بین الملل

ماکرون: فرانسه جنگنده‌های میراژ به اوکراین می‌دهد

ماکرون گفت، فرانسه قرار است جنگنده‌های میراژ ۲۰۰۰ به اوکراین بدهد که به نظر می‌رسد به منزله افزایش چشمگیر حمایت نظامی مستقیم پاریس از کی‌یف باشد.

به گزارش مجله خانواده، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری TF۱ که با سفر رسمی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به فرانسه همزمانی داشت، گفت: «ما همکاری جدیدی را آغاز می‌کنیم و انتقال جنگنده‌های میراژ ۲۰۰۰ را به اوکراین که در حفاظت از حریم هوایی‌اش کمک می‌کند، اعلام خواهیم کرد.»

به نقل از پایگاه خبری پالتیکو، ماکرون همچنین گفته که اوکراینی‌ها برای پنج تا شش ماه که از اوایل تابستان آغاز می‌شود آموزش دریافت می‌کنند و هدف فرانسه، آموزش ۴۵۰۰ پرسنل نظامی اوکراین است.

وی افزود: «ما همواره همان فلسفه قدیمی را داریم که کمک به اوکراینی‌ها در این جنگ است.»

فرانسه تاکنون از اهدای جنگنده‌ها به اوکراین خودداری کرده و استدلال می‌کرد که کی‌یف باید بر روی دستیابی و آموزش F-۱۶ تمرکز کند؛ جنگنده‌هایی که رایج‌تر از میراژهای ساخته شده توسط سازنده تسلیحات فرانسوی «داسو» هستند.

رئیس جمهور اوکراین برای شرکت در هشتادمین سالگرد بزرگداشت «نبرد نرماندی» در فرانسه به سر می‌برد.

زلنسکی امروز (جمعه) با سازندگان دفاعی فرانسوی دیدار خواهد کرد، در مجلس ملی فرانسه سخنرانی و با رئیس جمهور فرانسه گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا