اطفای حریق منطقه باغله مرز معمولان و چگنی در لرستان تا ساعاتی دیگر

مجله خانواده/لرستان معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی لرستان گفت: از شب گذشته تا صبح امروز، کارکنان منابع طبیعی شهرستان‌های چگنی، خرم‌آباد و معمولان، حریق منطقه باغله مرز معمولان و چگنی را اطفاء کردند اما مجددا به علت وزش باد شعله ور شد.

بهروز دریکوند امروز 7 تیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه به دلیل صعب العبور بودن منطقه، کوهستانی بودن محل مورد حریق و درختان خشکیده منطقه، بعد از حریق، بر اثر وزش باد دوباره منطقه شعله ور شده که امیدواریم تا ساعاتی دیگر مجددا اطفاء صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با ۴۵ نفر در قالب پنج اکیپ دور تا دور آتش را احاطه کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته، بالگرد آبپاش نیز بر فراز محل آتش‌سوزی حاضر و کانون‌هایی را که امکان خطر حریق مجدد یا حریق را دارند را آبپاشی کرد.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی لرستان تصریح کرد: تقریبا با قاطعیت تمام می‌توان اذعان کرد که تمامی حریق‌ها توسط عامل انسانی رخ داده که بخشی از آن‌ها سهوی و بخشی عمدی بوده است.

وی به شناسایی ۱۹ نفر از افرادی که تعمدا اقدام به حریق در سطح عرصه‌های جنگلی کرده‌اند اشاره کرد و افزود: برای تک تک متخلفین پرونده تشکیل و به محاکم قضایی ارجاع داده شده و به زودی برخورد قاطع، سخت و جدی با افراد خاطی بعمل خواهد آمد.

دریکوند از همه مردم درخواست کرد با توجه به گرمای شدید و طاقت فرسای هوا، وضعیت توپوگرافی و پوشش گیاهی شدید استان، تحت هیچ شرایطی نه تنها در عرصه های جنگلی آتش روشن نکنند بلکه از آتش زدن پس چر مزارع نیز خودداری کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا