عمومیکسب و کار برتر

آشنایی با دستگاه برش لیزر غیر فلزات و مزایای استفاده از آن

دستگاه برش لیزر غیر فلزات یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین دستگاه های برش در کل دنیا به شمار می رود. با استفاده از دستگاه برش لیزر غیر فلزات می توان انواع متریال های مختلفی چون پلکسی گلاس، چوب، مولتی استایل، مقوا، mdf، طلق، پارچه، چرم مصنوعی و … را برش داد. بنابراین یکی از علل پرکاربرد بودن این دستگاه استفاده از آن در صنایع مختلف است. در مشاغل گوناگون امکان استفاده از دستگاه از این دستگاه وجود دارد. کسانی که مسلط به برنامه اتوکد هستند کافی است که طرح و نقشه مورد نظر را که می خواهند بر روی قطعات غیر فلزی برش دهند با کمک این نرم افزار طراحی کرده و به کامپیوتر داده تا دستگاه بتواند آن طرح را بر روی متریال مورد نظر پیاده سازی کند.

این دستگاه سازگاری کاملی با برنامه اتوکد دارد و قادر است هر طرحی که به آن بدهید را به اجرا درآورد. انواع مختلفی از این نوع دستگاه ها وجود دارند. ویژگی مشترک همه انواع دستگاه های برش لیزر غیر فلزات این است که قابلیت برش روی انواع و اقسام اشیاء غیر فلز را دارا هستند. اما هر کدام از این دستگاه ها ممکن است از نظر کیفیت کار ، اندازه ، قطعات یدکی ، سرعت برش و حک ، ویژگی های الکترونیکی و مکانیکی و همچنین توان لیزر و … با یکدیگر متفاوت باشند.

افرادی که در صنایع مختلف مشغول به کار هستند حتماً این تجربه را دارند که برش مواد مختلف به روش سنتی کاری سخت و طاقت فرسا بود و کیفیت کار آن گونه که می بایست بالا نبود.

با روی کار آمدن دستگاه برش لیزر غیر فلزات مزایای زیادی نصیب این گونه مشاغل شده است. این روش برش دارای مزیت های بی نظیری است. برای مثال می توان به برش دقیق و صاف و همچنین مصرف انرژی و زمان کمتر و در نتیجه سرعت اجرای بالا اشاره کرد. در این دستگاه که از تکنولوژی پیشرفته لیزر برای انجام برش استفاده می شود کوچک ترین تماسی با سطح برش برقرار نمی شود و تنها با هدایت کردن خروجی لیزر از دستگاه و به صورت نوری می توان طرح و نقش مورد نظر را بر روی مواد مختلف برش داد.نیاز به  دارید ؟ صدرا لیزر در خدمت شماست.

موارد کاربرد برش لیزر غیر فلزات

دستگاه برش لیزر غیر فلزات که با نام لیزر co2 نیز شناخته می شود، در فرآیند برش از لیزر co2 که لیزر مولکولی گاز است بهره می گیرد. کیفیت بالا و تمیزی کار باعث شده است که کاربردهای فراوانی در صنایع و مشاغل مختلف داشته باشد. محصول نهایی که با استفاده از دستگاه برش لیزر غیر فلزات برش داده می شود در کمترین زمان ممکن آماده شده و از نظر قیمت و هزینه اجرا، به نسبت سایر روش های برش به صرفه تر است.

برش دستگاه لیزر | برش لیزر غیرفلزات | بهترین دستگاه لیزر غیر فلزات

از موارد کاربرد دستگاه برش لیزر غیر فلزات می توان به استفاده از این روش در ساخت لوح تقدیر، پلاک، بج سینه، تندیس، ماکت، کیف و کفش، لباس و مانتو، کارت عروسی و کارت تبریک، تابلو راهنما، برش انواع پارچه هایی مانند جین، مخمل، ساتن، کتان، تریکو، لی، حریر و … اشاره کرد.  همچنین برای برش شبرنگ، یونولیت، انواع تابلوها و برش روبالشی و رومیزی، هولوگرام و لیبل، تابلوهای تبلیغاتی و … اشاره کرد. بنابراین همان طور که می بینید کاربرد این روش برش در مشاغل مختلف بسیار زیاد است. از این دستگاه در صنایع مختلفی مانند پزشکی، نظامی، خودروسازی و… نیز استفاده می شود.

ما در امر برش لیزر غیر فلزات دارای تجربه کافی بوده و این توانایی را داریم که متریال ها و مواد مختلف را در ابعاد و اندازه های سفارشی در سطح وسیع و با کیفیت بسیار بالا برش داده و در اختیار شما قرار دهیم. انواع محصولات صنعتی را می توان با استفاده از این روش برش داده و طرح و نقش دلخواه را با استفاده از آن ها ایجاد نمود.

نحوه کار دستگاه برش لیزر غیر فلزات

در ساخت دستگاه برش لیزر غیر فلزات از به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است. این دستگاه در دو نوع برش لیزر فلزات و برش لیزر غیر فلزات که مقاله امروز ما در مورد غیر فلزات است وجود دارد. روش انجام کار دستگاه به این صورت است که طرح مورد نظر را از طریق نرم افزار اتوکد طراحی کرده و به کامپیوتر می دهند. این دستگاه به خوبی با کامپیوتر هماهنگ است  و می تواند طرح مورد نظر را با کمک اشعه لیزر بدون تماس مستقیم و فیزیکی و تنها از طریق نور لیزر بر روی مواد غیر فلزی برش داده و قطعه مورد نظر را تحویل شما دهد.

قدرت مورد نیاز برای برش را میتوان به راحتی تنظیم کرد. این دستگاه با توجه به متریال مورد نظر ممکن است قسمت مورد نظر را برش داده، بسوزاند، آب کند و یا تصعید نماید. در نهایت بعد از برش با کمک فشار گاز، سطح بریده شده پاک می شود و سطحی بسیار تمیز، صاف و با کیفیت بالا تحویل شما می دهد.

مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر غیر فلزات

  • استفاده از دستگاه برش لیزر غیر فلزات دارای مزایای بسیار زیادی است. از مهمترین مزیت این دستگاه این است که کار کردن با این دستگاه به نسبت دستگاه های سنتی و روش های قدیمی برش بسیار آسان است.
  • مزیت دیگر این است که کیفیت و خروجی کار بسیار بالا بوده و شما شاهد هیچ لبه اضافی بعد از برش در بخش هایی که به کمک این دستگاه برش داده شده اند نخواهید بود.
  • مزیت مهم دیگر استفاده از این دستگاه این است که سرعت انجام کار بسیار بالا است. همچنین سر و صدا در هنگام کار با این دستگاه بسیار پایین بوده و می توان از آن در هر مکانی استفاده نمود.
  • متریالی که با استفاده از این دستگاه برش داده می شود برخلاف روش های سنتی احتمال این که تاب بردارد بسیار پایین است.
  • می توان طرح های متنوع و پیچیده ای را با کمک این دستگاه برش داده و این کار را با سرعت بالا انجام داد.

امکان برش در سطح وسیع و به صورت کلی در زمان کم قابل انجام است و همین امر باعث میشود که بهره وری و سود آوری بیشتری نصیب شما شودآشنایی با دستگاه برش لیزر غیرفلزات

امروزه با پیشرفته شدن دستگاه های تکنولوژی و صنعتی انجام عملیات برش کاری و حکاکی برای صنعتگران آسان شده است و این عمل موجب شده است که سرعت و کیفیت کار بالا برود. یکی از دستگاه های پرکاربرد که امروزه در صنایع مختلف رایج است، دستگاه برش لیزر می باشد که این دستگاه قابلیت دو نوع برش را دارد. برش لیزر غیر فلزات و فلزات نقش بسیاری در ایجاد کسب و کار ها دارد و یکی از معروف ترین آنها دستگاه لیزر چوب می باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا دستگاه لیزر غیر فلزات و انواع آن را به شما خوانندگان گرامی معرفی کنیم.

آشنایی با دستگاه لیزر غیر فلزات

دستگاه لیزر غیر فلزات

شاید این پرسش برایتان پیش آمده باشد که دستگاه برش لیزری چیست؟ دستگاه لیزر غیر فلزات همان طور که از اسمش مشخص است، ابزاری برای حکاکی و برش چوب، ، مقوا، چرم، کاغذ، سنگ، نمد و… می باشد. این دستگاه از جمله دستگاه های پرکاربرد برای برش کاری می باشد و برای مشاغل گوناگون کاربرد دارد.

همچنین این دستگاه ها همخوانی عالی با نرم افزار اتوکد دارند و می توانند هر مدل طراحی که مد نظر دارید را اجرا کنند. در کارگاه هایی که انواع متریال به صورت سنتی برش می خورد، دشواری های زیادی وجود دارد و به همین دلیل استفاده از این دستگاه کار را برای کاربر آسان کرده است و در این صورت عملیات برش خیلی دقیق و سریع تر انجام می شود.

انواع دستگاه لیزر غیر فلز

دستگاه های لیزر غیر فلزات برای برش و حکاکی انواع متریال های غیر فلزی همانند شیشه، چرم، پلاستیک، چوب و… عملکردی یکسان دارند. این ماشین آلات از تکنولوژی های پیشرفته ای بهره می برند که به آن ها لیزر CO2 نیز می گویند. در زیر به انواع دستگاه لیزر غیر فلزات اشاره می کنیم.

  1. مدل پایونیر۱۴۱۰
  2. مدل پایونیر ۱۳۱۸
  3. مدل پایونیر ۱۳۲۵
  4. مدل لایت ۱۶۱۰
  5. مدل لایت ۱۴۱۰

کاربرد دستگاه لیزر غیر فلز

دستگاه لیزر غیر فلزات به دستگاه  CO2 هم شناخته می شود. تیوپ CO2 از سیستم نومولکولی گاز تشکیل شده است که موجب می شود برش قطعات کار با کیفیت عالی و بسیار تمیز انجام شود. همین مزایا باعث شده است که این دستگاه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه ها قابلیت تحویل کار را در کوتاه ترین زمان دارند و به لحاظ قیمت از سایر دستگاه ها مناسب تر و مقرون به صرفه تر می باشند. از دیگر کاربرد های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا