قیمت سقف متحرک چقدر است؟

تاریخچه ساخت سقف متحرک

شاید شما هم فکر کنید سقف متحرک امروزی  ایده ای جدید و متفاوت است اما جالب است بدانید بر خلاف آنچه مردم راجب سقف های متحرک فکر میکنند این نوع پوشش سال هاست که در حال استفاده در شکل های متفاوت است و هر بار در چرخه تکامل شکلی جدید و زیبا تر به خود گرفته است به طوری که امروزه طرفداران خاص خود را دارد.

با نگاهی سطحی به این پوشش میبینیم که در گذشته این پوشش با نام هایی دیگری همچون سایبان مورد استفاده قرار میگرفته به طوری که مردم مصر باستان برای محافظت از خود و اجناسشان در برابر تابش شدید آفتاب هنگام کار در سر در مغازه های خود از سایبان ها استفاده می کردند ، در گذشته جنس این سایبان ها معمولا از حصیر یا پارچه کتان بود و اسکلت مربوطه به آن از الوار یا ریسمان ساخته می شد .

از اوایل قرن نوزدهم  تکامل صنعتی این پوشش شروع شد و تغیرات چشمگیری در جنس و نوع ساخت و پرداخت آن ایجاد شد و طرفداران زیادی را در حوزه های مختلف همچون کشتی های بخاری ، سازندگان آسیاب ها و بادبان ها را به  خود جلب کرد ، مراحل تکامل این سایبان تا به امروز همچنان ادامه دارد. مجموعه پادنا بهترین نوع سایبان ها را ارائه میدهد.

بشر پیشرفت هایی زیادی را تا کنون پشت سر گذرانده است و صنعت معماری نیز از این پیشرفت ها عقب نمانده و تغییرات زیادی را در بر داشته است. از جمله این تغییرات تغییر شکل سقف ها بوده است که امروزه در انواع و اقسام و در شکل ها و جنس های مختلف به چشم میخورند ، سقف های متحرک نمونه ای از این تغییرات است که تحولی جدید را به وجود آورده است این پوشش با شکل و ظاهری متفاوت و جنس خاصی که دارد ظاهری زیبا به محیط می بخشد و در ادامه خواهید دید که با توجه به مزییت هایی که دارد میتواند انتخابی مناسب در بسیاری از امور ساخت و سازباشد.

سقف های متحرک ورق هایی هستند از جنس پلی کربنات که در شکل ها و انواع مختلفی همچون شفاف و غیرشفاف و … ساخته میشوند. این سقف ها از امنیت بسیار بالایی در برابر بسیاری از خطرهایی همچون سقوط اشیا سنگین ، بلایای طبیعی ، شکستگی دارند و این مناسب برای مکان هایی هستند که آسیب پذیری بلایی دارند همچون مکان های زلزله خیز.

شکل ظاهری این سقف ها بسیار متفاوت از سقف های آجری هست که در اطراف به وفور میبینیم ، این پوشش از زیبایی چشم نوازی برخوردار است که باعث استفاده آن در صنعت معماری جدید شده است و فضای مدرنی را در صنعت معمارب به وجود آورده است ، همچنین کیفیت بالای این محصول ناشی از بهره گیری مواد پلی کربنات در ساخت این ورق ها می باشد. در ادامه به بررسی این سقف میپردازیم. به طور کل به سقف هایی که قابلیت باز یا بسته شدن را دارد سقف های جمع شو ،متحرک و یا بازشو گفته میشود.

آشنایی با سقف های متحرک

 • سیستم این سقف نوعی طراحی شده اند که متناسب با هر گونه شرایط آب و هوایی هستند و فرقی نمیکند در چه فصلی از آن استفاده شود چرا که قدرت سازگاری بالایی دارند و به هیچ عنوان دمای هوا روی این پوشش تاثیری ندارد و باعث فرسایش و نابودی آن نمیشود.
 • این سیستم به نحوه ای طراحی شده که علاوه بر فوایدی که دارد فضای دلچسب و آرامش بخشی را ایجاد میکند و با طراحی مدرن و بروزی که دارد زیبایی خاصی به فضای اطراف میبخشد.
 • این سیستم تحمل فشار باد براساس مقیاس بیوفوت کلاس۱۱ (km/h) را داراست،به نحوی که سخت ترین و شدید ترین باد ها هم روی این سقف مشکلی ایجاد نمیکند و طراحی آن براین اساس میباشد که در بدترین شرایط آب وهوایی،باران،تگرگ،ریزگردها وآفتاب شدید تحمل بالایی دارد بدون اینکه آسیب چندانی ببیند و باعث خسارت شود.
 • مواد به کار گرفته در این پوشش به نوعی عمل میکند که علاوه بر محافظت در برابر سرما و گرما عایقی بسیار مقاوم ورود سر و صدا از محیط بیرونی و همچنین جلوگیری از هدررفت دمای داخلی می باشد.
 • پوششی بسیار قوی در برابر ورود اشعه uvخورشید آتش گریز و جلوگیری از ورود هر گونه ریزگرد یا گرد و خاک به محیط مربوطه است این ها تنها بخشی از ویژگی های این پوشش محکم است.

مواد تشکیل دهنده و نحوه ساخت

اگر بخواهیم اشاره مختصر به مواد تشکیل دهنده و نحوه ساخت داشته باشیم باید بگوییم که این پوشش ورق هایی هستند از جنس پلی کربنات (برای آشنایی با پلی کربنات به مقاله پلی کربنات در همین سایت سر بزنید) که از قبل این ورق ها بسته به مکان مربوطه و سلیقه مشتری برش خورده و آماه سازی میشوند و همراه اسکلت محکمی که جنس آن فلز است از قبل آماده شده اند در محل مربوطه نصب و پیاده سازی میشوند و بعد از ایننکه مراحل نصب به درستی انجام شد ورق ها را روی این اسکلت توسط ریل هایی که از قبل آماده شده قرار میدهند و بعد از آن با استفاده از یک ریموت به راحتی میتوان پوشش را باز یا بسته کرد.

سقف متحرک سازه ای از جنس پروفیل های آلمینیومی و فولادی است که برای مقامت آلمینیوم ها در برابر عوامل بیرونی همچون شوره زدن یا سیاه شدن این پروفیل ها را با رنگ های مخصوص آمینیوم رنگ میکنند این سازه ها دارای چرخ ریل هایی از جنس تفلون پلی آمید هستند که از مقاومت بالایی برخورداند . پادنا از بهترین مواد پلی کربنات برای اجرای پوشش این سقف ها استفاده میکند.

پوششی برای صرفه جویی در انرژی

جامعه اطراف ما هر روزه در حال پیشرفت و نوآوری می باشد به طوری که هر روزه شاهد کشفیات و اختراعاتی هستیم که زندگی روزمره بشر را آسان تر ساخته است. سقف های بالای سر ما نیز از این پیشرفت ها عقب نمانده و هر روزه شاهد تعغیری در شکل و معماری آن ها هستیم . از جمله این پشرفت ها سقف های متحرکی هستند که صنعت معماری مداوم در حال استفاده از آن در مکان های مختلف همچون استخرها ، مساجد ، تالار ها ، حسینه ها و حتی سقف خانه ها می باشد .

این پوشش باعث دگرگونی شکل ظاهری این اماکن شده است و چشم نوازی خاصی را در این محیط ها ایجاد کرده است. این پوشش با قابلیت باز بسته شدنی که دارد انسان را به بسیاری از هدف هایش نزدیک تر ساخته است و مشکلاتی را که مدام با آن دست و پنجه نرم میکردیم را برطرف ساخته.

در جامعه ما صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده از انرژی پاک حرف اول را میزند چه خوب است که بدانید این پوشش ها عایقی بسیار قوی و هوشمند در برابر ورود سرما و گرما میباشد و این خود باعث صرفه جوی در انرژی میشود ، از طرفی این ورق ها عایقی قوی در برابر ورود اشعه های مضر به محیط مربوطه است و این امر اطمینان سلامت پوست را برای شما فراهم میکند.

امروزه به دلیل فرهنگ آپارتمان نشینی و تغیر شکل منازل استفاده از استخر ها سخت و غیرقابل دسترس شده است . پادنا با بهره گیری از بهترین و مقاوم ترین مصالح امکان استفاده از استخر را برای هر گونه مسکنی فراهم کرده است . به شکلی که  ساخته شده را پوشش کامل میدهد به نحوی که از اطراف مشرف به دید نباشد.

مزیت و برتری های پوشش های جمع شو

این سقف ها به دلیل چند منظوره بودنشان این قابلیت را دارند که در فصل های مختلف استفاده شوند .

این پوشش ها عایقی قوی هستند در برابر سرما و گرما و از هدر رفتن انرژی جلوگیری میکنند و باعث صرفه جویی در انرژی میشوند.

این ورق ها اشعه های مضری که به پوست آسیب میزند را کنترل کرده و از خود عبور نمیدهند و این امر موجب سلامت پوست می شود.

به دلیل استحکام بالایی که دارند در برابر ضربه های سنگین آسیب نمیبینند و مقاوم در برابر سقوط اشیا ، زلزله ، طوفان و… هستند.

علاوه بر نورپردازی زیبایی که دارند عایقی در برابر باران هستند و دوام بالایی دارند و به راحتی دچار زنگ زدگی نمی شوند.

حفظ حریم خصوصی را تامین میکنند و مناسب برای اماکنی هستند که در اشراف همسایگان قرار دارند.

از جایی که بیشتر قطعات پیش ساخته شده است باعث کاهش هزینه زیادی را در بر دارند.

قابلیت جا به جایی دارند به نحوی که میتوان با جدا کردن پیج و مهره ها این پوشش را به مکانی دیگر منتقل کرد.

مشخصات کیفی این محصول

در خرید هر محصولی قطعا مهم ترین نکته توجه به موارد کیفی آن محصول است درمورد خرید سقف متحرک نیز همینطور است در این بخش به گوشه ای از این موارد اشاه میکنیم:

 •  نکته خیلی مهم در خرید این سقف ها مقاوم بودن غشاء بکار رفته در برابر نفوذ رطوبت و سرما و نور خورشید است به نحوی که این غشاء به مرور زمان فرسوده و  نابود نشود.
 • یکی از مزیت های سقف متحرک فلزی ، اسکلت آن است که باید به قدری محکم باشد که با ضربات سنگین خمیده یا شکسته نشود و مقاومت بالایی در برابر ضربات سنگین داشته باشد و علاوه بر آن فلز به کار رفته باید مقاوم در برابر زنگ زدگی و فرسایش باشد در صورتی که مواد مرغوبی در این سازه به کار گرفته نشود در مدت زمان کوتاهی موجب نابودی سقف خواهد شد.
 • از موارد بسیار مهم در نوع برقی این سقف توجه داشتن به موتور آن است این موتور که وظیفه جا به جایی ورق هارا بر عهده دارد باید از توان نیروی بالایی برخوردار باشد تا به راحتی بتوانند ورق ها باز و بسته شوند علاوه بر آن کیفیت موتور باید به قدری بالا باشد که در مدت زمان طولانی ضعیف یا دچار مشکل نشود.

مکان های قابل اجرا این سقف ها

این سقف ها یک انتخاب چند منظوره هستند چرا که علاوه به کارایی های یک سقف معمولی توانایی های فراوان دیگری را نیز در خود گنجاند است و کارایی های چند منظوره را ارائه میدهد. به وفور سالن هایی در سطح شهر دیده میشوند که پوشش دهی آن ها بسته به فصل تغیر میکند و این تغیر کاربری هزینه هایی را نیز در پی دارد ، اما معماران خلاق این نقطه ضعف را تبدیل به یک ایده جذاب کردند و ایده ساخت سقف متحرک این مشکل را برطرف ساخت و تحول زیبایی در ساخت سقف های جدید به وجود آورد.

این سقف ها پوشش های امن و سبکی هستند که تمام محوطه مربوطه را پوشش دهی کامل میدهند و هر زمان که کاربر اراده کند میتواند محیط خود تغیر کاربری داده و سقف را باز یا بسته کند (توسط ریموت). شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز به محیطی زیبا و دلنشین با صرف کمترین قیمت و زمان  برای استراحت یا محیط های کاری و … داشته اید از طرفی فرصتی برای انجام این پروژه  نداشته باشید.

به عنوان مثال سقف های متحرک حیاط  یا سقف متحرک ماشین (پارکینگ) گزینه ای مناسب جهت بکارگیری در ایجاد محیطی برای استراحت خود و دوستانتان و همچنین جهت استفاده در قسمت های مختلف مانند ادارات یا  و حتی اماکنی که نیاز به پوششی متحرک و جمع شونده دارند  مانند استخرها ، تالاهار ها ، سالن های کنسرت می باشند.

مقایسه اجمالی ورق پلی کربنات به جای شیشه

چایگزین بسیار مناسبی برای شیشه هاییست که مداوم در معرض شکستن و آسیب قرار دارند چرا که این ورق ها مقاومت بالایی داشته و به راحتی نمیشکنند و درجه آسیب پذیری بسیار پایینی دارند علاه بر این پوشش های شفاف سبک و با قیمت مناسب هستند ازین رو سقف متحرک پلی کربنات در بازار ایران و شهر هایی مثل اصفهان عرضه و تقاضای آن رو به افزایش است.

علاوه بر این که جایگزینی مناسب برای شیشه بوده باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز میشود به طوری که در تابستان از ورود گرما و زمستان از خارج شدن گرما از فضای داخل جلوگیری میکند.

۱- سقف متحرک تراس

تراس ها یکی از فضاهایی هستند که همواره و در تمام فصول قابل استفاده نمی باشند. با استفاده از آن در تراس در منازل مسکونی و کاربری های تجاری می توان هرگاه که نیاز به فضای مسقف باشد تراس را به متراژ ساختمان اصلی اضافه نمود و در زمانی که نیاز به فضای باز تراس و استفاده از نور خورشید و هوای تازه می باشد با جمع کردن سقف به آن دسترسی داشت.

۲- سقف متحرک رستوران

با نصب سقف متحرک فضای غیرقابل استفاده رستوران را به یک فضای تجاری با ارزش افزوده بالا تبدیل می کند. در رستوران ها می تواند از فضاهایی مثل روفگاردن و تراس ، در شرایط جوی مختلف استفاده کنند. شرایطی چون بارش باران و برف، سرما، گرما و … . در هنگام بسته بودن همانند یک سقف ساختمانی هوابند و عایق دمایی می باشد. محوطه زیر سقف متحرک رستوران را می توان در صورت نیاز با سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای استفاده مشتریان معتدل کرد.

۳- سقف متحرک استخر

در هوای سرد و یا گرم با استفاده از سایبان متحرک استخر می توان از یک فضای دلپذیر بدور از گرما و سرمای محیط بیرون استفاده نمود و در هنگامی که نیاز به آفتابگیری و هوای باز است سقف را باز نمود. وجود یک سقف متحرک بر روی استخر مانع از ریختن فضولات و برگ درختان به درون آب استخر، کثیف شدن آن، تغیرات دمایی آب در اثر تابش خورشید، تبخیر آب و کاهش هزینه های نگهداری و بهره برداری از استخر می گردد.

امروزه افرادی که در منازل، ویلاها و برج هایی که استخر های روباز و در محوطه مکان سکونت خود دارند، به دنبال آن هستند که بتواند از استخر رو باز خود در تمام فصول استفاده کنند. یکی از متریال های به روز دنیا که می تواند فضای استخر آنها را پوشش دهد سقف متحرک استخر است. ایجاد یک استخر چهار فصل در فضای باز به وسیله آن امکان پذیر خواهد بود.

در روزهای گرم تابستان افراد تمایل بیشتری دارند که از استخر خود استفاده نمایند اما به دلیل آفتاب شدید در این ایام و احتمال ، افراد معمولا نمی توانند از طول  روز از استخر رو باز خود استفاده نمایند. با نصب سقف برقی استخر می توانند در زمان هایی که آفتاب شدید است با بستن سقف برقی، فضای استخر و اطراف آن را از آفتاب در امان بدارند.

۴- سقف متحرک روفگاردن

با کاهش فضاهای اشتراکی و مشاعات در ساختمان ها، طراحی روفگاردن در پشت بام ساختمان های مسکونی گسترش پیدا کرده است. مالکین و معماران ترجیح می دهند تا فضای روف گاردن بجز تامین فضای سبز به مکانی کاربردی با قابلیت استفاده ساکنین تبدیل نمایند. فضایی برای استراحت همراه با سایبان یکی از نیاز های اصلی روفگاردن ها در معماری مدرن امروزه می باشد. با قابلیت باز و بسته شدن یکی از گزینه های جذاب و کاربردی برایروفگاردن برج مسکونی می باشد.

توصیه ای برای ارتقا فضای باز خانه یا کسب و کار شما

اگر شما به دنبال ایجاد فضای متفاوت در خانه یا محل کارتان هستید می توانید با خرید سقف متحرک با قیمت مناسب زیبایی فضای خود را ارتقا دهید. شرکت ساینا در کنار طراحی و ساخت و نگهداری آن می تواند هزینه آنرا را کاهش دهد و شما را در این سرمایه گذاری ارزشمند راهنمایی و مشاوره دهد. این سرمایه گذاری باعث زیبایی و بهبود فضای ساختمان شما می شود.

گام های خرید سقف متحرک پارچه ای

شرکت های متعددی هستند که این سقف پارچه ای را بفروش می رساند از این رو انتخاب های زیادی در دسترس کارفرمایان است، اما باید در انتخاب خود دقت کافی داشته باشید تا هنگام پرداخت هزینه سقف متحرک پارچه ای و نگهداری سقف جمع شونده به مشکل برخورد نکنید. گام های اولیه ای که در هنگام خرید سقف متحرک پارچه ای و نصب سقف جمع شونده نیاز است که به آن توجه کنید به این صورت است:

 • نخستین و مهمترین گام، تعیین قرار ملاقات با شرکت برای مشاوره اولیه.
 • گام بعدی در مشاوره اولیه برای خرید سقف متحرک برقی، نیاز مورد نظر کارفرما بررسی می گردد.
 • گام سوم بر اساس تشخیص متخصصان بیان می شود که آیا سقف برقی مناسب فضا هست یا خیر.
 • گام چهارم، ارائه یک پیش فاکتور برای  برآورد مبلغ
 • گام پنجم، تصمیم گیری برای بستن قرار داد نهایی با شرکت مدنظر

مزایای سقف متحرک چیست ؟

مهمترین مزیت آن امکان استفاده چند منظوره از محیطو می باشد. می تواند بطور کامل بسته شود و یک مجموعه فضای بسته و عایق در برابر باد ، باران ، برف و نور خورشید داشته باشید و در صورت نیاز در تابستان از آفتاب و در روزهای خنک از هوای تازه استفاده کنید. شما می توانید آن را بصورت نیمه باز نیز نگه دارید و در قسمتی از فضا نور آفتاب و در بخش دیگر سایه داشته باشد.

پارچه های مورد استفاده در این سازه پارچه ای عایق آب می باشد و آب از درون پارچه عبور نمی کند. سیستم های سقف متحرک ساینا دارای یک سیستم آبگیر از درون برای تخلیه آب است، وجود گاتر به شما امکان می دهد از محیط خارج حتی در سنگین ترین بارش باران لذت ببرند. سقف برقی در حالت کاملا بسته ۱۰۰٪  عایق آب می باشد.

نصب این سازه در فضای باز منزل، یک عایق مناسب برای هوای گرم و سرد فراهم می کند. علاوه بر حفظ محیط زیرین در دمای مناسب در طول سال، یک سیستم سقف جمع شده به صاحبان فضا کمک خواهد کرد تا در هزینه های گرمایش و خنک سازی صرفه جویی قایل ملاحظه ای داشته باشند .

وجود سیستم روشنایی داخلی بر روی پروفیل های آلومینیومی یک سقف می تواند هر فضای باز را به مکانی عالی و دلنشین در شب تبدیل کند. ما از یک سیستم استفاده می کنیم که نه تنها کاربردی است و روشنایی را تامین کند، بلکه یک فضای گرم و دوستانه را با نورپردازی یکنواخت ارایه می کند و دیگر نیاز به نورپردازی جداگانه نمی باشد.

پارچه های مورد استفاده دارای یک لایه Anti-UV می باشد که نور های مضر خورشید را منعکس می کنند. با استفاده از سقف متحرک پارچه ای از مبلمان فضای باز در برابر تغییر رنگ و تجزیه شدن در برابر باد ، باران و نور آفتاب محافظت می شوند و برای مدت بیشتری عمر خواهند کرد. این حفاظت می تواند داخل ساختمان گسترش یابد، اگر در تراس و ورودی ساختمان نصب شده باشند می تواند نور عبوری خورشید از در و پنجره ها را به داخل فضاهای داخلی ساختمان مانند سالن و اتاق ها محدود کند، و مشکلات تغییر رنگ و خراب شدن در مبلمان داخلی نیز محدود می شود.

سیستم های سقف پارچه ای ساینا با سیستم موتور پیشرفته ای ساخته شده اند که تنها با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت کنترل فعال می شود. سیستم های کنترل موتور آن با مهندسی با کیفیت بالا طراحی شده اند. برای راحتی مطلوب، سنسورهای باد و آفتاب را می توان به آن اضافه کرد تا باز و بسته شدن اتوماتیک را فعال کند.

برای اشراف بند همسایگان می توان از آن استفاده کرد. برای تراس ها و محوطه هایی که همسایگان به آن اشراف دارند  می تواند در صورت نیاز یک فضای خصوصی بدور از چشم دیگران در هر موقعی از روز یا شب برای شما فراهم آورد. اگر چه اطراف این سایبان متحرک برقی باز است اما به علت ساختار آن می توان اطراف آن را با پرده های متحرک و المان های دیگر پوشش داد.

دکمه بازگشت به بالا