آیا از سند اجاره ای برای آزادی زندانی میتوان استفاده کرد؟

بسیاری از افراد در سنین ۱۸ ۱۹ ۲۰ سالگی کارهایی که دور از تعقل و از روی احساسات و هیجانات جوانی و ناپختگی است انجام می دهند که با هنجارهای اجتماعی سنخیت ندارد، و باعث ضرر و آسیب به شخص یا آسیبهای اجتماعی به دنبال دارد که در قانون از عنوان جرم، نسبت به آن یاد می شود، البته این مسائل فقط به سنین نوجوانی و جوانی خلاصه نمی شود و ممکن است هر شخصی بنا به دلایلی عمداً یا سهواً دچار اشتباهی شود که خود را مقابل قانون ببیند. بهرحال آنها دستگیر می شوند ولی آیا اتهامات آنها رفع می شود؟
در سراسر کشور زندانها اغلب افرادی با نیازهای سلامت روان و رفتار بیشتری را در خود جای می دهند تا مراکز روانشناسی دولتی

آمار

طبق آمار رسمی قوه قضاییه اکثرا پرونده های سرقت و مواد مخدر دارای بیشترین ارقام طی چند سال اخیر می باشد، بیش از ۸۵۰ هزار پرونده سرقت در سال ۱۴۰۱ به ثبت رسیده است که تنها حدوداً ۳۰۰ هزار نفر آنها دستگیر شده اند، فی الحال اگر بخواهیم ریشه های این بزه کاری را مورد کنکاش قرار دهیم شاید ماهها کار کارشناسی را بطلبد.
اما در این بین و در میان هزاران شخصی که عاقلانه و عامدانه باعث هنجار شکنی شده و متهم و محکوم می شوند، کسانی هستند که مورد اتهام قرار می گیرند ولی با طی روند تحقیقات مقدماتی و مراحل دادرسی تبرئه شده و آزاد می شوند، اما شخصی که به جرمی متهم شده است با کسی که اتهام انتصابی وی محرز شده و محکوم شده است تفاوت بسیاری دارد. چرا که؛
متهم هنوز مجرم نیست و باید مراحل قانونی و بازپرسی وی به سرانجام برسد و در صورت احراز و صدور حکم مبنی بر محکومیت، وی مجرم شناخته می شود.

حقوق جزاء

در درجه اول اشخاصی که متهم یا محکوم به ارتکاب جرم هستند مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار می دهد و سیستم بسیار پیچیده ای از قوانین و قاعده هایی است که کارهای مجرمانه و بزه را مورد بررسی و تعریف می کند. و نحوه و میزان مجازات را تعریف و تعیین می کند. و روالی از دستگیری، تحقیقات مقدماتی تا دادگاه، صدور حکم و اجرای احکام، تا آزادی مشروط را شامل می شود.

عواقب

متاسفانه اتهام یا محکومیت به هر شکل و میزانی شرایط زندگی و هویت و آینده و ثبات خانواده هر شخصی را تحت الشعاع قرار می دهد. سابقه کیفری نه تنها در آینده شغلی و تحصیلی حتی به لحاظ اجتماعی نیز فرد را دچار انزوا و بروز مشکلات خاصی می کند.
ثبات خانواده ای که پدر یا همسر یا حتی فرزند آن خانواده در حبس به سر می برد، مساله ای بس قابل تامل است.

بنابراین:

توصیه می شود وقتی با اتهامی روبرو شدید قبل از هر تصمیمی و هر عملی حتماً با یک وکیل و مشاور مجرب و متخصص مشورت کنید تا بتوانید از حقوق خود به نحو احسن دفاع کنید.

وثیقه

در مرحله مقدماتی مقام قضایی در جهت پیشبرد پرونده و برای اینکه به متهم دسترسی داشته باشد مجبور است متهم را بازداشت کند، ولی طبق ماده ۲۱۷ قانون آیین دادرسی کیفری با تامین قرار مناسب می تواند موجبات آزادی موقت متهم را موجب شود.
هر چه قدر خطر فرار متهم یا امنیت عمومی، با توجه به اتهام انتصابی بیشتر مورد تردید و توجه باشد؛ احتمالا وثیقه بیشتری تعیین می شود.

وثیقه که یکی از شدیدترین انواع تامین قرار است می تواند پول یا سند ششدانگ باشد تا قبل از محاکمه متهم بتواند با تودیع آن به دادسرا از آزادی موقت بهره مند شود. و راهی زندان نشود.
هر چند اگر در ایام بازداشت نیز بتواند وثیقه مناسبی با جلب نظر مقام قضایی ارائه کند آزاد خواهد شد.
همه ما در فیلم ها شاهد ارائه وثیقه به دادگاه بوده ایم؛ دوست یا بستگانی طی تماس می پرسد: مرا از زندان آزاد می کنی؟ شاید ساده به نظر برسد، وثیقه را تحویل دادگاه دادیم تا متهم بتواند به خانه برگردد.اما آیا واقعا به این سادگی است؟ وثیقه در دنیای واقعی چگونه است؟ شرایط و کیفیت تودیع وثیقه و عواقب آن چیست؟

آگهی سند اجاره ای | سند اجاره ای ارزان | سند اجاره ای برای زندانی در تهران

تعریف اجاره سند به زبان ساده

در بعضی اوقات به دلیل عدم دسترسی اشخاص به پول نقد یا سندی که مورد قبول مقام قضایی باشد و همچنین دارای ویژگی و شرایط لازم باشد میسر نیست، یا شاید، به لحاظ آبرو داری بین دوستان و بستگان نتوان از آنها کمک گرفت و بهترین راه کار، اجاره سند متصور خواهد بود. ولی این آغاز ماجراست.
در بین ده ها پیشنهاد یا موسسات معتبر و غیر معتبر پیدا کردن شخص یا شرکت و موسسه ای که بتواند به شکل صحیح و کارشناسانه در مسیر تودیع وثیقه به کمک ما بیاید خود مساله ای قابل بحث است.
اجاره سند به شکل اصولی و با طی روند قانونی هر چند پروسه و مراحل پیچیده ای ندارد و شاید به ارائه اجاره سند با مناسبترین قیمت در کمترین زمان ممکن بدون پیش پرداخت با نظارت وکیل پایه یک دادگستری. معمولا شنیده ایم که سند می تواند به عنوان ضامن آزادی مشروط زندانی یا بازداشت شده باشد. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد نحوه اجاره سند بیان کنیم.
، سند مالکیت یک ملک است. که برخی از افراد اسناد خود را برای مقاصد مختلف اجاره می دهند. به این ترتیب هم صاحب سند سود دریافت می کند و هم شخصی که سند را اجاره کرده و باید طبق قرارداد مبلغی را به صاحب سند بپردازد.
موضوعاتی که می توان از اجاره سند بهره برد بستگی به مشکلی دارد که اشخاص درگیر آن هستند، و برای مثال ممکن است برای امور زیر مورد استفاده قرار گیرد.

  • تضمین آزادی موقت زندانی
  • برای گرفتن مرخصی کوتاه مدت برای یک زندانی
  • برای تعهد در گمرک
  • و ارائه مدارک برای افراد ممنوع الخروج و…
  • در تمامی موارد ذکر شده در صورت نداشتن سند شخص مجبور به یافتن اجاره سند می شود. تا بتواند مشکلش را حل کند.

اجاره سند و وثیقه

زمانی که شخص باید برای ضمانت وثیقه ارائه کند و می تواند سندی را ارائه نماید. اما اگر شخصی به آن میزان وثیقه دسترسی نداشته باشد و از اطرافیان نیز نتواند آن را دریافت کند، باید به اجاره سند متوسل شود. اما انجام این کار مستلزم رعایت برخی شرایط است. اگر از آنها آگاه نباشید، ممکن است هزینه های اضافی را برای این موضوع از شما دریافت کنند.
برای باید به مراکز معتبری که دارای دفاتر کاری در سراسر کشور هستند مراجعه کنید و از روش های استاندارد پیروی کنید. ضمناً مراکز مذکور باید دارای هزینه های تعریف شده بر اساس عرف معقول جامعه باشند.

اجاره سند و وثیقه

زمانی که یک فرد برای ضمانت وثیقه موظف به پرداخت مبلغی مشخص می‌شود، او ممکن است از سندی به عنوان وثیقه استفاده کند. اما در صورتی که افرد به مبلغ وثیقه نیاز داشته باشد و قادر به پرداخت آن به صورت نقدی نباشد یا به دلیل محدودیت‌های مالی نتواند وثیقه را تأمین کند، اجاره سند وثیقه یک گزینه مناسب می‌شود.
اما برای اجاره سند وثیقه، باید به برخی شرایط و مراحل خاص توجه کرد تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود. بهترین روش برای اجاره وثیقه این است که به مراکز معتبری که دارای دفاتر کاری در سراسر کشور هستند مراجعه کنید. این مراکز باید هزینه‌های اجاره سند وثیقه را بر اساس عرف معقول جامعه تعیین کنند.

در انتخاب مرکز مناسب برای اجاره وثیقه، به موارد زیر توجه کنید:

معتبریت مرکز: اطمینان حاصل کنید که مرکزی که انتخاب می‌کنید دارای مجوزهای لازم و معتبر برای اجاره سند وثیقه است.
شرایط و قوانین: شرایط اجاره سند وثیقه را به دقت مطالعه کنید و از تمامی مفاد آن آگاهی پیدا کنید.
هزینه‌ها: از مرکز درخواست کنید که هزینه‌های اجاره سند وثیقه را به صورت دقیق و شفاف توضیح دهد و از هزینه‌های اضافی پرهیز کنید.
با رعایت این نکات، اجاره سند وثیقه به صورت مطمئن و مقرون به صرفه‌تری انجام می‌شود و از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری خواهید کرد.

اجاره سند و آزادی موقت در دادگاه

اجاره سند به عنوان یک نوع از قراردادهای اجاره، شامل مجموعه‌ای از اسناد است که در شرایط خاص و برای موقعیت‌های خاص به کار می‌روند. مصارف این اسناد گاهی در دادگاه‌ها و مراکز قضایی برای تأمین وثیقه به کار می‌روند. همچنین، از اجاره سند برای اهداف دیگری مانند ضمانت در بانک یا برای دریافت وام استفاده می‌شود. این سندها معمولاً به دارایی‌های غیرمنقولی اشاره دارند که به عنوان ضمانت به دادگاه یا بانک ارائه می‌شوند.
در بسیاری از موارد، مراکز قضایی برای جلوگیری از حبس متهم و یا تکمیل پرونده، درخواست صدور سند اجاره می‌کنند.

این وثیقه به فرد این امکان را می‌دهد که تا زمان برگزاری دادگاه آزاد باشد و در زمان مقرر به دادگاه مراجعه کند. هزینه‌های مربوط به سند اجاره به موازات نوع و کاربرد آن متغیر است. در ادامه، با فرایند اجاره سند و هزینه وثیقه برای آزادی موقت در دادگاه بیشتر آشنا می‌شوید.

 

دکمه بازگشت به بالا