بین الملل

زخمی شدن ۱۱ فلسطینی در نابلس در ادامه یورش‌های اشغالگران به کرانه باختری

منابع خبری از زخمی شدن ۱۱ شهروند فلسطینی در شهر نابلس واقع در کرانه باختری درجریان یورش‌های شبانه اشغالگران خبر دادند.

به گزارش مجله خانواده، در جریان یورش نیروهای رژیم اشغالگر به شهرک «تل» واقع در جنوب شهر نابلس در کرانه باختری، ۱۱ شهروند فلسطینی در این شهرک زخمی شدند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، نیروهای رژیم صهیونیستی از عصر یکشنبه تا صبح امروز (دوشنبه) به شماری از شهرک‌ها و شهرهای کرانه باختری یورش بردند.

در همین راستا، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان درگیری‌های خشونت‌بار پس از یورش اشغالگران به شهرک‌ «تل» در نابلس ۱۱ شهروند فلسطینی مجروح شدند.

هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد که ۲ جوان فلسطینی به ضرب گلوله مشقی از ناحیه کتف زخمی شدند.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین نیز گزارش داد که یک جوان فلسطینی دیگر به ضرب گلوله جنگی از ناحیه پا زخمی شده و در جریان درگیری با اشغالگران چندین تن نیز به دلیل استنشاق گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند.

این مرکز فلسطینی همچنین نوشت که شهرک‌نشینان صهیونیست به اطراف شهرک «جالود» واقع در جنوب شرقی نابلس یورش بردند و اقدام به آتش زدن یک دستگاه خودرو و هجوم به یکی از منازل فلسطینیان کردند.

در همین رابطه، نیروهای رژیم اشغالگر به شهرک «یعبد» و روستای «جلبون» واقع در استان «جنین» در شمال کرانه باختری و همچنین روستای «المغیر» در شمال شرق رام‌الله یورش بردند.

نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی با لودر و خودروهای نظامی به روستای «عزون» واقع در شرق شهر «قلقیلیة» در کرانه باختری یورش بردند.

اشغالگران اقدام به بازداشت و یورش به منازل خانواده شهدا و اسرای فلسطینی در روستای عزون و بستن ورودی این روستا کردند.

نظامیان رژیم اشغالگر همچنین به شهر «بیت لحم» و همچنین مسجد «العمری» در شهر «البیرة» یورش بردند و یک جوان فلسطینی را طی یورش به این شهر بازداشت کردند. 

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا