معرفی و بررسی بازار گل عمده در ایران

بازار گل های تهران کجا هستند؟ + آدرس و ساعت کاری

بازار گل های تهران از دوست داشتنی‌ترین مراکز خرید در پایتخت هستند که حتی افرادی که علاقه‌ای به نگهداری از گیاهان آپارتمانی و گل‌های رنگی ندارند از گشت و گذار در این بازارها لذت می‌برند. در تهران بازارهای مختلفی در اقصی نقاط شهر برای خرید عمده گل و گیاه آپارتمانی و غیر آپارتمانی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها از کمیاب‌ترین گیاهان تا پرطرفدارترین آن‌ها را پیدا کرد. در این بازارها تنها گیاهان و گل آپارتمانی مختلف به فروش نمی‌رسند، بلکه اقلامی مانند ابزار باغبانی، خاک، کود، گل و غیره را نیز می‌توان تهیه کرد.در این مطلب از سفرانه تمامی بازار گل های تهران را به شما معرفی کرده و آدرس و نحوه دسترسی به آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

خرید عمده گل رز | خرید عمده گل لیسیانتوس | خرید گل عمده تهران

بازار گل محلاتی

یکی از بزرگترین بازار گل های تهران در منطقه جنوب شرقی تهران واقع شده است. این بازار که با نام بازار محلاتی شناخته می‌شود مجموعه‌ای از مغازه‌های گل‌فروشی کوچک و بزرگ است که در آن تنوع بسیاری از  انواع گیاهان آپارتمانی، کاکتوس‌ها، درختچه‌های مختلف، کود و خاک، گلدان‌های سفالی و شیشه‌ای و غیره را می‌توانید پیدا کنید. تنوع محصولات و جنب و جوش بالا افراد در این بازار موجب شده تا بازار گل محلاتی به یکی از مراکز اصلی برای خرید گل و گیاه و اقلام مربوطه در تهران بدل شود. همچنین این بازار دسترسی مناسبی به بزرگراه‌های شهر تهران داشته و در اطراف آن نیز فضای خالی برای پارک کردن خودرو وجود دارد.

بازار گل محلاتی مشتمل بر 10 سالن و تقریبا 600 غرفه‌ی مختلف فروش گل شاخه‌ای، گل آپارتمانی و غیره است که این محصولات در آن‌ها به صورت خره و عمده به فروش می‌رسند. ساعت کار این بازار در روزهای عادی از 4 صبح تا 12 ظهر و در آخر هفته‌ها و یا اعیاد خاص تا ساعت 15 نیز باز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به پیج گل فروشی محلات مراجعه نمایید.

بازار گل خاوران (امام رضا)

اگر به دنبال خرید عمده انواع گل و گیاه در یک بازار معتبر و پر محصول می‌گردید سری به بازار گل خاوران و یا امام رضا بزنید. در این بازار کیفیت و تازگی محصولات حرف اول را می‌زند و همینطور قیمت به دلیل نحوه فروش عمده از مقدار بسیار کمتری نسبت به سایر بازار گل های تهران برخوردار است.

در این بازار همه چیز از جمله خاک، بذر، کود، درخت، انواع درختچه، لوازم باغبانی، گل و گلدان، وسایل تزیینی و غیره به فروش می‌رسد. ساعت کار بازار گل خاوران از ساعت اولیه صبح و طلوع خورشید تا 11 صبح بوده و بهتر است برای از دست ندادن محصولات خوب و تازه در اولین ساعات ورز در این مکان حضور داشته باشید.

بازار گل بهشت زهرا

در حاشیه اتوبوان بهشت زهرا و در منطقه صالح آباد بازار گل جدیدی با نام بازار گل بهشت زهرا افتتاح شده است. این بازار که در زمینه‌ی فروش انواع گل و گیاه فعالیت می‌کند تفاوتی با سایر بازارهای گل در تهران دارد. ساعت کاری در این مجموعه بیشتر بوده و محصولات موجود درآن عمدتا انواع گل‌های شاخه‌ای، گل داوودی، مریم و گلاگل که برای تسلیت و مراسم‌های عذاداری بسیار پرکاربرد هستند، می‌باشد.

بازار گل شهید فکوری

کمی دورتر از میدان آزادی تهران و در حاشیه شهرک فکوری بازار گل کوچک و جالب توجهی در حاشیه اتوبان لشکری قرار گرفته است. بازار گل شهید فکوری دسترسی مناسبی برای گیاه دوستانی که در غرب تهران ساکن هستند دارد. بعلاوه در این بازار تنوع زیادی از گل‌های شاخه‌ای متنوع، درخت و نهال میوه، گل‌های آپارتمانی، گیاهان تزئینی، بذر سبزیجات، کاکتوس، تجهیزات باغبانی، گلدان‌های تزئینی و کالاهای دیگر مرتبط با گل و گیاه نیز موجود است.

ساعت کاری این بازار همانند بازار گل های روزانه تهران نبوده و معمولا از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز است. در محوطه این بازار گل امکان پارک کردن خودرو نیز وجود دارد پس نگران خودرو خود هنگام خرید نباشید.

بازار گل غرب تهران (آبشناسان)

دیگر بازار گل تهران که در منطقه غرب تهران قرار گرفته است، بازار گل و گیاه آبشناسان است. این مجموعه در حاشیه اتوبان آبشناسان قرار گرفته و مجموعه‌ای کامل از انواع گل و گیاه آپارتمانی و ملزومات مربوط به آن‌ها مانند انواع خاک و کود، گلدان‌های سرامیکی، فلزی و پلاستیکی و تجهیزات باغبانی، ابزارهای آبیاری و گل‌کاری است.

این بازار شامل سه سالن مجزا بوده که در بخش ابتدایی سالن اول ملزومات گل کاری و در بخش انتهایی گیاهان آپارتمانی به فروش می‌رسد. سالن دوم بازار گل آبشناسان به گیاهان آپارتمانی متنوع و انواع بونسای تعلق دارد و در نهایت سالن سوم مخصوص فروش گل‌های شاخه‌ای زیبا و رنگارنگ است.

ساعت کار بازار گل آبشناسان از 9 صبح تا یک ظهر و از ساعت 4 تا 8 شب است. بازار گل آبشناسان پارکینگ نداشته اما در فضای اطراف آن امکان پارک کردن خودرو وجود دارد.

بازار گل شهید بابایی

ساکنان شمال و شمال شرق تهران لازم نیست برای خرید گل و گیاه مسافت طولانی برای رسیدن به بازار گل های تهران طی کنند و به راحتی می‌توانند با مراجعه به بازار گل شهید بابایی خرید خود را انجام دهند. این بازار گل از لحاظ تنوع در فورش گل و گیاهان آپارتمانی و غیر آپارتمانی در جایگاه مناسبی قرار داشته و دارای ساعت کاری مناسبی از ساعت 8 صبح تا 8 شب است.

یکی از مزیت‌های این بازار، پارکینگ اختصاصی است که مشکل جای پارک و رفت و آمد مراجعین را تا حد زیادی رفع کرده است.

بازار گل شهید لشگری

از بزرگترین بازار گل های تهران در محدوده غرب تهران که به تازگی احداث شده است، بازار گل شهید لشگری است. این مجموعه بزرگ دارای 4 فاز است که فاز اول آن با مساحت 2200 متر به فروش انواع گل و گیاه آپارتمانی، گل‌های تزیینی، درختچه‌های بنسای، سبد گل، دسته گل، تاج گل و انواع گلدان و خاک و کود و محصولات مرتبط است.

در فاز دوم مجموعه امکانات رفاهی مانند کارواش، کافه تریا و پارکینگ قرار داده شده است. این بازار گل از ساعت 9 صبح تا 9 شب دایر بوده و ویژگی‌هایی مانند پارکینگ مناسب و رایگان، قیمت مناسب محصولات، خدمات رفاهی و غیره آن را به یکی از بازارهای گل پر رفت و آمد و معروف تهران تبدیل کرده است.

بازار گل آجودانیه

در شمال تهران و منطقه کاشانک، بازار گل و گیاه آجودانیه با بیش از 50 غرفه گل و گیاه با تنوع بالای گیاهان قرار دارد. در این مجموعه فروشگاهی انواع گیاهان آپارتمانی، باغی و باغچه‌ای و کیاهان کلکسیونی برای فروش قرار داده شده است. تنوع گل و گیاه در بازار گل آجودانیه بالا بوده و اگر دنبال نهال درختی برای باغ، درختچه برگ پهن یا گیاهی لاکچری برای منزل خود هستید آن را در بازار بزرگ گل و گیاه منطقه یک تهران می توانید پیدا کنید. در این بازار علاوه بر گیاهان مختلف لوازم باغبانی، کود، انواع گلدان، خاک، سم و حتی بذر و پیاز گیاهان نیز به فروش می رسد.

بازار گل ولیعصر

هرچند گل و گیاه طبیعی به محیط احساس شادابی و طراوت می‌دهد، اما ممکن است برخی به آن‌ها حساسیت داشته باشند. در این مواقع بهتر است از نمونه‌های مصنوعی گل و گیاه استفاده کنید. درواقع گل و گیاه مصنوعی علاوه بر اینکه ضدحساسیت هستند، نیازی به نگهداری ندارند. بنابراین اگر به دنبال گل و گیاه مصنوعی برای زیبا کردن محیط اطرافتان هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به بازار گل ولیعصر سر بزنید. این بازار گل، زیباترین گل‌های مصنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را دارد و به نسبت سایر بازار گل های تهران در دسترس‌تر نیز است.

حضور گل و گیاهان طبیعی در خانه شادی و نشاط را به همراه می‌آورد و بهتر است برای خرید آن به بهترین مراکز تهیه این محصول مراجعه کرد. در این مطلب بهترین و معروف‌ترین بازار گل های تهران را به شما معرفی کردیم؛ شما هم اگر تجربه خرید از هر یک از بازارهای نامبرده را دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا