با خشکی مو‌ها در تابستان چه کنیم؟

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از ماتریکس؛ خیلی مهمه که در ماه‌های گرم سال بتوانید مو‌های خود را مرطوب (هیدارته) و سالم نگهدارید، باید از ۴ عامل خطرناک مو مانند: خشکی، شکنندگی، مو‌های کدر و وز خودداری کنید. در این راستا مدیران هنری ماتریکس نکات مربوط به مراقبت از مو را در مورد چگونگی آبرسانی به مو‌ها در گرمی تابستان به اشتراک می‌گذارند.

۱) شامپو و نرم کننده خود را عوض کنید

همانطور که با یک فصل جدید لباس‌های داخل کمد خود را عوض می‌کنید، همچنبن (فصل جدید) زمان خوبی برای ارزیابی مجدد شامپو و نرم کننده خود است. اگر فعالیت‌های تابستانی شما باعث می‌شود مو‌های شما خشک‌تر شود، تمیزی و آبرسانی مو‌های خود را به عنوان دو فرمول غنی برای مو‌های خشک بررسی کنید.

به دلیل اینکه در طول تابستان فعالیت بیشتر دارید، ممکن است دچار وسوسه شوید که مرتب از شامپو استفاده کنید، این موضوع باعث خشکی بیشتر می‌شود. برای حل این مشکل پوست سر خود را با نرم کننده قبل از شامپو تمیز کنید. محصولاتی که پاک کننده کمی دارند، روغن‌های طبیعی (که برای مرطوب نگه داشتن مو‌ها نیاز)، آلودگی و کثیفی را به آرامی از بین می‌برند.

سرانجام اگر شما مو‌های ظریفی دارید، از حالت دادن (فر کردن) به آن خودداری کنید، زیرا مو‌های شما را سنگین می‌کند و برای مو‌های ظریف (تار‌های نازک) از نرم کننده‌های گلیسیرین استفاده کنید، این اقدام سبب ایجاد مو‌های نرم، درخشان، کنترل پذیر و سبک خواهد شد.

۲) آبرسانی مو‌های خود را در آرایشگاه انجام دهید

این روزها، آرایشگر‌ها می‌توانند فرمولی مناسب برای نوع مو‌های شما، خوب، آسیب دیده، درشت، مستعد موخوره و … ارائه دهند. علاوه بر این، نه تنها نرم کننده‌های منظم برای انواع مو وجود دارد، بلکه فرمول‌های سختگیر و عمیق نفوذی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در خانه استفاده کنید تا سطح رطوبت مو‌های شما را بیش از حد شارژ کند.

توصیه می‌شود هفته‌ای یک بار از ماسک مو برای آبرسانی و تغذیه مو استفاده کنید، خصوصاً اگر در گذشته موهایتان آسیب دیده باشد. درمان‌های پیشرفته مو در سالن‌های زبیایی می‌تواند مو‌های خشک شما را تغییر دهد که معمولا فواید آن تا ماه‌ها بعد هم ادامه پیدا می‌کند.

۳) در طول روز مو‌ها را با رطوبت تازه کنید

طرفداران مراقبت از پوست می‌دانند که با اسپری‌های مرطوب کننده می‌توانند از خشکی بیش از حد مو جلوگیری کنند، آیا شما هم می‌دانید که می‌توانید مو‌های خشک خود را تازه کنید؟ فرمول‌های جدید رطوبت رسانی و اسپری‌های مرطوب کننده به سرعت ریشه خشک مو را خیس می‌کند بدون آنکه احساس سنگینی کنید، گیاه آلوئه را نیز یکی از آبرسان‌های قوی است.

رابرت سانتانا مدیر هنری ماتریکس معتقد که مهم‌ترین مشکل مراجعه کننده‌های او رطوبت مو در طول تابستان است. آن‌ها برای درمان مو‌های خود را به هنگام شنا و آفتاب گرفتن در حوله‌های ساحلی قرار می‌دهند.

۴) قبل از سشوار کشیدن مو‌های خود را آماده کنید

سشوار‌ها جزء عالی‌ترین هدیه‌های انسانی اسنت که استفاده از آن‌ها بلافاصله مو‌ها را صاف می‌کند یا فرم دهد، همچنین مو‌ها براق به نظر می‌رسند. آن‌ها کار خود را به زیبایی انجام می‌دهند، اما اگر مو‌های خود را قبل از استفاده از سشوار آماده سازی کنید موثر‌تر خواهند بود.

اگر مو‌های شما خوب است برای درمان از یک حجم دهنده و مرطوب کننده مو و اگر دارای مو‌های ضخیم هستند باید از لوسیون مو قبل از کشیدن سشوار استفاده کنید، این اقدامات از خشک شدن رطوبت مو‌های شما جلوگیری می‌کند، همچنین محصولات محافظت کننده‌ای وجود دارند که می‌تواند مو‌های شما را در برابر آسیب‌های ناشی از گرما محافظت کند.

۵) از مدل مو‌هایی که باعث گرم شدن شما می‌شود خودداری کنید

البته، ایده خوبی که در تابستان به طور کلی از یک مدل‌هایی که سبب ایجاد گرما می‌شوند صرف نظر کنید و مدل موی‌های بدون گرما را انتخاب کنید؛ در این صورت یک روز خنک را آغاز خواهید کرد. انتخاب مدل موی مناسب این به مو‌های شما اجازه می‌دهد تا رطوبت طبیعی خود را حفظ کنند و برای محیط زیست خوب است که گاه به گاه سشوار‌ها و اتوی مو‌ها را در آن قرار دهید و برای محیط زیست بهتر است که هر از گاهی از سشوار و اتوی موی استفاده کنید. مدل‌های مویی مانند بافت، دم خرگوشی، پیچاندن مو و فر‌های آزاد کاملاً رواج دارد و دستیابی به آن بدون ابزار داغ آسان است.

همچنین فرمولاسیون‌های جدید کرم‌های جلوگیری از خشکی مو می‌توانند کمک کنند. این محصولات این شرایط را راهم می‌کند که از مو‌های نرم و موج دار شما پشتیبانی کند و به شما امکان می‌دهد سشوار خود را در کشو نگه دارید.

۶) شب بهترین زمان برای درمان مو

شب بهترین زمان برای تعمیر و درمان است، در هنگام خواب، پوست، مو و بدن می‌توانند آسیب‌های خود را درمان کنند. پس چرا قبل از اینکه مو‌های خشک تابستان به سراغمان بیاید آن را را درمان نمی‌کنیم؟ جورج پاپانیکلاس، آرایشگر مشهور ماتریکس می‌گوید: من به مشتریانم می‌گویم که شب‌ها قبل از شامپو زدن، انتهای مو‌های خود را با روغن طبیعی آغشته کنند. این یک درمان موی شبانه بسیار موثر و مرطوب کننده است.

۷) مو‌های خود را در تابستان رنگ نکنید

تابستان زمان مناسبی برای آزمایش رنگ مو‌های جدید نیست، زیرا این اقدام می‌تواند رشته مو‌ها را بیشتر خشک کند؛ به جای آن، به درمان‌های براق کننده مو با آمونیاک کم فکر کنید که باعث افزایش رطوبت مو‌ها می‌شود. اگر مو‌های شما به شدت رنگ شده و آسیب دیده است، از شامپو‌ها و نرم کننده‌هایی استفاده کنید که برای مراقبت از مو‌های رنگ شده محافظت می‌کند.

۸) در استخر از محافظت کننده‌های مو استفاده کنید

اگر واقعاً قصد دارید تابستان امسال برای تعطیلات وقت پیدا کنید، به خصوص اگر شامل استخر، دریاچه یا اقیانوس باشد، مطمئن باشید که مو‌های شما نباید تاوان شما را بدهند، کلر و آب نمک مقصر شناخته شده‌ای برای ایجاد خشکی مو در تابستان هستند. توصیه می‌شود قبل از رفتن به داخل آب، مو‌های خود را با نرم کننده مرطوب یا حتی ماسک غنی از مو بپوشانید. انجام این کار باعث محافظت بیشتر از مو هنگام شنا می‌شود.

همچنین آفتاب مانند یک سشوار بزرگ عمل می‌کند و به مرطوب کننده مو کمک می‌کند تا در خارج از منزل به مو نفوذ کند، وقتی به خانه برگردید و مو‌های خود را شامپو بزنید، باور نخواهید کرد که چقدر نرم و براق است.

دکمه بازگشت به بالا