اقتصادی

نرخ رشد نقدینگی بعد از ۵۵ ماه به پایین‌ترین میزان خود رسید

نرخ رشد نقدینگی بعد از ۵۵ ماه به پایین‌ترین میزان خود رسید

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه نرخ رشد خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در دی‌ماه مثبت ۵.۲ درصد شد، گفت: نرخ رشد نقدینگی نیز بعد از ۵۵ ماه به پایین‌ترین میزان خود یعنی به ۲۵.۲ درصد رسید.

به گزارش مجله خانواده، محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی امشب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با تأکید بر اینکه کشور منابع ارزی مناسبی دارد و هیچ مشکل و محدودیتی از نظر منابع ارزی وجود ندارد، گفت: نرخ رشد خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در دی‌ماه مثبت ۵.۲ درصد شد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه پایه پولی نیز با روند نزولی طی یکسال گذشته به ۳۱.۷ درصد کاهش یافت، خاطرنشان کرد: نرخ رشد نقدینگی نیز بعد از ۵۵ ماه به پایین‌ترین میزان خود یعنی به ۲۵.۲ درصد رسید و هدف نرخ رشد ۲۵ درصدی نقدینگی برای سال ۱۴۰۲ محقق شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا