اقتصادی

یک پیش بینی جدید درباره نرخ ارز در بازار/ قیمت دلار تا چه عددی تغییر می کند؟

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده، اسکناس دلار در هفته های گذشته در منطقه قیمتی مشخصی گرفتار شده است. فعالان بازار ارز، کاهش محدود قیمت این اسکناس را به تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری و خوش بینی به آینده برجام مرتبط می دانند.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار در سومین روز هفته با نوسان محدودی در کریدور پنجم، یک کانال عقب نشینی کرد. اسکناس دلار در آخرین معامله روز دوشنبه در پله های پایانی کانال هشتم از کریدور پنجم بسته شد.

در هفته های اخیر، دو کانال پایانی کریدور پنجم به منطقه مهم حمایتی برای اسکناس آمریکایی تبدیل شده است. فعالان بازار ارز معتقدند سیاست گذار با ارزپاشی مانع رشد قیمت دلار شده و تا مشخص شدن نتیجه انتخابات، محدوده فعلی برای این اسکناس حفظ می شود.

پیش بینی قیمت دلار

برخی معامله گران بازار ارز، دلیل برگشت قیمت دلار در روز دوشنبه را تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری در روز یکشنبه 20 خرداد و قرار گرفتن برخی از کاندیداها در لیست مذکور و خوش بینی به آینده برجام می دانند.

به نظر می رسد با توجه به دست پر بازارساز و نزدیکی به مقطع حساس انتخابات، ترجیح سیاست گذار ثبات قیمت دلار و چرخش در محدوده های فعلی باشد.

گفتنی است کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار ارز بر این موضوع که قیمت دلار با تورم موجود همخوانی ندارد هم عقیده هستند. آنها معتقدند دلار بازارگردان اصلی تعیین قیمت در بازارهاست و با افزایش قیمت سایر اقلام و کالاها و موضوع تورم، دلار از سایر بازارها عقب افتاده است.

راه تتر از دلار جدا شد

شایان ذکر است قیمت درهم روز دوشنبه روی رقم 16 هزار و 80 تومانی ایستاد و کاهش 80 تومانی داشت. تتر برخلاف کاهش دلار افزایش 150 تومانی داشت و روی رقم 59 هزار و 150 تومانی معامله شد.

پوند انگلیس با قیمت 74 هزار و 880 تومانی معامله شد و کاهش 300 تومانی داشت و یورو نیز روی رقم 63 هزار و 380 تومانی ایستاد و کاهش 700 تومانی پیدا کرد.

همچنین قیمت اسکناس و حواله دلار روز دوشنبه تغییری نکرد. اسکناس دلار با رقم 45 هزار و 508 تومانی و حواله دلار نیز با رقم 42 هزار و 491 تومانی عرضه شد.

223225

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا