عمومی

انهدام ۲ باند بزرگ جعل اسناد دولتی در کرمانشاه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین سردار مهدی حاجیان صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اطلاع مأموران پلیس آگاهی و پلیس فتا از فعالیت باندهای سازمان یافته در زمینه جعل اسناد هویتی و مدارک شناسایی در کرمانشاه، رسیدگی فوری به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران با انجام کارهای اطلاعاتی و تحقیقات شبانه روزی خود موفق به شناسایی ۲ باند سازمان یافته در رابطه با جعل اسناد دولتی شده و طی عملیات‌هایی منجسم و مقتدرانه ۱۴ عضو آنها دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه اعضای باند بیش از ۳ هزار سند و مدرک جعل شده و اوراق هویتی جعلی که به گفته متهمان برای برخی از آنها تا مبلغ ۱۹۰ میلیون ریال هم وجه دریافت شده بود، کشف شد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت اعضای باندهای متلاشی شده حتی به خارج از استان کرمانشاه هم کشیده شده بود و از استان‌های دیگر نیز سفارش دریافت کرده بودند.

وی یادآوری کرد: با اقدام به موقع مأموران پلیس آگاهی و فتا در شناسایی و دستگیری اعضای باند جعل اسناد دولتی، مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال نیز در حساب بانکی آنها مسدود شده است.

سردار حاجیان در پایان با اشاره به شناسایی و مسدود شدن بیش از ۱۰۰ گروه در فضای مجازی که متعلق به باندهای سازمان یافته جعل اسناد و مدارم دولتی و اوراق شناسایی می‌باشد، از مسدود شدن آنها خبر داد و گفت: افرادی هم که متقاضی اسناد جعلی هستند تحت تعقیب قرار دارند چرا که استفاده از آنها جرم بوده و قطعاً با این افراد نیز برخورد می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا