سلامت و تندرستی

لوکس‌ترین شاسی‌ بلند کمتر شناخته‌شده تویوتا/ عکس

در همین ابتدا کار باید بگوییم که این خودرو هرچند که اسم تویوتا را یدک می‌کشد اما در سراسر بدنه‌ی خود، هیچ نشانی از تویوتا بودن را ندارد. حتی لوگوی آن هم به شکل «فونیکس» یا همان «ققنوس» افسانه‌ای است. در بخش‌های بعدی، بیشتر به شکل و شمایل این شاسی بلند اشاره می‌کنیم و فعلا به سراغ کاپوت آن می‌رویم.

اگر خلاصه بگوییم، موتور و گیربکس خودرو تویوتا سنچوری مدل ۲۰۲۳ دقیقا همان چیزهایی هستند که در لکسوس +TX 550h پلاگین هیبریدی وجود داشتند. یعنی یک موتور ۶ سیلندر خورجینی با حجم ۳.۵ لیتر که در بهترین روز خود می‌تواند ۴۱۲ اسب بخار قدرت ۵۶۰ نیوتن متر را به صورت هیبریدی، در اختیار راننده قرار دهد.

لوکس‌ترین شاسی‌ بلند کمتر شناخته‌شده تویوتا/ عکس

در کنار این پیشرانه، یک موتور الکتریکی هم قرار دارد که اگر فقط به آن اتکا کنید، می‌تواند تقریبا ۷۰ کیلومتر راه بروید. تمام توان پیشرانه و موتور الکتریکی، در اختیار گیربکس تویوتا سنچوری جدید یعنی گیربکس ECVT قرار می‌گیرند که می‌تواند قدرت را از طریق سیستم E-Four 4WD به هر چهار چرخ برساند. مصرف سوخت این غول 5 متری هم تقریبا 14.2 لیتر در هر 100 کیلومتر خواهد بود که این عدد در حالت رانندگی هیبریدی به ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

اندازه و ابعاد تویوتا سنچوری جدید شاسی بلند ۲۰۲۳ دقیقا با یک شاسی بلند فول سایز هماهنگ است و شامل ۵۲۰۵ میلی متر طول، ۱۹۹۰ میلی متر عرض و ۱۸۰۵ میلی متر ارتفاع می‌شود و فاصله محورهای آن هم به ۲۹۵۰ میلی متر می‌رسد. همچنین وزن این خودرو هم به ۲۵۷۰ کیلوگرم است که تقریبا ۲۰۰ کیلوگرم سبک‌تر از لندکروز خواهد بود.

طراحی کابین و داشبورد

اتاق و داشبورد تویوتا سنچوری جدید به صورت همزمان، کلاسیک و مدرن بودن را به راننده ارائه می‌دهد. ترکیب چرم و تزئینات طرح چوب و کروم، در سراسر کابین موج می‌زنند.

لوکس‌ترین شاسی‌ بلند کمتر شناخته‌شده تویوتا/ عکس

علاوه بر این موارد، طراحان ژاپنی سعی کرده‌اند تا ابهت و بزرگ بودن را هم در کابین به تصویر بکشند. به همین دلیل، کنسول میانی تقریبا عریض طراحی شده و خبری از فرمان دی کات هم نیست. البته کلاستر دیجیتال و مولتی مدیای ۱۲.۳ اینچی به قوت خود باقی مانده‌اند تا فاکتورهای مدرن بودن را حفظ کنند.

در کنار این دو نمایشگر، یک هدآپ دیسپلی ۸ اینچی را هم می‌توانید پیدا کنید. همچنین برخلاف اکثر ژاپنی‌ها و اروپایی‌های مدرن که دکمه‌های فیزیکی را حذف کرده‌اند، داشبورد تویوتا سنچوری جدید شاسی بلند پر از دکمه‌های مختلف است.

طبق گزارش‌های شرکت سازنده، قیمت تویوتا سنچوری جدید از ۱۷۰ هزار دلار شروع خواهد شد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مجله خانواده مراجعه کنید.

۵۸۵۸

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا