حوادث

پرونده مرحوم “مهران سماک” از طریق دادسرای نظامی گیلان در مرحله رسیدگی است

مجله خانواده/گیلان معاون انتظامی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: پرونده مرحوم «مهران سمک» از طریق دادسرای نظامی گیران در دست بررسی است.

به گزارش مجله خانواده به نقل از پلیس نیوز گیلان، سرهنگ محمود رجبی در تشریح نحوه رسیدگی و رسیدگی به ابعاد پرونده مرحوم «مهران سمک»، گفت: پرونده مرحوم «مهران سمک» در دستور کار قرار گرفت. تجمع اوباش در بندر انزلی انسداد جاده ها و هنجارشکنی با هدف برهم زدن نظم و امنیت در شهر حساس به زمان و سوء استفاده احتمالی فرصت طلبان برای آسیب رساندن به اموال عمومی و شهروندان بنا به ضرورت موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. .

وی افزود: در جریان ازدحام اخلالگران نظم و امنیت و خودروهای هنجارشکن، مرحوم سوماک با تفنگ ساچمه زنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و متأسفانه بر اثر جراحات وارده فوت کرد، بنابراین موضوع قابل بحث نیست و با توجه به اهمیت آن تعدادی در این پرونده متهمان و مظنونان فنی و حرفه ای نیز شناسایی و دستگیر شدند.

رجبی با اشاره به مسئولیت فرماندهان انتظامی در قبال حوادث و حوادثی که در سطح حوزه های امنیتی تحت فرماندهی پلیس رخ می دهد، افزود: وقوع تخلف یا جنایت.

نماینده حقوقی فرماندهی انتظامی گیران افزود: مقامات قضایی تشخیص داده اند که پرونده افراد زیادی از جمله سرهنگ سید جعفر جوانمردی فرمانده سابق انتظامی شهرستان بندرانزلی در ارتباط با مرحوم مهران در حال رسیدگی است. سمک به مراجع قضایی اعلام می شود.

چندین کانال خبری و شبکه های اجتماعی از تکذیب و انتشار عجولانه اخبار این حادثه گلایه کرده اند که همچنان در دست بررسی است. او گفت: قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 وکیل این پرونده را برای خود محفوظ داشته و بی شک از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا