عمومیکسب و کار برتر

آشنایی با انواع پرده نمایش

یکی از ملزومات و لوازم جانبی ویدئو پروژکتورها، پرده نمایش است. از این محصول برای پخش تصاویر استفاده می‌کنند. مواد به‌ کار رفته در فرایند تولید پرده‌های نمایشی ویدئو پروژکتور می‌توانند از بازتاب نور جلوگیری به عمل آورند و از این طریق، به افزایش کیفیت تصاویر نمایش‌ داده‌ شده، کمک کنند. پرده‌های نمایش ویدئو پروژکتور در انواع مختلفی طراحی و ساخته‌ شده و روانه بازار مصرف می‌گردند. بسیاری از افراد به خرید این محصولات تمایل دارند. برای این افراد، آشنایی با انواع پرده نمایش ویدئو پروژکتور دارای ضرورت است. بنابراین در این مقاله قصد داریم انواع را معرفی کنیم.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور اسکوپ

بیشتر پرده‌های نمایشی ویدئو پروژکتور که در حال حاضر در بازار ایران به فروش می‌رسند، از برند اسکوپ هستند. در بیشتر مواقع، جنس پارچه به‌ کار رفته در تولید این پرده‌های نمایشی، یکسان است. اما می‌توان را با توجه به ویژگی‌های ظاهری و نحوه کاربردشان به ۳ دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد که شامل پرده‌های نمایش پایه‌دار اسکوپ، پرده‌های نمایش سقفی و دستی اسکوپ و پرده‌های نمایش سقفی برقی اسکوپ هستند.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور سلکسون

شما می‌توانید پرده‌های نمایش مورد نظر خود را از برندها و شرکت‌های مختلف سازنده خریداری نموده و قیمت‌های متفاوتی هم بابت آن‌ها پرداخت کنید. این محصولات، کیفیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی هم دارند. یکی از این برندها، شرکت سازنده سلکسون است. شما با خرید این امکان را دارید که تصاویر مورد نظر خود را در مکان‌های مختلف آموزشی، از قبیل مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر مکان‌های مورد نظر خود، به نمایش درآورید.

این برند نیز محصولات خود را در انواع پرده نمایش پایه‌دار، پرده نمایش سقفی، دستی، برقی و… طراحی و تولید نموده و روانه بازار مصرف کرده‌ است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به نوع نیاز و کاربردی که مد نظرتان است و با در نظر گرفتن بودجه‌ای که در اختیار دارید، محصول مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور گرندویو

پرده‌های نمایش ویدئو پروژکتور شرکت سازنده گرندویو در حال حاضر یکی از باکیفیت‌ترین پرده‌های نمایشی موجود در بازار محسوب می‌شوند. این محصولات از قیمت‌های بالاتری نسبت‌ به پرده‌های نمایشی مشابه خود از برندهای دیگر، برخوردار شده‌اند. شرکت سازنده گرند ویو در زمینه تولید این محصولات یکی از پیشروترین و باسابقه‌ترین شرکت‌ها در جهان به شمار می‌رود.

گرند ویو در حقیقت یک شرکت چندملیتی بوده که در کشور چین قرار دارد و تاکنون توانسته گواهی‌نامه‌های بین‌المللی بسیار زیادی را از آن خود کند. در شرایط حاضر محصولات ساخته‌ شده توسط این شرکت سازنده به بیش‌ از ۸۰ کشور دنیا فروخته می‌شوند. یکی از این محصولات پرده نمایش ویدئو پروژکتور است. این برند، سابقه بسیار بالایی در زمینه تولید پرده نمایش دستی، برقی، ثابت، پایه‌دار و… دارد.

پرده نمایش ویدئو پروژکتور فوجیتا

از جمله محصولات بسیار باکیفیت در بازار ایران محسوب می‌شوند. به‌ طور کلی می‌توان پرده‌های نمایش را براساس جنس، به چند دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد که عبارتند از پرده‌های نمایش از جنس فایبرگلاس، مت وایت و سفید مات. لازم به ذکر است که جنس پرده‌های نمایش برند سازنده فوجیتا از فایبرگلاس است.

بنابراین این محصولات یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تماشای فیلم هستند. ظاهر منحصر به‌ فرد این نوع از پرده‌های نمایش باعث می‌شود تا محصولات مورد نظر توانایی قابل‌ توجهی در فرآیند جذب نور پیدا کنند. این نوع از محصولات نمایشی با استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوبی هم به‌ وجود آمده‌اند و لذا این مواد ریخته نمی‌شوند. استفاده از این پرده‌های نمایش، به خستگی چشم مخاطب و کاربر نیز منجر نمی‌گردد.

پرده نمایش برقی

این دسته از پرده‌های نمایشی، همان‌طور که از نامشان نیز مشخص شده، با استفاده از نیرو و جریان برق کار می‌کنند. شما می‌توانید این محصولات را بر روی سقف نصب نموده و یا بر روی دیوار قرار داده و از آن استفاده کنید. این نوع از پرده‌های نمایشی را می‌توانید با استفاده از ریموت کنترل باز کرده و یا ببندید. از جمله محصولات پرمصرف و گزینه‌های بسیار مناسب و کاربردی به شمار می‌روند. چرا که این محصولات، دارای ویژگی‌های خاصی بوده و مزایای منحصر به‌ فردی هم دارند. از جمله مزایای این محصولات می‌توان به اشغال فضای بسیار کم اشاره کرد. این نوع از پرده نمایش ویدئو پروژکتور، کاربری و نحوه استفاده بسیار آسانی هم دارد.

آویزهای موتور پرده‌های نمایش ویدئو پروژکتور برقی به ۲ نوع اصلی تقسیم می‌شوند و شامل ریموت بی‌سیم و ریموت با سیم هستند. در حالت معمول اگر بخواهند در منازل، این پرده‌ها را مورد استفاده قرار دهند، ریموت بی‌سیم استفاده می‌کنند. در حالی‌ که در سالن‌های کنفرانس و یا جلسات و کلاس‌های آموزشی و درسی، گزینه مناسب‌تر این است که عملیات سیم‌ کشی انجام داده و از کلید ۳ حالته نیز استفاده کنند.

پرده نمایش دستی

یکی دیگر از انواع پرده‌های نمایش ویدئو پروژکتور، است. این محصولات را می‌توانید بر روی سقف و یا دیوار نصب نموده و مورد استفاده قرار دهید. فرایند باز و بسته شدن این محصولات به‌ صورت کاملاً مکانیکی انجام می‌شود. در بیشتر موارد، در محیط‌های آموزشی و آموزشگاهی از قبیل مدارس، کلاس‌های درس و یا دانشگاه‌ها، از این نوع پرده‌های نمایش استفاده می‌کنند. این دسته از محصولات نمایشی، از قدمت و عمر بیشتری نسبت‌ به دیگر پرده‌های نمایش برخوردار شده‌اند.

پرده نمایش پایه‌دار

این نوع از پرده‌های نمایشی، امکان حمل‌ و نقل دارند. از طرف دیگر از قیمت‌های مقرون‌ به‌ صرفه‌ای هم برخوردار شده‌اند. بنابراین از انواع رایج و پرمصرف پرده‌های نمایشی به شمار می‌روند. در حالت معمول این محصولات به یک سه‌پایه جمع شونده، مجهز شده‌اند. بنابراین می‌توانید پس‌ از استفاده از آن‌ها و قرار گرفتن صفحه نمایش در درون غلاف خود، پرده نمایش پایه‌دار را جمع نمایید. ویژگی و مزیت قابل حمل بودن این نوع از پرده‌های نمایش، باعث می‌شود تا شما بتوانید به‌ راحتی و در هر مکانی که مورد نظر و نیازتان است، از این محصولات استفاده کنید.

مطابق با آنچه گفته شد، اختلاف اساسی میان پرده‌ نمایش ویدئو پروژکتور دیواری، سقفی و دستی، با پرده‌های نمایش برقی در نحوه کنترل کردن این محصولات و همچنین شیوه باز و بسته کردن آن‌ها است.

دکمه بازگشت به بالا