زمان توقف زائران در مرزهای چهارگانه به ۴ ثانیه کاهش می‌یابد

مجله خانواده/کرمانشاه رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور از آمادگی پلیس برای مدیریت سفرهای زائران اربعین به کربلای معلی و عتبات عالیات خبر داد و گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته راه اندازی طرح سجاد در پایانه های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه در کنار مرز مهران است که طی آن زمان توقف زائران در مرزهای چهارگانه به چهار ثانیه کاهش می یابد.

 سردار محمد شرفی ۱۹ تیر در حاشیه بازدید از مرز خسروی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس از همان سال گذشته و پایان ماموریت اربعین ۱۴۰۲ اقدامات عملیاتی و اجرایی خود را برای اربعین ۱۴۰۳ آغاز کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا تمامی اقداماتی که برای تردد هرچه بهتر و ایمن تر زائران اربعین بود، با شناسایی آسیب‌ها و مشکلات سالهای گذشته احصا و برنامه های ریزی لازم برای رفع این موارد انجام گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته تلاش خواهیم کرد ماموریت اربعین امسال را بهتر از سالهای گذشته به انجام برسانیم و خوشبختانه تاکنون نیز همه چیز طبق روال و برنامه پیش رفته است.

 شرفی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که سعی شد در ماموریت اربعین امسال حتما مدیریت شود، موضوع روان سازی ترافیکی بود و تلاش می کنیم تا گره های ترافیکی جاده ها خصوصا در نقاط منتهی به پایانه های مرزی کاملا برطرف شود.

وی ادامه داد: در این میان با همکاری دیگر دستگاه‌ها خصوصا راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، زیرساخت های جاده ای اصلاح و بهینه سازی شده و بستر برای تردد روان در معابر و راه های مختلف برای زائران مهیاست.

 شرفی تصریح کرد: برای مراسم اربعین امسال تلاش کرده ایم تا خدمات گذرنامه ای را گسترش داده و علاوه بر تمدید گذرنامه‌های قبلی زائران، گذرنامه های زیارتی نیز برای حضور در این مراسم صادر می شود.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا ادامه داد: برای درخواست صدور گذرنامه های زیارتی، نیازی به حضور فیزیکی شهروندان در مکان هایی مانند پلیس گذرنامه یا پلیس بعلاوه ۱۰ نیست و متقاضیان می توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کنند.

وی تاکید کرد: برای صدور گذرنامه های زیارتی توافق لازم با مسئولان کشور عراق نیز صورت گرفته و هموطنان برای حضور در این کشور و زیارت اربعین با داشتن این گذرنامه‌ها مشکلی نخواهند داشت.

 شرفی یادآور شد: اقدام دیگری که اربعین امسال و در تداوم اربعین سال گذشته صورت می‌گیرد راه اندازی سامانه سجاد در پایانه های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه در کنار پایانه مرزی مهران که سال گذشته نیز در آن اجرا شد، می باشد.

این مقام عالی‌رتبه انتظامی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه در پایانه های مرزی چهارگانه اعلام شده، عملا زمان توقف هر زائر برای کنترل روادید به چهار ثانیه کاهش می‌یابد و همین موضوع می تواند کار اعزام زائران را تسریع ببخشد.

وی گفت: خوشبختانه طرف عراقی هم همکاری بسیار خوبی با مسئولان جمهوری اسلامی دارند و در ادامه نیز تلاش می کنیم تا از طریق نیروهای مرزبانی فعالیت های دیپلماسی خود را با مسئولان کشور عراق افزایش دهیم.

 شرفی یادآوری کرد: تمامی ماموریت های مشترک ایران و عراق در اربعین مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفته و هر دو طرف کاملا آماده هستند به تعهدات خود عمل کنند.

رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور در ادامه به امکانات خوب ایجاد شده در مرز خسروی اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می کنیم زائران با توجه به ازدحام جمعیتی که در مرز مهران وجود دارد، پایانه خسروی را که از امکانات و ظرفیت های خوبی برخوردار است، برای سفر خود انتخاب کنند.

وی یادآوری کرد: همه امکانات و ظرفیت هایی که در پایانه مهران وجود دارد در خسروی هم برقرار است و همه مدیران و مسئولان استان کرمانشاه از مدتها قبل شرایط تردد آسان را برای زائران فراهم کرده اند.

 شرفی در پایان از تلاش های سردار حاجیان فرمانده و مدیران و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه برای انجام بسیار خوب ماموریت اربعین سال گذشته قدردانی و ابراز امیدواری کرد امسال نیز شاهد باشیم این ماموریت عظیم بهتر از سال گذشته به انجام برسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا