حوادث

دستگیری ۹۷ فعال شرکت‌های هرمی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از اجرای مرحله هشتم طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و دسیسه‌های هرمی خبر داد و گفت:‌در اجرای این طرح ۹۷ نفر دستگیر شده و ۱۲ شرکت بازاریابی و هرمی هم پلمب شد.

به گزارش مجله خانواده، سرهنگ عبداله چولکی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ در راستای طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و دسیسه‌های هرمی، مرحله هشتم این طرح با استفاده از امکانات و حداکثر توان پرسنلی و ظرفیت پلیس های تخصصی اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های عملیاتی پلیس آگاهی مبارزه با شرکت‌های بازاریابی و هرمی است، افزود: این طرح به مدت شش روز از ۶ تا ۱۱ اسفند ماه سال جاری به طور همزمان در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن ۹۷ نفر دستگیر و تعداد هشت شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و چهار مکان دسیسه‌های هرمی پلمب و تحویل مراجع قضایی شد.

چولکی با بیان اینکه بیشترین آمار دستگیری به ترتیب مربوط به استان‌های خراسان رضوی، غرب استان تهران، گلستان، گیلان، کرمان و کردستان بود، گفت: برای دستگیرشدگان پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

وی با بیان اینکه فعالیت شرکت های هرمی طبق قانون ممنوع است، تصریح کرد: وعده پرداخت سودهای کلان بابت معرفی زیر مجموعه از جمله شگردهای این قبیل شرکت ها است که لازم است افراد جویای کار در این خصوص مراقب باشند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی به خانواده ها خاطرنشان کرد: هرگونه استخدام در سازمان‌های دولتی از طریق رسانه‌های جمعی، تماس یک دوست قدیمی در مورد استخدام، دعوت فرزند شما به تهران به نیت فعالیت فرد در شرکت‌ با سود چندبرابری از جمله شیوه‌های جذب عضوگیری این افراد در شرکت های هرمی و بازاریابی است که باید مانع پاسخ مثبت به آنها باشند.

چولکی در پایان از هموطنان خواست که از پرداختن به فعالیت هایی که دریافت سود آن مشروط به اضافه کردن عضو جدید است، جدا خودداری کنند و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا