حوادثکسب و کار برتر

نقش علائم ترافیکی در کلان شهر ها

هدف علائم ترافیکی در شهر

خرید تابلو ترافیکی و علائم ترافیکی با هدف برقراری نظم، حفظ امنیت، راحتی در تردد و عبور ومرور در سطح شهرها و بزرگراه ها نصب می شود. نبود علائم راهنمایی و رانندگی در سطح شهر ممکن است باعث ایجاد هرج و مرج و بی نظمی های فراوان گردد و یا حتی منجر به حوادث و اتفاقات ناگوار گردد. از همین رو مسئولین شهری با نصب انواع علائم ترافیکی در سطح شهر باعث ایجاد نظم می شوند.

تابلوهای ترافیکی شهری | شرکت ساخت تابلوهای ترافیکی | شرکت های فروش علائم راهنمایی و رانندگی

ویژگی های علائم ترافیکی در شهر

رنگ علائم ترافیکی

علائم ترافیکی باید به راحتی در شب و روز قابل رویت باشند. این ویژگی در رعایت قوانین  توسط رانندگان بسیار موثر است.

وضوح علائم ترافیکی

 علائم ترافیکی باید به گونه ایی  طراحی شود که نگاه و توجه فرد را جلب کرده  و مفهوم را به صورت واضح بیان کند.

نصب علائم ترافیکی

 علائم ترافیکی باید در فواصلی معین باشد تا زمان کافی برای واکنش مناسب را امکان پذیر سازد.

ساخت علائم ترافیکی

با توجه به این که علائم ترافیکی و تجهیزات ترافیکی از جمله کله قندی ترافیکی در محیط باز نصب و مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب نوع متریال برای ساخت این محصول اهمیت زیادی دارد در اکثر موارد از ورق فولادی،  ورق فلزی و ورق گالوانیزه برای ساخت علائم ترافیکی  استفاده می شود. رنگ علائم ترافیکی  باید به گونه ایی باشد تا در برابر نور خورشید و شرایط متغییر جوی دچار زنگ زدگی نشود، همچنین استفاده از رنگ های ترافیکی دارای شبرنگ،  قابیت دید در شب را فراهم می کند ساخت تابلوها باید در ابعاد و اندازه های استاندارد، خوانا و قابل رویت ساخته شود.

نصب علائم ترافیکی و نکات آن

همانطور که ذکر شد محل نصب علائم ترافیکی و محافظ ستون اهمیت ویژه ای دارد، راننده باید فرصت کافی برای عکس العمل داشته باشد. سرعت، پیچ جاده، مسیر های دو طرفه همه از مواردی هستند که برای انتخاب محل نصب علائم ترافیکی موثراند. انعکاس نور در نمایش علائم ترافیکی تاثیر گذار است بنابراین باید به جهت نصب علائم توجه شود. ارتفاع نصب علائم ترافیکی نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد به طور معمول لبه پایینی تابلوها باید 150 سانتیمتر از بلند ترین نقطه سواره رو بالاتر قرار گیرد و هیچ مانعی در دید راننده نباشد.

 خرید علائم ترافیکی

علائم ترافیکی از مهم ترین ملزومات ترافیکی و جاده ای می باشد که در بسیاری از کلان شهر ها در سراسر جاده و خیابان و بزگ راه ها نصب می شود. خرید تابلو ها و علائم ترافیکی بیشتر بر عهده شرکت های عمرانی  با موضوع شهر سازی و راه سازی می باشد. دستور نصب علائم ترافیکی نیز بر عهده شهرداری و استان داری یک منطقه می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شهر ایده آل که یکی از تولید کنندگان تجهیزات وعلائم ترافیکی می باشد در ارتباط باشید

آشنایی با علائم ایمنی و تجهیزات ترافیکی

امروزه بهینه سازی و رعایت استاندارد، در کاهش حوادث جاده های درون شهری و برون شهری نقش به سزایی دارد. یکی از عوامل مهم در افزایش سطح کیفی راه ها، استفاده از علائم ایمنی و تجهیزات ترافیکی میباشد. تجهیزات ترافیکی، نقش بسیار مهمی در ایمن سازی معابر، هدایت رانندگان و جلوگیری از تصادفات دارد. استفاده از تجهیزات ترافیکی در هرجای جهان که وسیله نقلیه وجود دارد ضروری میباشد. در این مطلب سعی داریم شما را با اهمیت علائم ایمنی و تجهیزات ترافیکی آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

علائم ایمنی ترافیکی

تجهیزات ترافیکی رکن اصلی کنترل رانندگی در جاده ها میباشد، با وجود علائم ترافیکی میتوان به طرز چشمگیری از بروز حوادث جلوگیری کرد. امروزه به دلیل شلوغی بیش از حد، رانندگی در کلان شهرها بسیار دشوار است. شهرهای بزرگ به دلیل افزایش ترافیک، میبایست از تجهیزات کامل ایمنی ترافیکی استفاده کنند. تا کنترل قابل توجهی در ترافیک وجود داشته باشد.

ویژگی تجهیزات ترافیکی

  • مقاومت در برابر اشعه های UV (این ابزارها در 90%مواقع مقابل نور قرار دارند).
  • مقاومت مکانیکی (ابزارهایی مانند گل میخ یا چشم گربه ای نیاز به مقاومت بالا دارند).
  • دوام مناسب (بازسازی و نصب چندباره این علائم وقت گیر و هزینه بر است).
  • سازگار با محیط زیست و سلامت انسان
  • مقاوم در برابر شرایط جوی مانند طوفان، باد و باران
  • حفظ امنیت جاده و سهولت در رانندگی

انواع تجهیزات ترافیکی

علائم و تجهیزات عمودی

شامل تابلوها و علائمی که به منظور کنترل و هدایت ترافیک و افزایش سطح ایمنی راه ها به کار میرود. نقش این تابلوها، اعلام تعیین جهت حرکت، اعلام هشدار به منظور رعایت اصول ایمنی، محدودیت ها و ممنوعیت ها و معرفی مسیرهاست.

علائم و تجهیزات ترافیکی افقی

خط کشی ها و علائم برجسته از جمله علائم مهم جهت افزایش سطح ایمنی در عبور و مرور وسایل نقلیه میباشند، که باعث دقت در رانندگی و اعلام هشدار به رانندگان می گردد. گاهی اوقات خط کشی ها به عنوان مکمل سایر تجهیزات ایمنی ترافیکی مانند تابلوها و چراغ ها مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین این ابزارها شامل سرعت گیرها، گذرگاه های برجسته عابر پیاده و تقاطع های برجسته میباشد.

تجهیزات ترافیکی الکترونیکی

چراغ راهنمایی در ساماندهی رفت و آمد وسایل نقلیه و عابران پیاده کاربرد دارد. این چراغ ها با ایجاد تقدم درعبور و مرور، در بهبود کیفیت جریان ترافیک نقش موثری ایفا می کنند.

علائم ایمنی جاده ای

این علائم ایمنی شامل چراغ های راهنما، چشم گربه ای، سرعت گیر، گل میخ، گارد ریل و… میباشد، که هر یک کاربرد مخصوصی دارد. با استفاده صحیح از علائم جاده ای و ایمن سازی آن ها و فرهنگ سازی ترافیکی می توان در کاهش تصادفات جاده ای گام بزرگی برداشت.

اهمیت علائم ایمنی و تجهیزات ترافیکی

امروزه در هر جای جهان که راه سازی ایجاد شده، قوانین ترافیکی در پی دستیابی به امنیت هم بوجود آمده است. این قوانین در سراسر دنیا تا میزانی مشترک هستند. استفاده از علائم ایمنی پس از خط کشی جاده ها، مهم ترین عامل در اعلام مفاهیم و انتقال موضوعات به انسان میباشد. اهمیت علائم ایمنی نه تنها برای افزایش دسترسی و کاهش میزان تصادفات است، بلکه جهت حفظ سلامت همگی انسان هاست.

علائم و تجهیزات ترافیکی مهمترین عامل در انتقال مفاهیم اساسی به رانندگان و حفظ قانون در شهر هستند. هر یک از این علائم ایمنی ترافیکی معانی مخصوص و مشخص خود را در همه جای جهان دارند. استفاده صحیح از علائم و تجهیزات ایمنی موجب افزایش امنیت و کاهش آسیب رانندگی خواهد شد. بهترین راهنمای رانندگان در طول مسیر هم این تجهیزات هستند. علائم ترافیکی نقش بسیار مهمی را در این راستا ایفا می کنند. این دسته از علائم به عنوان یکی از اساسی ترین تجهیزات ترافیکی در جهان شناخته می شود که پیش تر از سایر تجهیزات امروزی، مورد توجه قرار داشته اند.

با استفاده از این تجهیزات، شما می توانید نه تنها در خیابان ها و جاده های ایران با آسودگی خاطر رانندگی کنید، بلکه می توانید با امنیت خاطر در خیابان های سایر کشورها نیز تردد داشته باشید. زیرا تابلوهای ترافیکی معمولا بر اساس استانداردهای جهانی و علائم ترافیکی بین المللی طراحی می شوند.

قیمت علائم ایمنی و تجهیزات ترافیکی

قیمت علائم ترافیکی بستگی به جنس آن ها دارد، جهت افزایش استاندارد و همچنین افزایش سطح کیفیت جاده ها می توان از این علائم استفاده نمود. برای نمونه جهت کنترل سرعت می توان موانع پلاستیکی به کار برد. شما می توانید برای دریافت قیمت ، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا