جامعهکسب و کار برتر

جعبه اسباب بازی برای کودکان یک تا دو سالگی

برای کودک دو سال و نیمه تا سه ساله تان چه اسباب بازی هایی بخرید؟ در این مطلب با خرید اسباب بازی برای بچه های 30 تا 36 ماهه یا همان دو سال و شش ماهه تا سه ساله آشنا شوید. جهت خرید لباس نیروی انتظامی بچه گانه، لباس یگان امداد بچه گانه و دریافت لیست قیمت لباس پلیس بچه گانه در تهران می توانید به سایت آسنا شاپ مراجعه نمایید.

اسباب بازی برای کودک یک ساله دختر‬‎ | اسباب بازی فکری برای کودک یک ساله | اسباب بازی کودک دو ساله

اسباب بازی کودکان 30 تا 36 ماهه

وقتی فرزندتان به سومین سالگرد تولد خودش برسد، احتمالاً برای اسباب بازی های چالش برانگیزتر آماده خواهد شد. کودکان در این سن معمولاً در پیاده روی، دویدن و پریدن ماهر و اهل رقابت هستند، بنابراین بازی با تجهیزات ورزشی سبک و سایز کوچک می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. او همچنین شروع به برقراری ارتباط با بچه های دیگر و توجه به آنها می کند و بنابراین اکنون می تواند زمان خوبی برای امتحان کردن بازی های گروهی باشد.

کودک نوپای شما هرچه بزرگ تر می شود به طور فزاینده ای تخیل گرا می شود و شروع به خلق داستان ها، شخصیت ها، پیرنگ های داستانی و ماجراهای خود می کند. خلاقیت او را با فراهم کردن وسایلی برای بازی وانمودی تشویق کنید. برای مثال، یک جعبهٔ مقوایی ساده می تواند به واگن، سفینهٔ فضایی، قلعه و بسیاری چیزهای دیگر تبدیل شود. همچنین برخی از اسباب بازی و وسایل بازی بچه های در این سن اینهاست:

پازل ها

کودکان در این سن در حال توسعهٔ مهارت حل مسئله و بهبود هماهنگی دست و چشم خود هستند و هیچ چیز این توانایی های جدید را بهتر از پازل های ساده تست نمی کند. به دنبال پازل هایی با قطعات بزرگ و یک تصویر ساده و قابل تشخیص بگردید. برخی پازل ها حتی یک سینی دارند که قطعات آن را در خود جا می دهند و در نتیجه کار با آنها ساده تر است.

بازی های رومیزی یا بازی های حافظه

اگر فکر می کنید کودکتان از نظر تکاملی آماده است، یک بازی رومیزی ساده برای بچه های کوچک تر از سه سال پیدا کنید. یادگیری نحوهٔ بازی های رومیزی، مانند مار و پله، یا یک بازی کارتی، مانند بازی های حافظه، رشد مغز کودک نوپا را تقویت می کند. مخصوصاً در مورد بازی های حافظه، او از تلاش برای جفت کردن چیزهایی که شبیه هم هستند لذت خواهد برد و ممکن است هر وقت موفق شود، از شدت خوشحالی جیغ بکشد.

ظروف، قابلمه و تابه های اسباب بازی

بچه های این سن عاشق تظاهر و بازی های خیالی هستند و تقلید از مادر و پدر یکی از چیزهایی است که بیشتر از همه دوست دارند. یک ست آشپزخانه اسباب بازی ممکن است الهام بخش ساخت معجون های خیالی شود. چند ظرف غذای مینیاتوری مانند جعبه های خالی زعفران و هل را اضافه کنید تا کودک شما آماده پخت و پز شود.

ست های ساختمانی

بیشتر کودکان نوپا در این سن توی چیدن لگوها مهارت دارند، اما این بدان معنا نیست که این بازی جذابیت خود را از دست داده است. آنها به خصوص از لگو هایی که به هم قفل می شوند، مانند لگوهای برند Mega Bloks یا Lego Duplo، خوششان می آید، زیرا می توانند از قوهٔ تخیل و هماهنگی چشم و دست خود برای ساختن برج های بلندتر و پیچیده تر استفاده کنند. بچه ها لگوهای چوبی را نیز همیشه دوست دارند.

لوازم هنری

کودکان همیشه آماده و مایل به بازی با لوازم هنری هستند، بنابراین مطمئن شوید که ابزارهای لازم این حرفه را در اختیار دارد. یک کیت هنری با انواع مواد مختلف پیدا کنید، یا خودتان با جمع آوری لوازمی که می خواهید و قرار دادن آنها در یک جعبه، یک کیت درست کنید. در مورد بدانید.

مدادرنگی، آبرنگ، وسایل اولیهٔ کلاژ مانند مجلات و روزنامه ها، کاغذهای رنگی، مقوا و رنگ انگشتی گزینه های خوبی برای بچه های این سن هستند؛ فقط مطمئن شوید که همه چیز قابل شست وشو و غیرسمی است. استفاده از مدادشمعی و ماژیک نیز کودک شما را برای آماده می کند.

تجهیزات فضای باز

وقتی مهارت های فیزیکی کودکتان واقعاً شروع به رشد می کند، عاشق اسباب بازی هایی خواهد بود که به او امکان می دهد این توانایی های تازه یافته را آزمایش کند. تاب و تجهیزات ورزشی مانند توپ و چوب بیسبال پلاستیکی، توپ بسکتبال مینیاتوری و سبد، توپ های نرم فوتبال و وسایل بازی گلف برای این گروه سنی مناسب هستند.

کتاب ها

از آنجا که مهارت های زبانی و دایرۀ واژگان کودکان نوپا پیچیده تر می شود، از همیشه مهم تر است که دور و بر فرزندتان را پر از کتاب های مناسب سن او کنید. کودکان در این سن شروع به دنبال کردن روایت داستان ها می کنند و می توانند کلمات و داستان های پیچیده تری را درک کنند. بد نیست که آثار کلاسیک را در صدر قرار دهید.

اسباب بازی طفل را در سال های گوناگون می توان این گونه شرح داد

– بازی از نوع واکنش های حسی- حرکتی مثل دویدن به اطراف یا چکش زدن، به سمت بازی های نمادی مثل تظاهر به ماشین سواری تغییر می کند.

– قدرت توجهش به سرعت توسعه می یابد.

– از تجربیات چند حسی مثل دیدن، شنیدن و حس پاره کردن کاغذ لذت می برد.

– تمایل شدید به بررسی، دست زدن، پریدن و مزه کردن، اسباب بازی هایی دارد که درون جعبه باشند.

– علاقه روزافزونی به نام بردن اشیا در تصاویر، تکرار کلمات، نگاه کردن و گوش دادن به صحبت های افراد از خود نشان می دهد.

با توجه به موارد بالا، اسباب بازی طفل را در سال های گوناگون می توان این گونه شرح داد:

نیمه اول سال اول

تماشای اسباب بازی های برّاق، که با نخ به کنار میله رخت خوابش آویخته شده وبا جریان هوا در حرکت است یا قرقره اسباب بازی های فشاری یا مکیدنی،زنگوله، عروسک های صدادار و اسباب بازی هایی که با پرتاب کردن، زدن، فشار دادن، مکیدن یا تکان دادن سر و صدا ایجاد می کنند.

نیمه دوم سال اول

علاقه به تکان دادن، صدا در آوردن و جویدن اشیایی مثل اسباب بازی های پلاستیکی دارد. تهیه کتاب هایی از جنس پارچه یا مقوای ضخیم، ماشین ها یا جانورانی که روی چرخ های لاستیکی حرکت می کنند. حیوانات عروسکی پارچه ای و اسباب بازی های شناور در آن برای این سن مفید هستند.

نیمه اول سال دوم

لوازم رنگ آمیزی، بازی، کتاب هایی با جنس های مختلف و خوش رنگ، اسباب بازی های روی هم چیدنی، هل دادنی و کشیدنی مناسب اند.

در این سن کودک، به اسباب بازی های اطراف خود بیشتر علاقه نشان می دهد تا به سایر کودکان، البته گاه به هم لبخند زده، اسباب بازی هایشان را با هم عوض می کنند، از یکدیگر یا حتی از اطفال بزرگ تر و بزرگسالان تقلید می کنند، از همین رو مشاهده می کنید، که اسباب بازی ها را رها کرده و فقط با کاسه و بشقاب بازی می کند یا دوست دارد جا رو کند و ظرف بشوید؛ زیرا مادرش با آن ها سرو کار دارد. با توجه به این مطلب، خواندن شعر کودکانه به همراهی او برای رشد زبانی اش مناسب است.

گاه دیده شده که به اسباب بازی های ساده بیشتر علاقه نشان می دهد، زیرا قوه تجسّم و تخیل در آن ها بسیار شدید است؛ مثلاً با چند قطعه مکعب می تواند قطار بسازد بعد در آب بیندازد و به عنوان کشتی با آن بازی کند؛ در حالی که اگر قطاری فلزی داشت فقط می توانست آن را براند.

بین دو- سه سال

بازی های ساخت و ساز، لوازم خانه داری، پازل، لوازم خیالی مثل پزشکی و پلیسی، بازی مسابقه صندلی ها با قطع موسیقی، مدادسایی (کپی کردن نقش سکه)، کاشتن گیاه جمع کردن انواع برگ ها و گل ها، خواندن کتاب هایی با داستان ساده و تصاویر بزرگ، بازی با خمیر، گِل بازی، توپ بازی بیشترین سرگرمی او را تشکیل می دهند.

دکمه بازگشت به بالا