارگاه مطهر رضوی رسانده اند تا در سالروز شهادت امام هشتم (ع) در بهشت مشهد باشند خدمت رسانی کنند و نانی گرم به دست زائران غریب الغربا برسانند.

برپایی مواکب خدمت رسان در دهه آخر صفر در عرصه میدان شهدا

مواکب خدمت رسانی به زائران دهه آخر صفر در عرصه میدان شهدا در قالب موکب‌های خیاطی، حسینیه کودک، واکس، پذیرایی و… آماده خدمت رسانی به زائران هستند. این موکب‌ها از دهه آخر صفر مستقر هستند و بعضی از این مواکب در سه روز آخر صفر تا روزی ۵۰ هزار غذا در ۳ وعده بین زائران امام رضا (ع) توزیع می‌کنند.

محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی و محسن داوری، فرماندار مشهد مقدس از جمعیت خدمتگزاران و موکب دختران نجمه آستان قدس رضوی نیز بازدید کردند.

برنامه حسینیه ایران در عرصه میدان شهدا مشهد

معاون رئیس جمهور همچنین از برنامه حسینیه ایران بازدید کرد؛ این حسینیه به مدت پنج روز و به مناسبت رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در حال برگزاری است. این حسینیه شامل برنامه‌های مختلفی از جمله تعزیه خوانی، سوگواره سرود، تقدیر از پیر غلامان تعزیه و مداحی می‌شود. تشکل‌های مذهبی مشهد و سایر استان‌ها در قالب مواکب پذیرایی در حسینیه ایران حضور دارند و خدماتی از جمله تعمیر موبایل، غرفه کودک، کفاشی و..به زائرین که از عرصه میدان شهدا عازم حرم رضوی هستند ارائه می‌دهند.در طرح حسینیه ایران با همکاری شهرداری و مشارکت آستان قدس رضوی در طبقه منهای یک عرصه میدان شهدا به زائرین امام رضا (ع) اسکان نیز داده می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا