جامعه

فعالیت‌های قرآنی با جدیت پیگیری می‌شود

مجله خانواده/گیلان مدیرکل اقامه نماز وزارت قرآن، نماز و آموزش و پرورش با بیان اینکه با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد، کار قرآنی جدی گرفته می شود، گفت:

میکائیل باقری در مراسم اعطای جوایز برگزیدگان قرآنی شهرستان گیران که امروز در مجتمع فرهنگی روستای ساحلی انزلی برگزار شد، از زحمات تمامی مربیان، معلمان و مدیران برای عدم تزلزل فعالیت های قرآنی تشکر کرد. بابت شرکت در پنج گانه و درخشش در عرصه کرونا از شما و خود ایشان بسیار سپاسگزارم.

وی با بیان اینکه علیرغم همه مشکلاتی که وجود دارد، فعالیت های قرآنی جدی گرفته می شود، افزود: گیران یکی از کشورهایی است که همواره در حوزه قرآنی کار خاصی انجام می دهد و همواره در پرورش دانش آموزان حافظ قرآن خوش درخشیده است. برگزاری مسابقات بین المللی قرآن افتخار بزرگی است.

باقری ادامه داد: این الگوی آموزش حفظ قرآن که در گیلان ارائه می شود باید منتشر شود. هر حافظ قرآن باید حداقل توسط 8 حافظ دائمی قرآن مانند خودش تربیت شود.

دبیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از تاکتیک‌های دشمن این است که نشان دهد ما در اقلیت نیستیم، بنابراین توجهی به این حملات نداریم.

وی ادامه داد: باشد که روز به روز شاهد افزایش تعداد حافظان و حافظان قرآنی باشیم. صفای دل و توکل و ایمان ماندگاری دارد پس نباید از راه قرآن منحرف شویم.

علم قرآن بهترین علم است

محمد فائزی نیز در این مراسم گفت: هر چه انسان دارای عوامل انحرافی بیشتر باشد نیاز به هدایت الهی بیشتر می شود.

مدیر آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه این کتاب مقدس از بدو نزول قرآن تا کنون ریسمان مقدس قدرتمندی بوده که در انتقال انسانیت و تقرب انسان به خدا نقش داشته است، افزود: شالیزار. فضای مجازی، عصر هیاهو و آشوب، دشمن بشریت و فطرت بشری شده است که از این ابزار برای فریب نسل جوان استفاده می کنند، بنابراین مبنایی قوی تر از قرآن برای مقابله با این آسیب نمی بینیم.

آقای فیضی گفت: قرآن مردم را متحول می کند و کسانی که دور آن جمع می شوند محافظت و هدایت می شوند.

وی با بیان اینکه قرآن همیشه در متون آموزه های دینی بوده است، تصریح کرد: باید قرآن و معارف آن را جدی بگیریم تا بتوانیم بگوییم تمام تلاش خود را در محضر قرآن انجام داده ایم. توجه جدی به سوال در حال پیگیری می شود.

مدیر آموزش و پرورش گیلان گفت: بیایید مسیر درک آن علم مفید را طی کنیم. در زندگی کوتاه خود باید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه علم قرآن مفیدترین علم است، خاطرنشان کرد:

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا