بین الملل

حمله مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی در غزه

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» از حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه در نزدیکی شهر قدس اشغالی خبر داد.

به گزارش مجله خانواده، روزنامه عبری‌زبان هاآرتص به نقل از منابع امنیتی نوشت که شهرک‌نشینان صهیونیست به ۲ کامیون فلسطینی در نزدیکی شهر قدس یورش بردند.

شهرک‌نشینان صهیونیست با تصور اینکه این کامیون‌ها حامل کمک‌های بشردوستانه از سوی اردن است، به آنها یورش بردند.

پیشتر نیز گروهی از شهرک‌نشینان تندرو صهیونیست به کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه اردن به نوار غزه در نزدیکی منطقه ایست بازرسی «ترقومیا» در غرب شهر «الخلیل» یورش برده و مانع عبور آنها از کرانه باختری به غزه شدند و محموله یکی از کامیون‌ها را به زمین انداختند و ۲ دستگاه کامیون را به آتش کشیدند.

پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که به آتش کشیدن کامیون‌های حامل کمک یک اقدام عامدانه بوده است و فلسطینیان، شهرک‌نشینان یهودی را عامل به آتش کشیدن آنها می‌دانند.

از هفته‌های اخیر رژیم صهیونیستی به بستن گذرگاه‌های «رفح» و «کرم ابو سالم» ادامه داده و مانع عبور کمک‌ها می‌شود که این امر باعث وخامت اوضاع غزه که در آن حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند، شده است. وزارت بهداشت غزه نیز نسبت به فروپاشی مراکز بهداشتی به دلیل کمبود سوخت در بخش‌های پزشکی فعال در غزه هشدار داده است.

در جنگ غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون بیش از ۳۵ هزار فلسطینی شهید شده‌اند که بیشتر آن‌ها زنان و کودکان هستند و تقریباً ۸۰ هزار نفر در شرایطی که ویرانی‌های گسترده‌ای به بار آمده و کمبود شدیدی برای تامین نیازهای اولیه وجود دارد، مجروح شده‌اند. این جنگ موجب آواره شدن داخلی ۸۵ درصد از جمعیت غزه در میان کمبود شدید مواد غذایی، آب سالم و دارو شده است. ۶۰ درصد زیرساخت‌های حیاتی این منطقه هم آسیب‌ دیده یا ویران شده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا